Dr Verey's Plus

 
0.0
 
3.9 (9)
0 1 0 0 1
Dr Verey's Plus

Informacje o tabace

Producent
Samuel Gawith

Parametry tabaki

Smak tabaki
mięta
Waga tabaki
10g
Opakowanie
plastikowe

Samuel Gawith

Recenzje użytkowników

9 reviews
 
33%
 
33%
 
33%
2 stars
 
0%
1 star
 
0%
Ocena ogólna
 
3.9
Ocena smaku
 
3.9(9)
Ocena opakowania
 
3.9(9)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
Gorszy Brat
Ocena ogólna
 
3.9
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
3.5
Znowu katar, znowu wachlarz tabak do zażywania został ograniczony do minimum. Wilgotne produkty odeszły w cień, te bardziej suche uśmiechały się do siebie nawzajem wiedząc, że spośród nich zostanie wybrana jedna-dwie, które będa przez tydzień stale i wiernie zażywane.

Wybór padł, trzeci raz z rzędu w takiej sytuacji, na Dr Verey's Plus. Przyjemne z pożytecznym, aromat z oczyszczeniem idą razem w parze. To pierwsze krótko mówiąc przywodzi mi na myśl klasycznego medyka ze wzmocnioną nutą ziołową. Mocny, jednak niezbyt agresywny(chyba, że aplikujemy na podrażnioną śluzówkę) mentol, do tego bliżej niezidentyfikowana mieszanka ziołowa. Bardzo ładnie się uzupełniają, a efekt przywodzi na myśl bardziej właściwości oczyszczające, niż tabakę relaksacyjną. A nos czyści lepiej, niż Pronto podłogi. Jedno zazycie na godzinę wystarcza, aby z nosem mieć spokój. Wg mnie, sprawdza się w tej roli dużo lepiej, niż Medicated 1790, czy też Medicated No. 99.

Tabaka jest zmielona w pył, drobny nawet jak na wyrób tej firmy, zawiera jednak troche więcej wilgoci. Pudełko typowe dla producenta, nie ma się co rozpisywać.

Dr Verey's Plus mogę polecić wszystkim, którzy mają dość zatkanego nosa, jak i tym chcącym spróbować całkiem oryginalnej tabaki typu medicated. Zdrowie!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Kompozycja aromatu
Wilgotny pył
Przeczyszcza
Minusy Tabaki
Cięzko wyciągnąć konkretny zapach
Zgłoś tę recenzję Komentarze (1) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 4 0
Dr Verey's? Zwykły konował!
(Updated: Sierpień 18, 2012)
Ocena ogólna
 
2.9
Ocena smaku
 
2.5
Ocena opakowania
 
4.5
Dr Vereys Plus od dłuższego czasu stanowi dla mnie nie lada zagwozdkę. Problematyczność tej tabaki polega na tym, że prawie niemożliwym jest zidentyfikować jakiś konkretny aromat, a trzeba zaznaczyć, że całkiem sporo ich tam jest. Na dobrą sprawę dobrze wyczuwalny jest tylko aromat mentolu i/lub eukaliptusa. Cała reszta zapachów stanowi taką plątaninę, że chyba jedynie mając psi nos, mógłbym podjąć próbę nazwania każdego z nich z osobna. Całość jest całkiem przyjemna, bo i jest tutaj wspomniany wcześniej delikatny mentol, oraz jakieś zioła. Możliwe, że także jakiś aromat kwiatowy. Sporym mankamentem tego wyrobu jest mała intensywność zapachów. Chwilę po zażyciu zioła ulatniają się z nosa i pozostaje jedynie lekki posmak mentolu.
Jeśli o tabakierę chodzi, to jest ona kubek w kubek jak wiele innych od SG. Plastikowe, białe pudełko z przesuwajką z boku(która tradycyjnie opornie działa). Owa przesuwajka oraz etykietka mają kolor buraczkowy. W górnej części etykietki mamy czarno-białe zdjęcie Samuela Gawitha we własnej osobie. Pasek z nazwą tabaki jest koloru błękitnego. Cóż, tabakiera może i piękna nie jest, ale doskonale się sprawdza, a to jest dla mnie najważniejsze.
Słów kila o wyglądzie proszku: jest jasno brązowy i dosyć drobno zmielony. Wilgotność określić można jako coś pomiędzy średnio wilgotna, a sucha.
Nie powiem, że Dr Verey's Plus to całkowity niewypał czy też najgorsza tabaka jaką dane mi było poznać, gdyż minąłbym się z prawdą. Jakiś tam potencjał zapewne posiada. Sęk w tym, że ja go niestety chyba nie odkryłem. Tym, którzy zastanawiają się nad kupnem tej tabaki raczej odradzam.

