Vanilla Ice

 
0.0
 
3.6 (5)
0 1 0 0 0
Vanilla Ice

Informacje o tabace

Producent
Wilsons of Sharrow

Parametry tabaki

Smak tabaki
wanilia
Waga tabaki
5g
Opakowanie
metalowe

Nisko nikotynowa.

Recenzje użytkowników

5 reviews
Ocena ogólna
 
3.6
Ocena smaku
 
3.5(5)
Ocena opakowania
 
3.9(5)
Already have an account? or Create an account
Vanilla Ice
Ocena ogólna
 
3.6
Ocena smaku
 
3.5
Ocena opakowania
 
4.0
No cóż... jeżeli chodzi o ocenę tabakiery to nie wymyślę nic nowego - typowa dla WOS`ów mała puszka mieszcząca 5 g tabaki. Niestety, w moim przypadku puszeczka była niezwykle toporna, i przy jej otwieraniu musiałem sobie pomagać nożem;) Zatem punkt w dół - ocena 4.

Zmielenie - drobne; brązowy proszek, wilgotność określiłbym jako średnią - mi bardzo pasuje.

Przejdźmy zatem do sedna - aromat. Ten możemy wyczuć jeszcze przed otworzeniem puszki i zerwaniem taśmy zabezpieczającej. Co czujemy? Przede wszystkiem methol. Złagodzony on jest przez tytułową wanilię. Słodkawą wanilię. Całkiem przyjemną wanilię.

W końcu zanurzam palce w puszystym proszku i zbliżam do nosa. Rozbrzmiewają w nim po chwili methol, kurzowy zapach tytoniu i wanilia. Zgadzam się z jedną recenzją poniżej - nie jest to soczysta wanilia, tylko bardziej zapach cukru waniliowego. Ja aromat ten nazwałem "ukurzoną torebką cukru wanliliowego", którą wyciągamy z jakiegoś starego kuchennego kredensu. Przyozdobiony jest też solidną ilością mentholu, który mi jakoś w tym wypadku nie przeszkadza. Przeszkadza mi jednak krótkotrwały zapach który po 10 minutach gdzieś ucieka z nosa, co prowokuje do ponownego otwarcia tabakiery, gdyż jest to na prawdę przyjemny aromat i chciałoby się go czuć jak najdłużej. Przy przypadkowym zażyciu większej ilości może zakręcić w głowie i wycisnąć łzy z oczu z powodu nikotyny i mentolu.

Podsumowując - całkiem smaczna tabaka na codzień, jednak bez fajewerków które kazałyby mi kupować kilka egzemplarzy na raz by mieć ją zawsze przy sobie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- całkiem przyjemna wanilia
- dobra tabaka na codzień
- potrafi dać nikotynowego "kopa"
- po okiełznaniu tabakiery jest ona bardzo praktyczna
Minusy Tabaki
- przed okiełznaniem prowokuje do ataków agresji przy otwieraniu
- krótkotrwały aromat
P
Top 500 Recenzent 1 reviews
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Lodowa Wanilia
Ocena ogólna
 
3.3
Ocena smaku
 
3.5
Ocena opakowania
 
2.5
Wyjechałem na wakacje i postanowiłem zakupić coś w między czasie nowego do swojej małej kolekcji tabak. Wybór padł między innymi na Vanilla Ice. Przyznam, że zaciekawiła mnie nazwa. Spodziewałem się jakiejś innej wanilii po tym lodowym tytule...

Dobrałem się więc do metalowego, okrągłego pudełeczka i zerwałem taśmę zabezpieczającą. Ostrożnie przekręcam wieczko i powoli podnoszę je... Mała pokrywka ulega po chwili i już leży osobno wraz z pewną ilością tabaki rozsypanej na stole. Tabaki było tak jakby za dużo w pudełeczku i przy otwarciu oraz zamknięciu rozsypało się jej troszku. No trudno...

Wanilii wcale nie czuję więc szybko postanawiam zażyć tabaki by doszukać się pożądanego aromatu. Nie ma dozownika, nie mam specjalnych narzędzi więc radzę sobie czubeczkiem biletu komunikacji miejskiej aby nabrać troszkę proszku i nasypać dwie szczypty na rękę ;) Wciągam. Aromat raczej słaby, delikatny ale przyjemny. Tabaka tak jakby zbyt "sypka" może zbyt mocno zmielona jak dla mnie. Może przyzwyczaiłem się do grubszych egzemplarzy. Mogła by być też nieco wilgotniejsza. Wanilia faktycznie po chwili wyczuwalna ale bardzo słabo. Jak ktoś szuka mocnego aromatu to raczej się zawiedzie. Osobiście czuję mentol ze słodkawym posmaczkiem ale trudno jest mi nazwać to waniliowym zapachem którego się spodziewałem.

