Szczegóły recenzji

3.7 8 0.5
Samuel Gawith
Truskawka
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
5.0
Truskawki są dość specyficzne, ale niekoniecznie jako owoc „jako taki”. Niemal wszystko, co truskawkowe, poza samymi truskawkami jest, wg mnie, niezbyt smaczne. Przykładem mogą być lody, które smakują w zasadzie jak nie wiadomo co. Może po prostu jak produkt „truskawkopodobny”?
Warto tu nawiązać do informacji przytoczonej przez Pastora – smak truskawkowy jest trudny do wytworzenia… Nie do uzyskania go z owocu, ale wytworzenia. Stąd mamy pewnie te nieszczęsne lody, serki, budynie, cukierki, czy lizaki. Bardzo jednak lubię czekoladę truskawkową (truskawkopodobną!) od Goplany – jest z, ponoć truskawkowym, nadzieniem. Raczej nie jestem w stanie teraz powiedzieć jaki ma właściwie smak, ale podejrzewam, że smakowałaby tym mniej, im bardziej smak przypominałby (bo tylko „przypominał”) truskawkę. Piszę tak, ponieważ nie sądzę, żeby w najbliższej przyszłości komuś się udało przekroczyć granicę „truskawkopodobności” i stworzyć smak truskawkowy w czekoladzie, czy lodach.
Za imitacjami smaku truskawki nie przepadam – spożyc mogę, ale preferowałbym coś innego (swoją drogą jak smakowałby napój truskawkowy, czy truskawkopodobny?).
Innym produktem mającym odwzorować truskawkę jest tabaka od Samuela Gawitha. Cóż… Drugi wyjątek mogę powiedzieć, bo „Strawberry” naprawdę mi smakuje! ALE! Jest tu zasadnicza różnica w stosunku do wspomnianej wyżej czekolady – tu czuć truskawkę!
Pragnę jednak od razu zaznaczyć, że moje sumienie nie pozwala na powiedzenie, że spodoba się każdemu kto nie cierpi (nie tylko „nie przepada”) syntetycznych smaków „truskawkowych” – truskawka jest jednak tabaczana, a nuta pewnej, lekkie sztuczności dalej może być wyczuwalna.
Coś jednak jest, co sprawia, że produkt nie jest dnem – truskawka posiada pewien stopień soczystości, który nie był, co jasno da się wyczuć, uzyskany nadmiernym dosłodzeniem. Myślę, że łatwiej to porównać do wąchania rozkrojonej, świeżej truskawki – miąższ w „toto” nie jest, ale chyba lepszej tabaki truskawkowej się nie da stworzyć. Sam fakt wymyślenia receptury takiego niespotykanego aromatu budzi podziw. Jak nie Samuel Gawith to kto w takim razie? Chyba nikt!
Małą wadą jest czasami zanikająca soczystość i pojawiający się dziwny sztuczny posmaczek.
Aromat jest dobrze wyczuwalny, szczególnie jak na tabakę tego gatunku – zdecydowanie silniej, niż np. w „Apple” od tego samego producenta.
Proszę jednak nie wyobrażać sobie, że efekt jest porówynwalny z wepchnięciem sobie truskawki w usta (czy też nos) – produkt jest dość subtelny i jest duże ryzyko, że ktoś odnajdzie tutaj tylko to, co prezentują sobą truskawkopodobne… Eh, lody. No chyba lody są najbardziej „truskawkowe” nie licząc Samuela Gawitha Strawberry. Potwierdzone doświadczanie na osobie „antytruskawkopodobnej”. ;)
Trzeba się choć trochę wczuć i mieć choć odrobinę chęci by wydobyć z tej tabaki to, co najlepsze.
Aha! Tytoń… Tytoń jak to tytoń w tej firmie – jest przez chwilkę na początku, ale w porównaniu do… Eh, znów – Apple nie można się nim specjalnie cieszyć. Mówię o Apple bo w Mandarin i Raspberry tytoniu nie poczujemy wcale. Innych tabak tej firmy, poza typowo tytoniowymi, nie znam… JESZCZE.
Kto robi najlepsze owocówki? Samuel Gawith. Nie powiem bezapelacyjnie, bo mam też trochę do zbadania produktów Toque – nie widzę innego konkrunta.
Proszę wybaczyć „delikatne” zboczenie z tematu.
Tabakierka… Ja posiadam wersję z nową etykietką – jest bardzo ładna, jak pozostałe. Jest skromnie, ale dwa owoce przyciągają wzrok i chce się zażyć.
Konsystencja – średniozmielona, raczej jaśny, niż ciemny brąz przy średniej wilgotności. Wszystko w sam raz jak dla mnie.
Reasumując jest to tabaka w której można odnaleźć truskawkę – chyba najlepszą… Syntetyczną rzecz jasna – do naturalnej truskawki jeszcze trochę brakuje.
Wrażenia… Oceniam na 4, ale za to, że jest to truskawka i że nienajlepiej jest oceniana wystawiam ostatecznie…
PS. Duże ilości nie wspomagają aromatu – nawet przeciwnie…
Zgłoś tę recenzję Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0

Komentarze

Already have an account? or Create an account

Dodaj komentarz