Jubiläums Snuff

 
0.0
 
4.8 (13)
0 1 0 0 0
Jubiläums Snuff

Informacje o tabace

Producent
Bernard Tabak

Parametry tabaki

Smak tabaki
kamfora
Waga tabaki
10g
Opakowanie
plastikowe

Bernard Tabak

Jubiläums Snuff

Recenzje użytkowników

13 reviews
 
85%
 
15%
3 stars
 
0%
2 stars
 
0%
1 star
 
0%
Ocena ogólna
 
4.8
Ocena smaku
 
4.8(13)
Ocena opakowania
 
4.7(13)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
Swój jubileusz uczcili Jubileuszem
(Updated: Październik 09, 2014)
Ocena ogólna
 
4.9
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.5
Pierwsze co możemy zaobserwować przy wysypywaniu jej na rękę to grudki, lecz nie należy się zniechęcać, po zażyciu czuć kamforę i tytoń. Jubiläums Snuff to oczywiście produkt Bernard Tabak co za tym idzie: Schmalzer.

Cena podana na stronie to 12 złoty lecz w moim mieście można zakupić ją za ok. 16 zł.

Zmielenie średnie, dość wilgotna, jasnobrązowa o grudkowej konsystencji zadowoli nos i oczy każdego tabacznika.

Oczy tabacznika napewno ucieszy również tabakiera, która na pierwszy rzut oka wydaje się jakby wykonana była ze złota. Napisy na tabakierkach Jubiläums Snuff różnią sie cyframi np.260, 270, 280. Bardzo mnie to zdziwiło i jednocześnie przestraszyło,że Jubiläums, który wciągałem różni się smakiem od innych. Dlatego 4.5/5 przy tabakierce.

Doceniłem go za przede wszystkim aromat. Najbardziej lubię chwile gdy zażywam go z przyjacielem podczas zachodu słońca w niedzielne dni. Ponieważ według mnie tabaka Jubiläums Snuff nie jest wyrobem do codziennego zażywania, lecz to zależy od gustu.

Podsumowując mogę powiedzieć, że każdy powinien jej spróbować i wkomponować w swą tabaczaną kolekcje. Nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z nią.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-SMAK
-złocista tabakiera
-na bardzo specjalne okazje( jubileusze)
Minusy Tabaki
-260,275,280?
Z
Top 500 Recenzent 3 reviews
Zgłoś tę recenzję Komentarze (1) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0
Nietypowy Bernard
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Tabaka ta to w pełni udana odskocznia od ciężkich oleistych shmalzlerów.Pudełko ozdobione prostą,lecz nie pozbawioną uroku grafiką która potrafi cieszyć oko.Tabaka ta ma dość ciemny kolor i jest dość wilgotna.Z tabakiery unosi się wspaniały aromat który zdaje się mówić "Tabaczany podróżniku..Wreszcie trafiłeś w moje objęcia..Szybko Cię nie wypuszczę".Jest w czym kosztować!Jest to bowiem kopalnia aromatów.na pierwszym planie wchodzi mentol.Idealnie wyważony,powodujący przyjemne uczucie odświeżenia i chłód nie tylko w nosie lecz i na całym ciele.Na drugim planie przejawiają się aromaty:delikatnego słodkiego tytoniu,rozgrzewającej kamfory i wspaniałych ziół polnych.Tabaka w 100-u procentach udana,mimo iż nie jest typowym shmalzlerem za które Bernarda pokochał świat.Jeżeli poszukujecie mentolowej tabaki z ciekawym tłem to z pewnością się nie zawiedziecie!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Proste lecz piękne opakowanie
-Szczelność tabakierki
-Intrygujący aromat
-Świetnie wyważony mentol
Minusy Tabaki
-Szybko się kończy
Zgłoś tę recenzję Komentarze (2) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 1
275? 280?
(Updated: Luty 22, 2014)
Ocena ogólna
 