PS. Podziękowania dla Antagonisty

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-solidna i funkcjonalna tabakiera
-całkiem przyjemny ziołowy aromat
Minusy Tabaki
-mało intensywny aromat
-zapach szybko ulatnia się z nosa
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 6 0
Dr Vereys Plus
(Updated: Czerwiec 27, 2012)
Ocena ogólna
 
3.2
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
4.0
Trochę inna miętówka niż większość. Aromat miętowy jest w Dr Vereys Plus bardzo stonowany dzięki czemu miętę możemy wyraźnie poczuć nie mając jednocześnie nozdrzy sparaliżowanych przez atak mrozu. W tle jest trochę miłych ziółek oraz eukaliptus.

Gdyby na tym zakończyć byłaby całkiem fajna lekka miętówka z ziołami. Kiedy jednak wspomniane aromaty ustępują (a dzieje się to dość szybko) do głosu dochodzi dziwny mdły i słodki. Dobrze komponuje się to z aromatami owocowymi, których u Samuela Gawutha nie brakuje, natomiast tutaj wrażenie jest jakby wycisnąć sobie do nosa pastę do zębów. Nie pozostaje nic innego jak tylko chwycić za chusteczkę i porządnie dmuchnąć. Nie jest zbyt proste, gdyż Dr Vereys Plus jest bardzo drobny a jednocześnie całkiem jak na wyrób angielski wilgotny (nie jest oczywiście tak "mokra" jak Schmalzlery ale w porównaniu chociażby z SG Kendal Brown czy Gawith Hoggarth jest wyraźna różnica).

Tabaka z przyjemnym początkiem i znacznie gorszym końcem. Od czasu do czasu zażywam z przyjemnością (dla wspomnianej mięty) ale drugi raz już jej nie kupię.

- W tabakierę z suwakiem powinny być pakowane wszystkie tabaki ale ocenę opakowania zaniżam, aby nie zawyżyć noty ogólnej.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ naturalny miętowy aromat
+ zioła
Minusy Tabaki
- po prostu nic nadzwyczajnego
- mdławo słodkie tło
- zmielenie i wilgotność
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0
Zioła?
(Updated: Luty 27, 2012)
Ocena ogólna
 
3.0
Ocena smaku
 
2.5
Ocena opakowania
 
5.0
Niestety nie doświadczyłem tylu produktów tej firmy, ile bym chciał. Jest to jednak produkt na tyle typowy, że nie muszę mieć rozeznania w pozostałych produktach tej firmy. Nie ma tu na pewno niczego unikatowego dla tego producenta... Ani dla żadnego innego. Zwykła mentolówka z dodatkiem ziółek.
Jasnobrązowa i grubość zmielenia średnio-drobna. :) Mentol jest dość lekki, przyjemny i dobrze orzeźwia.
Hm, tabaka przyjemna, chociaż nie zachwyca w żadnym względzie. Można kupić i się nią cieszyć, lecz może też zająć miejsce wśród innych, których nie kupuje się po raz drugi. I ten drugi wariant jest o wiele bardziej prawdopodobny.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- bardzo "lekka"
- zioła?
- praktyczna tabakiera
Minusy Tabaki
- nic specjalnego
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
(Updated: Styczeń 07, 2011)
Ocena ogólna
 
4.8
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.0
Tabakę kupiłem wraz z kolegą w małym butiku. Spoglądając na ladę w zasięgu moich oczu zabłysnęła tabakierka tejże o to tabaczki. Zaciekawiła mnie nazwa Dr Veyers Plus (chyba dlatego ją kupiłem - ach ta ciekawość. Skojarzyła mi się ona z medycyną dawnych mnichów - zioła, miód itp. Więc przesunąłem suwak no i syp syp. Ujrzałem dość mocno zmielony i suchy proszek, o kolorze jasno brązowym. No to niuch. Pierwsze co poczułem w moich nozdrzach to mięta, lecz odsuwał na drugi plan intensywny aromat ziół, utrzymywał się on dobrych paręnaście minut. Zadziwiło mnie także, że przy takim zmieleniu tabaka nie spływa do gardła. Był to mój pierwszy SG i z pewnością będę częściej sięgał po tabaczki od Pana Samuela. Wyśmienita tabaka. Polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

Dodaj komentarz