SP Extra

 
0.0
 
5.0 (1)
0 1 0 0 0
SP Extra

Informacje o tabace

Producent
.

Parametry tabaki

Waga tabaki
.

Toque Tobacco

Recenzje użytkowników

1 review
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0(1)
Ocena opakowania
 
5.0(1)
Already have an account? or Create an account
SP EXTRA
(Updated: Maj 13, 2013)
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
SP EXTRA od Toque jest wyśmienitą tabaką. Jak sama nazwa wskazuje, jest to tabaka typu SP (czyli bardzo pylista, o aromacie cytrusowo herbacianym) prawdę mówiąc jest to moim zdaniem najlepsza tabaka tego typu, którą próbowałem.

O firmie nie posiadam wielu informacji (założyciele są szkotami ) i miałem przyjemność spędzić praktycznie całe targi z nimi, czyli z Roderickiem i Neilem.
Nawiasem mówiąc wiele wspaniałych tabak tej marki dostałem właśnie od nich za co dziękuje z całego serca.

Przejdźmy teraz może do samego produktu .
W SP EXTRA konsystencja już jest pyszna, drobno zmielony brązowy proszek, lekko wilgotny. A jeśli chodzi o smak jest to czysta poezja.

Zaraz przy wciągnięciu czujemy lekkie ukłucie. Gdy tabaka ląduje na śluzówce czujemy wspaniałą woń cytrusów pomieszaną ze znakomitym tytoniem . Po prostu ten znakomity aromat da się opisać w jednym zdaniu, jej geniusz tkwi w prostocie. Trzeba to poczuć, żeby zrozumieć .
Tak jak mówię jest to najlepsza tabaka typu SP jaką w życiu próbowałem. Być może kiedyś spadnie z mojego rankingu, ale jednego jestem pewien utrzyma się w nim na pewno bardzo, ale to bardzo długo. Jestem również pewny, że ta tabaka będzie towarzyszyć mi przez długie lata. Bardzo przypomina mi Smokers Blenda od McChristals, ale jest o wiele bardziej mocniejsza pod względem trudności jak i dawki nikotyny. Przynajmniej tak mi się wydaje .

Jedna bardzo ważna rzecz za jaką cenię tą firmę to to, że dbają o naturalność produktu, tzn że używają tylko naturalnych składników. Zero chemii tak jak się dowiedziałem od Rodericka . Mój egzemplarz jest 10 gramowy. Bardzo fajne zastosowanie w Toque jest takie że są zamykane w bardzo szczelnych a przede wszystkim zakręcanych puszeczkach . Dzięki temu tabaka przez długi okres pozostaje świeża.

Cena- no tu pojawiają się schody ponieważ, celem firmy Toque na EuroTab 2013 było znalezienie na Polski rynek dystrybutora. Z tego co się orientuję, Touqe można było kiedyś dostać u Taganzy.
Na pewno nie jest to tabaka dla osób początkujących, tylko dla tych, którzy są obeznani z tym typem tabaki i tylko oni będą w stanie docenić jej walory oraz geniusz.
To ode mnie na tyle, do zobaczenia na wideo recenzji i kolejnych recenzjach tych wspaniałych produktów jakie daje nam Toque.
Wasze zdrowie z SP EXTRA!!!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Naturalność aromatu
- Konsystencja
- Niebanalna
- Rewelacyjna tabakiera
Minusy Tabaki
- Brak polskiego dystrybutora ;(
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 7 0

Dodaj komentarz