Schmalzler A

 
0.0
 
3.2 (3)
0 1 0 0 2
Schmalzler A

Informacje o tabace

Producent
Pöschl Tabak GmbH & Co. KG

Parametry tabaki

Smak tabaki
kawa
Waga tabaki
100g
Opakowanie
papierowe

Pöschl Schmalzler A

Recenzje użytkowników

3 reviews
Ocena ogólna
 
3.2
Ocena smaku
 
3.3(3)
Ocena opakowania
 
2.7(3)
Already have an account? or Create an account
Schmalzler A
(Updated: Wrzesień 22, 2011)
Ocena ogólna
 
2.6
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
1.0
Długo ale to naprawdę długo nie wiedziałem co napisać na temat tej tabaki. W sumie to do tej pory nie wiem...?! :D Schmalzler A z Pöschl Tabak dostałem w prezencie od kolegi Pastora (serdecznie dziękuję i pozdrawiam). Tabaka koloru ciemnego prawie czarnego średniej wilgotności i takim też zmieleniu w dotyku lekko tłustawa. Aromat kawy świetnie wyczuwalny i długo się utrzymuje. Zaś opakowanie hmm...nieporęczna torebka. Tabaka nie dla każdego nosa ze względu iż to Schmalzler i raczej na codzienną się nie nadaje. Dobra na wieczorne spotkanie przy kawce.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- aromat kawy
Minusy Tabaki
- torebka
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 4
Bogini bluesa
(Updated: Kwiecień 27, 2011)
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.0
Schmalzler A. Czarny, niczym głos Niny Simone, którym czarowała publikę nowojorskiego Village Gate. O smaku gorzkiej kawy i wyglądający jak mielona arabica. Bardzo tłusty, oleisty i gruby. Jego zapach jest niezwykle wyrazisty, nie do podrobienia, ulatuje powoli, majestatycznie unosząc się w okolicy nosa, płynie. Nie każdemu się spodoba, wszak to wyrób nieco prymitywny (w tym pozytywnym znaczeniu; inaczej: prosty, pierwotny). Konserwatystów zawartość niebieskiej saszetki (notabene, doskonale współgrającej z tradycyjnym charakterem wyrobu) na pewno zauroczy. Nie wiem dlaczego nazwa tej tabaki brzmi "A". Może chodziło o to, że to wyrób pierwszy, najważniejszy, najlepszy? A może to żart lub czysty przypadek? W każdym razie, ta tabaka, to "A" klasa wśród schmalzlerów. Pöschl spłaca tym wyrobem swoje tabaczane grzechy: te wszystkie Red Bulle, Löweny, Gawithy, Ozony - są jak Justin Bieber, wobec majestatu wspomnianej czarnoskórej bogini bluesa. Noc, kieliszek czerwonego węgierskiego wina, Schmalzler A, spokój, "Just in Time"...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- smaczny, wykwintny schmalzler,
Minusy Tabaki
- nieco grubiański,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 4 0
(Updated: Marzec 09, 2011)
Ocena ogólna
 
3.0
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
3.0
Kolejny dobry, aczkolwiek niedoskonały Schmalzler od Poschla. Tytoń pochodzenia brazylijskiego, zresztą nazwa nawet na to wskazuje. Barwa inna od próbowanych przeze mnie "bawarkach", nie czarna, a ciemno brązowa. Wilgotna jak to regionalny wyrób ziemi niemieckiej, ale nie zbija się w grudy. Zmielenie grube, lecz nie zakleja dziurek. Smak kawa. Produkt dobry, lecz nie rewelacyjny.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 6

Dodaj komentarz