3.8
Ocena smaku
 
3.5
Ocena opakowania
 
5.0
Padłem ofiarą - nazwijmy to - zbieractwa. Może nie cierpię na zaburzenia psychiczne [tego rodzaju], ale wraz z samym zażywaniem tabaki zacząłem kolekcjonować tabakierki, a to pociągnęło za sobą pewne konsekwencje.
Czasami dzieje się tak, jak w tym przypadku - jakaś tabakierka zmienia się, a ja chcę ją posiadać w swoich zbiorach. Jubilaums Snuff zmienił się nieznacznie - zamiast napisu 275 (Jahre) jest teraz produkowany wariant opakowania z liczbą 280!
Mam pięć lat czasu na zakup kolejnej tabakierki, jeżeli chciałbym, żeby i ona trafiła w moje ręce. Jestem ofiarą marketingu? Czy ta drobna zmiana jest dokonywana ze względu na to, że ktoś może chcieć mieć oba warianty?
Nieważne.

Poza napisem informującym o danym jubileuszu niewiele więcej jest na etykietce. Przy tymże napisie są jeszcze dwa "liście" nieznanej mi rośliny mające - zapewne - podkreślić, że firma do najmłodszych nie należy. Poza nimi kilka prostych, cienkich kresek tworzących fikuśną i nieskomplikowaną "ramkę" wokół nazwy firmy, tabaki i kolejnego napisu, jakim tym razem jest "Menthol-Frisch". Menthol - mentol, a "Frisch" znaczy tyle, co "świeży".
Informacja o mentolu jest dość trafna - niestety.

Kupując tę tabakę miałem już pewne przypuszczenia, ale nie napawały mnie one optymizmem. Niestety sprawdziły się.
Proszę nie myśleć, że byłem uprzedzony! Do Amostrinhy też nie byłem... W zasadzie jest wręcz przeciwnie - podszedłem z nawet pewną ochotą licząc na to, że zadowoli mnie bardziej, niż wspomniana Amostrinha. A tu lipa!
Może to mój gust? Na pewno - bo co by innego? Jednak zastanawiam się, co się ludziom w tej tabace tak spodobało, że dostała ona maksymalną notę. Nie jest to najlepsza tabaka z mentolem, ani kamforą - nawet tego specyficznego wędzonego tytoniu Bernarda jest tu niewiele i zbyt rzadko, i zbyt słabo daje o sobie znać.

Mentol jest - chłodzi i to dość dobrze nie atakując nosa zbyt mocno, nie zatyka i nie drażni. Tyle - bo to jedyne, co w tej tabace jest odpowiednie. Znajdziemy tu także kamforę - o niejednakowym natężeniu: czasami pojawia się jej więcej, niekiedy mniej. Jednak jest tu jej tak zawsze mało, że stanowi jakby składnik, który przypadkiem dostał się przy produkcji Jubilaums'a.
Tytoń o specyficznym dla firmy Bernard Tabak smaku pojawia się jako jakiś ślad wędzonki. Podobnie jak kamforą ciężko się w jakiś sposób nacieszyć.

Ktoś może się przyczepić, że marudzę mimo, że na tabakierce napisano, bym "cieszył się" mentolem. Najzwyczajniej uważam, że pozostałe smaki niepotrzebnie zwracają na siebie moją uwagę: jak będę mieć ochotę to sięgnę po coś, co zawiera konkretniejsze ilości wspomnianych składników. Na rynku znajduje się całą gama tabak mentolowych: wystarczy spojrzeć na ofertę WoS i już człowiek nie wie, co będzie najlepszym wyborem.
Jeżeli ktoś lubi halbschmalzlery to lepiej będzie sięgnąć po Zwiefachera, czy Polar Prise.

