Ozona English Menthol Type

 
0.0
 
4.1 (16)
0 1 0 0 0
Ozona English Menthol Type

Informacje o tabace

Producent
Pöschl Tabak GmbH & Co. KG

Parametry tabaki

Smak tabaki
Mentol
Waga tabaki
5 g.
Opakowanie
plastikowe

Pöschl Tabak GmbH & Co. KG

Recenzje użytkowników

16 reviews
 
31%
 
38%
 
31%
2 stars
 
0%
1 star
 
0%
Ocena ogólna
 
4.1
Ocena smaku
 
4.0(16)
Ocena opakowania
 
4.8(16)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
Królowa Mentolina!
Ocena ogólna
 
4.3
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
3.5
Mentol wśród mentoli, pierwsze co mnie urzekło to tabakierka, połączenie presidenta i okrągłych ozon owocowych, bardzo ładne połącznie :) następnie aromat przywodzący na myśl tytoń z domieszką mentolu, a na samym końcu smak...
Wreszcie poczułem mentol w tabace, a ile ja na to czekałem! Kiedyś miałem e fajkę, i mentolowy liquid, i smakuje identycznie, Ta tabaka jest najbardziej mentolową tabaką jaką miałem w nosie :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Mentol !
-Tabakierka !
Minusy Tabaki
-W tabakierce mój znienawidzony otworek ...
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 3
Soft Bull
Ocena ogólna
 
3.8
Ocena smaku
 
3.5
Ocena opakowania
 
5.0
Ozona English Menthol Type, dziecko Alojzego Poschla z bardzo licznym rodzeństwem zdecydowanie wyróżnia się na półkach swoim niecodziennym pudełkiem. Okrągła, tłoczona metalowa tabakiera przykuje wzrok każdego tabaczarza, jestem tego pewien. Nie oceniajmy jednak książki po okładce, zajmijmy się zawartością.

Przy pierwszym spotkaniu tabakę nazwałem słabszym bratem Red Bulla. Pudełko jest już na wykończeniu, a ja nie zmieniłem zdania. Po zażyciu czuć mentol(powtórzę innych - nie angielski) z eukaliptusem w tle. W przeciwieństwie do "byczka" mentol ten nie wypala nam śluzówki, przez co myślimy tylko o tym jak pozbyć się "tego" z nosa, a jedynie rozprowadza eukaliptusową woń uraczając śluzówkę umiarkowanym mentolem. Kiedyś właśnie tak wyobrażałem sobie ideał "Red Bulla".

Tabaka jest dobra, ale nie wspaniała. Nie ma też specjalnie złożonego aromatu(nawet jeśli ma, to głęboko pod mentolem), przez co nie ma się nawet w co zagłębiać. Dla fanów mentolu powinna być jak znalazł, gdyż poza ich ulubionym aromatem jest ona "czysta". Chociaż nie występuje w każdym kiosku, ze względu na czysto mentolowy charakter, można ją nazwać najbardziej podstawową tabaką Poschla.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Piękne pudełko
Dobry, nie przesadzony mentol
Nadaje się na codzień
Minusy Tabaki
Zdarzają się problemy z dozowaniem
Nieco zbyt prosta
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0
Angielski poranek
(Updated: Czerwiec 26, 2012)
Ocena ogólna
 
3.0
Ocena smaku
 
2.5
Ocena opakowania
 
5.0
Ozona English... ciekawa nazwa. Czyżby tabaka herbaciana? :)


Tabakierka jest naprawdę ładna,gustowna. I na tym chyba kończą się zalety tego proszku.


Bowiem Ozona English Menthol Type to zwykła,przeciętna mentolówka,a sami wiemy że takich mentolówek jest na rynku sporo. Mi osobiście ta tabaka nie przypadła do gustu. Może dlatego że spodziewałem się jakiegoś konkretniejszego smaczku?


