Szczegóły recenzji

4.3 6 0.5
Od Mistrza
Mistrzowska...
Ocena ogólna

4.7
Ocena smaku

5.0
Ocena opakowania

3.5
Z tabakami od Mistrza jest jak z muzyką z wzmacniacza lampowego - nieprzewidywalne, zmienne, w pełni "analogowe", o pełnym naturalnym bukiecie.... Co chciałem przez to porównanie wyrazić? Kaszebsko Tobaka Od Mistrza, druga po bursztynowej, której mogłem spróbować, jest absolutnie naturalna. Zmielona dość drobno, ale niezbyt jednolicie, sucha, ale nie drapiąca bardzo w nosie czy w gardle. Film przedstawiający Mistrza, o którym wspominali już wcześniejsi recenzenci, dokładnie pokazuje jak taka tabaka powstaje. Aromat jest nieco słabszy niż bursztynowej, ale zgaduję, że nie jest on niezmienny, zależy od tego czy Mistrz skropi trochę mocniej czy słabiej ucierany tytoń (w tym przypadku) sosnową nalewką. Czy słabszy czy mocniejszy, jest cudownie naturalny, czuć w nim i iglaki i wiejską chatę w której tytoń, a następnie tabaka "dochodziły". Ma w sobie coś takiego że chce się do niej wracać regularnie. Przyznaję że po tabaki Od Mistrza sięgam ostatnio najczęściej. Raz że inne przed sięgnięciem po nie okazują się a to za słodkie, a to za ciężkie... a mistrzowską tobakę dzięki nieszczelności strunowych woreczków (muszę zdobyć dla nich właściwe tabakierki) dyskretnie czuć w okolicy mojej kolekcji - i za każdym razem jest w sam raz. Taki tabaczny odpowiednik najlepszych alkoholi wytwarzanych w starych dębowych beczkach gdzieś w głębokim lesie...
Podsumowując, jeden z moich faworytów, chałupniczy wyrób, jakże odmienny od tego co oferują firmy. Gdybym miał w coś niej zmienić, to może tylko chciałbym większej mocy: byłoby jeszcze ciekawiej :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Fantastyczny aromat.
Optymalne zmielenie i wysuszenie.
Minusy Tabaki
Strunowy woreczek.
Zgłoś tę recenzję Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0

Komentarze

Already have an account? or Create an account

Dodaj komentarz