Szczegóły recenzji

4.9 8 0.5
90 lat
(Updated: Maj 05, 2013)
Ocena ogólna
 
4.9
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.5
Ach, że ja dopiero teraz odkryłem tę tabakę! Mamy 2013 rok, a tu od 1923 produkują takie cudeńko! A tak serio – tabaka bardzo, bardzo tradycyjna, o dziwnym, nieokreślonym, niedefiniowalnym, wirginowo-kurzastym zapachu. Ponoć, złożona jest z trzech różnych odmian aromatycznej Va. I faktycznie, czuć że smak jest piętrowy, mocno złożony, w tle skrywa jakieś lekkie ziołowe akcenty… Ale cóż to jest? Jakieś rdesty, perze, kozieradki, … dzikie węże – nie jest aż tak mulisto-bagienna jak te wszystkie Lakelandy / Grousemoory z Kendal – tak jakby ziołowy posmak był wypadkową smaku samej wirginii, jakby wyłaniał się z jej cienia – niczym spieniona bruzda, którą pozostawia łódź na tafli jeziora. Po chwili znika, ulatnia się, odpływa; pozostawiając nas w zadumie, zachwycie, osłupieniu. Tabaka bardzo łagodna, bardzo naturalna – można zażyć w zasadzie dowolną dozę bez uszczerbku dla nosa. Tak, to receptura, którą zachwycać się będzie jeszcze niejedno pokolenie, tytoń jest szlachetny, najwyższej jakości, smak dopracowany, dopieszczony do najmniejszego ziarenka – to ponadczasowe dzieło sztuki! Ps. Bardzo żałuję, że nie można jej już kupić w tych pięknych, tradycyjnych szklanych buteleczkach - choć plastikowa tabakiera de facto jest bardzo ładna.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- wspaniały, tradycyjny smak,
- klasyka,
Minusy Tabaki
- brak,
Zgłoś tę recenzję Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 3 0

Komentarze

Already have an account? or Create an account

2 Comments

  1. Pingback:Top25 – styczeń 2015r. – Moje Blog

  2. Pingback:Top - grudzień 2022 r. - Ranking Tabak - Top25snuff

Dodaj komentarz