Czy ją kupować? Jeżeli tak,to chyba tylko dla tabakierki... która jest świetna.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Świetna tabakierka
Minusy Tabaki
-Przeciętna mentolówka
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
I Don't Like Mondays
Ocena ogólna
 
4.8
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.0
Jeśli to jest "English Type", to ja jestem Bob Geldof. Jeśli ktoś sobie życzy poniuchać mentolówek w angielskim stylu, to polecam np. Hedgesa L.260 albo innego WoSa Extra Menthol czy Gawitha (obojętnie - Samuela lub Hoggartha), a od tego "Deutsche Sorte" lepiej niech trzyma się z daleka. Czy ja się czepiam szczegółów? Skądże znowu - ja na szczegółach buduję filozofię życia! Dalej jest dużo lepiej. Ciężko mi to przechodzi przez klawiaturę, ale to dosyć dobry stoff. Mentolowe Pöschle należą w mojej dziwnej opinii do tych bardziej strawnych, a to ze względu na brak efektu zgrzytania pomiędzy syropem miętowym, a owocowym - jeden niemiecki aromat na tabakę w zupełności starczy. Reszta jest taka, jak we wszystkich tabakach pana A., więc opisywać nie będę. Za to, bardzo podoba mi się tabakiera, taki srebrny medalionik. Choć i tutaj wypatrzyłem mankament - dozownik (a dokładniej: dziurka) jest zbyt mały, jak na takie germańskie, toporne mielenie tabaki. Ale co ja tam będę... Piątka dla Pöschla? Albo ja się starzeję, albo zbliża się koniec świata. Majowie coś tam przepowiadali...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- bardzo dobra,
Minusy Tabaki
- denerwujący dozownik,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Good morning!
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Ozona English Menthol Type nie wychodziła mi z głowy, odkąd ją zobaczyłem w sklepie z tabaką. Już ją chciałem kupić, ale niestety, nie miałem wystarczającej kwoty na ten szczytny cel. Postanowiłem w duchu,że przy najbliższej okazji ją kupię. Jak postanowiłem tak zrobiłem, i oto teraz leży przede mną bohaterka tej recenzji. Powiem szczerze,że im dłużej się patrzę na tabakierkę,tym dłużej mi się ona podoba. Srebrna, tłoczone napisy, dla mnie osobiście jest bardzo gustowna, jednak dla niektórych jest tandetna. Cóż o gustach się nie dyskutuje.
Jako,że tabakiera to jedno, a tabaka drugie, przejdę teraz do oceny samej tabaki.
Zmielenie: na pierwszy rzut oka typowe dla serii Ozona, po chwili jednak doszedłem do wniosku,że jest drobniej zmielona niż Ozona Raspberry czy Cherry. Wilgotność standardowa dal Poschla.
Aromat: już po otwarciu czuć mentol, jednak nie taki jak np z Alpiny, tylko trochę delikatniejszy,bardziej hmm wysublimowany, nienachalny. Po zażyciu czuć oczywiście taki "chłodek" wywołany mentolem, zapach mentolu i ogólne odświeżenie. Niestety wychodzi tutaj też główna ( i jedyna wg. mnie) wada tej tabaki: zapach znika z nosa po 3-4 minutach. Całkiem dobrze przeczyszcza nos.
Tabaka ta jest naprawdę dobrym wyborem dla osób, które nie lubią (bądź mają dość) mocnego mentolu i ,naturalnie, dla wszystkich wielbicieli mentolówek.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ciekawy mentol.
- tabakierka.
- cena.
- dobra dla początkujących.
- dobrze orzeźwia i przeczyszcza nos.
Minusy Tabaki
- chyba najmniej trwała aromatycznie tabaka wśród Poschl'owskich Ozon.
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

2 Comments

 1. Pingback:Top25 – wrzesień 2010r. – Ranking Tabak – Top25snuff

 2. MMMMVlog

  Trochę o tabace…Jest bardzo orzeźwiająca,przy trochę większej ilości zażywania,jej moc udeża w głowę. Smak mentolowy w angielskim stylu,o średniej grubości zmielenia w porywach do drobnego zmielenia,o średniej wilgotności,koloru brązowego,przypadająca do gustu. Czuć niemiecką rękę produkcji,tym bardziej,że dana seria jest tylko importowana na rynek szwajcarski.
  Moje oceny(w skali:1-5):
  1.Ocena opakowania-4
  2.Ocena smaku-5
  3.Ocena ogólna-4.5

Dodaj komentarz