Mentholyptus

 
0.0
 
4.1 (3)
0 0 0 0 0

Dholakia Tobacco

Recenzje użytkowników

3 reviews
Ocena ogólna
 
4.1
Ocena smaku
 
4.0(3)
Ocena opakowania
 
4.7(3)
Already have an account? or Create an account
Indyjska odpowiedź na specyfik z RPA.
(Updated: Grudzień 28, 2011)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Uwielbiam tabakę Dr. Rumney's Mentholyptus, powiem więcej jest to jedna z moich ulubionych tabak. Więc z ciekawością odpakowałem z folii 10 gramową plastikową puszeczkę z specyfikiem o podobnej nazwie tylko ,że pochodzącym z Indii a nie z RPA. Jednak moja tabaka znacząco się różni od tego co opisywali Pastor oraz GRZe, różnice są zbyt duże ,żeby była to różnica partii- może do 4 gramowych opakowań wsypują inną tabakę niż do tych o większej gramaturze? Albo w międzyczasie zmieniła się receptura. W zasadzie mianownik jest tylko jeden- silny angielski menthol.

Tabakierka jak już mówiłem to plastikowy cylinder mieszczący 10 gram tabaki. Nie jest to może najpiękniejsze opakowanie tabaki, ani najbardziej tradycyjne, ale nie straszy. Jest ok. Na wieczku etykieta z wysuszonym liściem tytoniu, z boku przyklejona etykieta z nazwą, danymi firmy i ostrzeżeniami. Jest to tabaka należąca do 'linii angielskiej". Jednak chyba lepiej nie nosić tej "puszeczki" w kieszeni, boję się ,że może się sama otworzyć.

Przy zmieleniu pojawiają się pierwsze różnice pomiędzy moją tabaką, a tą którą miał Pastor. Mój proszek jest średnio mieloni i średnio wilgotny. Tabaka ma mentolowo-eukaliptusowy zapach i jest dość ciemnej barwy, ciemny brąz.

Po zażyciu aromat eukaliptusa nie jest już tak bardzo wyczuwalny. Dominuje silny lekko angielski mentol, po chwili wyłania się nuta tytoniowa, na samym końcu możemy się uraczyć lekkim eukaliptusem. Całość jest niezła, mentol ma taki mleczny, śmietankowy posmak, dobrze komponuje się z tytoniem. Jest to dość mocna tabaka, ale nie jakiś mocarz znowu. Z tym, że podobnie jak jej kuzyn z RPA, tak Mentholyptus od Dholakii w małym stopniu odświeża, jest to bardziej tabaka tytoniowa wzmocniona silnym mentolem niż tabaka typu medicated. Tytoń jest dobrej jakości, przywodzi na myśl coś orientalnego, jest trochę inny niż w innych tabakach Dholakii. Jak napisał Pastor jest w tej tabace lekko ziołowy posmak. Eukaliptus jest troszkę schowany, ma inny aromat niż w tabakach eukaliptusowych, które do tej pory próbowałem, jest taki ziołowy, ale ładnie odświeża- uzupełnia się z nutą mentolową. Czyli nazwa zgadza się z zawartością, gdyby tylko ten eukaliptus był bardziej uwypuklony.. Polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Tytoń
-Silny mentol
-Tabakierka
Minusy Tabaki
-Słaba nuta eukaliptusa.
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Azjatycki kuzyn
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Tabaki Mentholyptus miałem przyjemność zaznać dzięki uprzejmości kolegi GRZEe, któremu w tym miejscu chcę serdecznie za to podziękować, a i pozdrowić przy okazji. Nie da się ukryć, że ten snuff, to daleki kuzyn dobrze znanego Medyka. Ale pomimo wyraźnych podobieństw (dominujący ostry i orzeźwiający mentol, duża moc, pyliste zmielenie, jasnożółty kolor tytoniu), zachował on własny styl i indywidualny, azjatycki charakter. Ta odmienność, przejawia się przede wszystkim w ziołowej bazie, nadającej tabace orientalnego, wschodniego smaczku. Znać, że twórca tego blendu niejedno ziele gościł w kominku swojej fajki (wliczając w to specyfiki, za które w naszym kraju staje się przed wymiarem sprawiedliwości). Mnie ten mariaż, dwóch pozornie sprzecznych światów, fascynuje (pozornie – wszak Indie, to dawna brytyjska kolonia, więc pewne naleciałości są jak najbardziej historycznie uzasadnione), ja śmiałym eksperymentom mówię zdecydowane tak, a ponieważ Dholakia jest mistrzem w poszukiwaniu ekstremalnie nietypowych smaków, więc i w tym przypadku wyszło małe arcydzieło. To trochę tak, jakby do bollywoodzkiego filmu ścieżkę dźwiękową zrobili chłopaki z Oasis i jakby zagrali naprawdę dobrze!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- nietypowy, ciekawy smak,
- duża moc,
- wysoka jakość tytoniu,
Minusy Tabaki
- mentol o wyraźnym odcieniu ziołowym, niektórych może nie przekonać,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Mentholyptus
(Updated: Wrzesień 22, 2011)
Ocena ogólna
 
3.2
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
4.0
Następną z tabak jaką przyszło mi skosztować, to właśnie Dholakia Snuff Mentholyptus.
Malutka gabarytowo plastikowa tabakiera zawierająca 4 gramy tabaki w cenie 5,70 zł z naklejką informującą o zawartości itd.
Po otwarciu, niesamowity aromat zawartości - mentol z eukaliptusem. Tabaka koloru brązowego małej wilgotności i średnim zmieleniu.
Jak dla mnie trochę za mocna, po zapodaniu dawki gryząca w nosek, lecz to chwilowe odczucie.
Jeśli dostanie się do gardła, straszna gorycz, aż mnie zatkało.
Daje kopa...!!! :D
Coś dla koneserów, ludzi lubiących mocniejsze tabaki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- mała poręczna tabakiera
Minusy Tabaki
- ilość
- cena
- reszta kwestią gustu...!!!
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0

Dodaj komentarz