Zachęcam do spróbowania szczególnie osobom które lubią delikatne wyroby, natomiast szału ni ma :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ Orzeźwienie
+ Przyjemny i lekki aromat
+ Ładne opakowanie
Minusy Tabaki
- Ładne opakowanie ale...totalnie niepraktyczne
- Wanilia słabo wyczuwalna
- zbyt "sypka" tabaka
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Vanilla Ice
Ocena ogólna
 
4.4
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
4.0
WoS Vanilla Ice

Tabakę tą kupiłem w ciemno, nie znając opini innych użytkowników portalu na jej temat. Następnie czytając recenzje moich poprzedników (Pastora i leniucha) nabrałem do niej dosyć sceptycznego podejścia. Długo czekała na otwarcie. Pomyślałem że skoro to aż taki przeciętniak to niech jeszcze poczeka na swoją kolej, aż pustki zawitają do innych puszeczek. Jednak ciekawość kazała mi zerwać zieloną taśmę z tej dobrze każdemu znanej WoSowej tabakierki.
Po otworzeniu moim oczom ukazał się ciemnobrązowy proszek o drobnym zmieleniu. Na dodatek bardzo wilgotny.
Przybliżyłem tabakierkę do nosa. Poczułem mocny zapach mentolu, oraz lekki aromat kurzowego tytoniu Który bardzo lubię. Chwileczkę, a gdzie wanilia? A no nie ma... (jak na razie :)
Przyszła pora na spróbowanie. Pierwsze uczucie było takie jak przy "obwąchaniu" tabakiery- mentol i tytoń. Jednak dosyć szybko zanikły. Spod mentolu zaczęła wyłaniać się wanilia. I w tym momencie nastąpiło największe zaskoczenie. Aromat wanilii, opisywany w poprzednich recencjach jako znikomy, trudno wyczuwalny, dla mnie był po prostu waniliową eksplozją. Piękna, naturalna, słodziutka wanilia. Jak kruche ciasteczka posypane cukrem waniliowym świeżo wyciągnięte z pieca, które jemy jedno za drugim, szczypta za szczyptą... W moim przypadku aromat wanilii potrafił utrzymywać się bardzo długo, nawet do kilku godzin, i dawał o sobie znać gdy już dawno zapomniałem że zażyłem Vanilla Ice.
Jeszcze kilka słów odnośnie tego czy Vanilla Ice to lody waniliowe. Być może tabaka ta nie oddaje wiernie smaku lodów waniliowych, ale jak dla mnie to nie tutaj powinniśmy szukać interprwtacji jej nazwy. Dla mnie zażycie tej tabaki to orzeźwienie które dają nam lody w upalne dni; to szczypta słodyczy jaką możemy delektować się jedząc zmrożony deser.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-bardzo, bardzo naturalna wanilia
-długo utrzymujący się aromat
-orzeźwienie
-nie męcząca słodycz
Minusy Tabaki
-tabakierka, a raczej jej rozmiary
Zgłoś tę recenzję Komentarze (1) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 4 0
Mistyfikacja
Ocena ogólna
 
2.6
Ocena smaku
 
2.0
Ocena opakowania
 
5.0
Jak zbezcześcić waniliowe lody? Jak się okazuje, najpełniej i najprościej, oblać je miętowym syropem! Kto w ogóle aprobuje takie pomysły? Gdybym chciał zrobić sobie miętową ucztę, kupiłbym znakomitą Równinę Radomską od Synchro lub, może i mniej wyrafinowaną, lecz za to dostępną w każdym kiosku, Ozonę Spearmint. Smak, o kuszącej nazwie Vanilla Ice, wyobrażałem sobie jako pokaźną porcję aromatu wanilii, zdobioną jakimiś śmietankowo-mlecznymi inkrustacjami. Nic bardziej mylnego – zawód okazał się duży. Anglicy z Sheffield inspiracje czerpali chyba u pana Alojzego Pöschla, którego produkty, niezależnie od nazwy i zadeklarowanego smaku, ociekają zawsze jednym i tym samym mentolowym sosem. Notabene, to nie jest pierwsza taka wpadka, czego niechlubnym przykładem WoS Cherry Menthol. Na szczęście, początkowa niechęć, a nawet irytacja, ustąpiły miejsca wstępnej aprobacie, zostałem przekupiony mocą użytej mięty oraz jakością tytoniu. Jak na WoSy, zmielenie tabaki oceniam na średnie, wilgotność także, kolor jest brązowy, wpadający w ciemne odcienie czerwieni. O ile pominiemy mankament nazwy, a nawet fakt, że ilość wanilii jest nieomal niewyczuwalna, mamy całkiem zgrabną, mocną i odświeżającą mentolówkę. Ale czy o to chodziło? Ocena średnia.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- mocna i orzeźwiająca,
Minusy Tabaki
- minimalna ilość wanilii,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
WOS Wanilla ICE
(Updated: Styczeń 07, 2011)
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.0
Mocna tabaka, która może zakręcić w głowie. Odświeża i dość długo się utrzymuje. Samą wanilię trudno wyczuć, ale jak nazwa wskazuje, można doszukiwać się tutaj lodów waniliowych. Być może. Gdzieś tam na samym końcu mogą się one pojawić ;-) Tabaka drobno zmielona, ale nie urywa nosa, nie jest także zbyt sucha. Tabakiera jest solidna, ale podczas otwierania wieczka, tabaka lubi się wysypać, więc trzeba uważać.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- mocna tabaka
- solidna tabakiera
Minusy Tabaki
- tabaka wysypuje się podczas otwierania
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0

Dodaj komentarz