Mam wrażenie, że miała być tabaka subtelna, a wyszła jakaś taka... nijaka - bez charakteru.
Proszę jednak nie zrozumieć mnie źle: jest całkiem smaczna, ale moim zdaniem nie warto sobie nią zawracać specjalnie głowy. Z drugiej jednak strony wcale nie zdziwiłoby mnie, gdyby Jubilaums Snuff stał jednym z czyichś ulubionych produktów.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- w gruncie rzeczy całkiem smaczna
- dobrej jakości składniki
- etykietka!
Minusy Tabaki
- nijaka
- mnie drażni zmienianie cyferek na etykietce ;)
- są lepsze produkty na rynku
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 3 0
Jubileuszowy geniusz
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Opakowanie nie jest jakieś szczególnie wymyślne, ale doskonale oddaje surowość tej tabaki. Przynajmniej tą początkową, związaną z potężnym uderzeniem kamfory. Ale po kolei.
Tabaka jest typowo brązowa, bez żadnych przechyłów w stronę bardziej jasnego, lub bardziej ciemnego tytoniu. Zbija się wyraźnie w nierówne grudki, co spowodowane jest jej wilgotnością, którą oceniłbym jako średnią. W każdym bądź razie jak do tej pory jest perfekcyjnie, bo dzięki temu, że nie jest wysuszona na wiór, nie podrażnia mojej śluzówki.
Nasypujemy malutki kopczyk, bierzemy do nosa i pierwsze co uderza, to wspomniany potężny kop kamfory. I gdyby to była zwykła tabaka to w tym miejscu recenzja by się kończyła. Jednak tak nie jest.
Kiedy przechodzi już fenomenalne kamforowe uderzenie, wyłaniają się nowe smaki. Tutaj być może nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale ja najwyraźniej czuje tutaj świetny śmietankowy aromat, z ledwie wyczuwalnym ziołowym dodatkiem (choć to może być aromat tytoniu), a kamfora nadal pozostaje w tle, przyjemnie chłodząc nos.
Ogólnie są to podobne doznania jak w świeżym Wiesn Snuff (ostatnio kupiłem jakiegoś zwietrzałego i jest kiepski), może trochę mniej słodkie, a bardziej kamforowe.
Dla mnie stała się tabaką codzienną, nie nudzi i szczerze, nie powiedziałbym, że kiedyś się znudzi.
Polecam każdemu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- mocne kamforowe uderzenie, które jednak nie dominuje nad pozostałymi aromatami
- śmietanka!
- tytoń
- przyjazna dla nosa
- w ogóle jedna z najlepszych tabak
Minusy Tabaki
- nie ma
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 3 0
Jeszcze drugie tyle z bernardem
(Updated: Październik 20, 2013)
Ocena ogólna
 
4.9
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.5
Kierując się zakupem tego egzemplarza szczególną uwagę przykuło mi napis "jubilamus 275 jahre" spoglądając na nią z każdą minutą w głowie myślałem że ten okaz na pewno zagości w mojej kolekcji.
Tabakiera
Kojarzy mi się przede wszystkim z dzikim zachodem ta charakterystyczna czcionka i te zdobienia znalazły zapewne nie jednego zwolennika jednak drugą stroną medalu jest to że z naklejki strasznie się ściera to "złotko" i nie dziwcie się gdy po paru użyciach tabakiery zmieni kolor z złotego na srebrny.Bardzo praktyczny okazuję się tutaj zastosowany suwak nie wymaga on jakiś tutaj nadzwyczajnych działań tylko delikatnie pociągnąć i gotowe.Pudełeczko mieści 10g wspaniałego produktu.
Tabaka
Barwa jasnobrązowa dość wilgotna potrafi się grudkować ale nie jest źle zmielenie średnie jednak zanim otworzymy pudełko to można już wyczuć słodziutki tytoń.
Walory smakowe
Producent naprawdę postarał się przy niewielkich tabaczka potrafi naprawdę dobrze orzeźwić to zapewne sprawa naprawdę niezłego mentolu ale ja tam także wyczułem kamforę która podkreśla wyjątkowość tego wyrobu na pochwałę zasługuje także tytoń nie za mocny nie za słaby taki akurat w sam raz komponuję się z tym wszystkim tak wspaniale że brak mi słów by tu coś zarzucić.
Podsumowanie
Wytwórca musiał wiedzieć co wypuszcza na rynek by uczcić swoje urodziny firmy{tak naprawdę to nie wiadomo czy firma istnieje od 275 lat}.Powiem tak jubilamus zapewne zasługuje by nim się zainteresować i uważam że każdy powinien mieć z nim styczność

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-szlachetna
-wyjątkowy mentol i tytoń
-warta zakupu
Minusy Tabaki
-ściera się kolor naklejki
-dostępność
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

1 Comment

  1. Pingback:Top25 – styczeń 2015r. – Ranking Tabak – Top25snuff

Dodaj komentarz