Special Medicated

 
0.0
 
4.9 (3)
0 1 0 0 0
Special Medicated

Informacje o tabace

Producent
Gawith Hoggarth TT Ltd

Parametry tabaki

Smak tabaki
mięta
Waga tabaki
10g
Opakowanie
plastikowe

Gawith Hoggarth TT Ltd

Recenzje użytkowników

3 reviews
Ocena ogólna
 
4.9
Ocena smaku
 
5.0(3)
Ocena opakowania
 
4.5(3)
Already have an account? or Create an account
Nie taki Medyk zwykły
Ocena ogólna
 
4.8
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.0
Tabaka ta jest kolejnym wyrobem z pod znaku Gawith Hoggarth którą dane mi jest skosztować jednak pierwszą zawierającą mentol więc o ile co do samej firmy jestem przekonany od dawna tutaj miałem pewne wątpliwości w stylu; "kolejny Medicated, kolejny raz to samo w nieco innej odsłonie". Zamawiając Special Medicated liczyłem na dobry tytoń, moc mentol i cytrusy czyli standard w tabakach typu Medicated, Gawith Hoggarth zaskoczył mnie jednak kolejny raz kreatywnością.

Opakowane jest identyczne jak w wszystkich wyrobach tej marki, brązowa tabakierka nie przystosowana do zażywania z palców i łatwo zdzierająca si etykieta. Po wysypaniu niewielkiej ilości na dłoń naszym oczom ukazuję się jasnobrązowy i bardzo drobno zmielony tytoń jak to zazwyczaj bywa w przypadku angielskich tabak. Całość jest średniej wilgotności i delikatnie przykleja się do palców. Od razu po zbliżeniu do nosa uderza nas mocny mentol, tabaka zdecydowanie należy do kategorii strong medicated. Po zażyciu małej szczypty równocześnie z mentolem czujemy cudowny aromat mięty, i to jest fenomen tej tabaki pierwszy raz spotkałem się z medykiem który podbity został miętowym aromatem i to nie byle jakim, mięta ta jest naturalna, bardzo świeża, orzeźwiająca. Całość aromatu wykończona jest świetnym tytoniem i delikatnym aromatem cytrusów, czuć grejpfrut i cytryny.

Gawith Hoggarth Special Medicated jest świetną tabaką codzienną, na pewno świetnie spiszę się w ciepłe jak i chłodne dni. W moim osobistym rankingu Medyków znajduje się w ścisłej czołówce ustępując miejsca jedynie McChrystal's Jip.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-świetny Medyk
-mięta
Minusy Tabaki
-brak
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 4 0
Medyk od Hoggartha
(Updated: Luty 09, 2012)
Ocena ogólna
 
4.9
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.5
Tabaki Gawitha Hoggartha mają w sobie coś niezwykłego. Z pewnością jest to specyficzny i niespotykany aromat.
Miałem wcześniej do czynienia z Peppermintem ze stajni Hoggartha i bardzo mi zasmakował. Nie miałem jeszcze wtedy żadnej tabaki tego producenta i przy ostatnim zamówieniu postanowiłem spróbować czegoś więcej. Miałem cichą nadzieję, że inne tabaki Gawitha Hoggartha są na podobnym poziomie. No i się nie zawiodłem.

Tabakiera - jak wszystkie inne GH. Złota, prostokątna, z zaokrąglonymi rogami. Otwarcie dobrze trzyma i nie ma problemów z zaczepieniem podczas sypania. Całość bardzo ładnie się prezentuje. Szkoda tylko, że naklejka się brudzi i ma tendencje do ścierania.

Konsystencja i aromat - z ładnego pudełeczka wysypuje się suchy, brązowy proszek. Można w nim się doszukać jasnawych drobinek. Natomiast sam aromat - niespotykany. Czuję tam połączenie mięty pieprzowej (którą miałem okazję spróbować ze wspomnianego wcześniej Pepperminta) oraz kamfory. W tle utrzymuje się aromat wysokiej jakości tytoniu. Świetne połączenie.

Podsumowując - tabaka jest świetna. Polecam wszystkim, którzy szukają nietypowego aromatu, dobrego przeczyszczenia i całkiem niezłego kopa w śluzówkę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ nietypowy armomat
+ dobrze przeczyszcza
+ świetny tytoń
+ tabakiera
Minusy Tabaki
- naklejka brudzi się i ściera
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 4 0
Medyk z Kendal
(Updated: Marzec 10, 2011)
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Tabaka Special Medicated, to taka hoggarthowska wersja słynnego Medyka. Katar w starciu z nią nie ma żadnych szans! Ale nie walory zdrowotne są tu najistotniejsze, lecz oczywiście wspaniałe doznania smakowe. Czysta, świeża, wspaniale orzeźwiająca mięta z małą kroplą kamfory. Medyk od Hoggartha, to głęboki haust krystalicznie czystego, górskiego powietrza "spod samiuśkik Tater". A mocne to, jak piorun! Zmielenie pyliste, tytoń bardzo dobrej jakości, w jasnobrązowym kolorze i bardzo suchy. W mojej opinii, jedna z najlepszych, klasycznych mentolówek. Pudełko, w rodzaju tych spotykanych w Pöschlach, utrzymane w tonacji złoto-żółtawej, charakterystyczne dla produktów tej firmy - dosyć ładne.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- super orzeźwiający aromat,
- duża moc,
- angielskie zmielenie,
- tytoń wysokiej jakości,
Minusy Tabaki
- brak,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0

Dodaj komentarz