Spanish Jewel

 
0.0
 
1.0 (1)
0 0 0 0 0

Robota hiszpańskiego mistrza tabaki - Lluis Vinyets Salaberta.

Recenzje użytkowników

1 review
Ocena ogólna
 
1.0
Ocena smaku
 
1.0(1)
Ocena opakowania
 
1.0(1)
Already have an account? or Create an account
Spanish Jewel
(Updated: Styczeń 02, 2011)
Ocena ogólna
 
1.0
Ocena smaku
 
1.0
Ocena opakowania
 
1.0
Są na świecie takie tabaki, które mimo tego, że nie wychodzą z taśm produkcyjnych, są bardzo rozpoznawalne wśród konsumentów. Mowa tutaj o produktach robionych własnoręcznie przez tzw. "mistrzów tabaki". Dla przykładu w Polsce mamy wyroby od kaszubskiego wytwórcy, które znamy pod nazwą "Od Mistrza". Na świecie natomiast najbardziej znany jest pan Salabert z Hiszpanii, który stworzył tabakę "Spanish Jewel".

Wyrób ten niejako przypadkowo zyskał swoją sławę, dzięki przyjacielowi pana Lluisa, który akurat dołączył na jedno tabaczne forum i opowiedział wszystkim o tym wyrobie. No i wszyscy kupili, i wszyscy byli zachwyceni.

W obecnych czasach ciężko dostać tę tabakę (wręcz to niemożliwe) i sporo osób próbuję zrekonstruować Spanisha lub dorwać choć odrobinkę dla swojego nosa (słyszałem o osobach, które dały 50$ za 5g). Można zatem śmiało powiedzieć, że to tabaka legendarna.

Jednak jest to tylko legenda dla nosów amerykańskich, bo jak to mówią "niepodobny nos Polaka do amerykańskiego zażywiaka". Przeto każdy dobrze o tym wie, że nie dla nas robione są tabaki z gatunku scotch, sweet, itp. Tutaj natomiast gatunek mimo tego, że jest europejski to nadal podchodzi pod ramy nie z tego świata. Dlaczego?

Ano sprawa jest bardzo prosta, każdy Polak który zażyje tej tabaki od razu będzie miał niechęć do zażywania, a tym bardziej do życia. Najlepszym określeniem Spanish Jewela byłoby: "wyrób tabaczny zrobiony z najtańszego tytoniu papierosowego w trakcie trwania procesu fermentacji". Taki właśnie ma zapach, a do tego dochodzi niepoczytalna straszliwa moc i drobne zmielenie.

Jeżeli przypadkiem spotkacie pana Salaberta to najlepiej nic od niego nie brać. Chyba, że jesteś Amerykaninem, to droga wolna.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- brak
Minusy Tabaki
- wszystko
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 3 1

Dodaj komentarz