Szczegóły recenzji

4.9 2 0.5
Straubinger Schmalzler
(Updated: Lipiec 04, 2013)
Ocena ogólna

4.9
Ocena smaku

5.0
Ocena opakowania

4.5
Delikatny aromat tytoniu przebijający się przez zapach siana. Tak jednym zdaniem opisałbym ową tabakę. Może nie brzmi, to zachęcająco, bo przecież sienny aspekt raczej trudno zaliczyć jako coś pozytywnego, lecz dla mnie w tym niewyszukanym aromacie jest coś kuszącego. Dobra, jak dla mnie, codzienna tabaka opakowana w klimatyczną, aczkolwiek niezbyt praktyczną torebkę. Za tą cenę, jak ktoś lubi arcydelikatne shmalzlery rzecz obowiązkowa.

Po czasie refleksja weryfikująca, bo jednak mój odbiór nieznacznie, lecz jednak się zmienił.
Aromat zyskuje i jest to cecha niemalże większości tabak z którymi miałem do czynienia. Najwidoczniej zmysły muszą się... dostroić, by wyłapać nie tyle że jakąś tam pełnie, ale kolejny drobniutki akcent w tej układance wrażeń, aromatów. Dopiero po czasie mój nochal i ja wraz z nim zdałem sobie sprawę z jak zacnym produktem mam kontakt.
Tabaka jest wyśmienita w swej prostocie i choć poczciwy sienny charakter nadal jest tu wyczuwalny to stał się on... Ujmę to tak, węższy, ale dobitniejszy i bardziej krótko trwały. Nie stoi już on murem w nozdrzach, ale ustępuję na rzecz orzechowej, słodkawej woni, która w przeciwieństwie do niego, nie jest czymś świdrującym (przyjemnie), lecz stanowi czynnik wybitnie kojący. Rozlewa się naprawdę przednim aromatem orzechów, niekiedy wyczuwam tam i lekką nutkę fermentacji, raz na jakiś czas pojawi się równie delikatny kawowy akcent. Ten schmalzler potrafi zaskoczyć i robi to w sposób wybitnie przyjemny.
Opakowanie też wyżej cenię, bo choć oczywistym jest to, iż nie sposób jest korzystać z tej torebki jako tabakierki, to jednak jako opakowanie zbiorcze tylko do przechowywania tabaki sprawdza się znakomicie. Przy odpowiednim podejściu trzyma szczelność i jest bardzo wytrzymałe, jak na papierową torebkę ma się rozumieć.
Jednym słowem: Polecam! Używając słów paru: Polecam z całego serca i trzewi.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- delikatna
- nie męcząca
- prosta, lecz i intrygująca kompozycja aromatów
Minusy Tabaki
- jakiś mało szmalzlerowy ten szmarcler
PC
Zgłoś tę recenzję Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 4 0

Komentarze

4 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 4
Sortowanie
Already have an account? or Create an account
Kwiecień 30, 2013
Co znaczy "mało szmalzlerowy"? :)
F
filek
Kwiecień 30, 2013
Brak, przynajmniej w moim odczuciu tej szmalclerowskiej wędzonki, ot tak po prostu.
PC
Piotr Czarnik
Kwiecień 30, 2013
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Bo nawet wewnątrz schmalzlerów występują różne gatunki.
F
filek
Maj 01, 2013
Świadom jestem tego i w tym właśnie, w tym niestandaryzowaniu, dopatruję się przyjemnego efektu zaskoczenia płynącego z kosztowania różnych produktów tabaczanych. Na pewno sięgnę po inne produkty ze Straubinga, ta... ascetyczność schmalzlera naprawdę potrafi zauroczyć.
PC
Piotr Czarnik
4 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 4

Dodaj komentarz