Red Crest

 
0.0
 
4.6 (2)
0 1 0 0 0
Red Crest

Informacje o tabace

Producent
Samuel Gawith

Parametry tabaki

Smak tabaki
tytoń
Waga tabaki
10g
Opakowanie
plastikowe

Samuel Gawith

Red Crest

Recenzje użytkowników

2 reviews
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5(2)
Ocena opakowania
 
5.0(2)
Already have an account? or Create an account
Czerwony herb
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
5.0
Red Crest czyli Czerwony Herb (bo chyba tak należy to tłumaczyć) zamówiłem u Taganzy wraz z innymi niespotykanymi na naszym rynku tabakami Samuela Gawitha. Do jej wyboru przyczyniła się recenzja Pastora, za którą dziękuję, bo tabaka rzeczywiście okazała się wyśmienita.

Producent umieścił tą tabakę w grupie SP choć brakuje w niej cytrusowego posmaku. Wiąże się to z tym, że Samuel Gawith produkuje swoje tabaki z gatunku SP zarówno w wersji "plain" jak i "scented", a ta należy do pierwszego.
Od typowej SP różni ją też konsystencja, zmielenie jest raczej średnie niż drobne, na pewno nie pyliste, a wilgotność nieco poniżej średniej. Nadaje to tabace przyjemnej puszystości. Kolor również jest przyjemny dla oka - rdzawo-brązowy. Dobry początek, przejdźmy do nosa.

Aromat ulatniający się z otwartej puszki jest delikatny - słodki, herbaciany i orzechowy. W nosie słodycz gdzieś znika ale pojawiają się orzechy laskowe, migdały, herbata, liście drewno - wszystko dobrze wysuszone. Smak jest bardzo naturalny, lekki ale nie znika szybko. Nawet jeśli, to można zażyć kolejną szczyptę bo tabaka jest łagodna dla śluzówki i uboga w nikotynę. Mogę ją śmiało polecić początkującym tabaczarzom. To świetna tabaka na rozpoczęcie przygody z tabaką w ogóle jak i z gatunkiem SP.

Na koniec słowo o puszce, która jest moim zdaniem najlepszą tabakierą ze wszystkich jakie widziałem. Solidna metalowa puszka mieści 25g proszku. Jest hermetycznie zamknięta co gwarantuje świeżość i zachowuje właściwości tabaki po otwarciu. Pozwala też na zażywanie szczyptą, tak jak lubię.
Żałuję, że nie jest dostępna w Polsce. Sądzę, że znalazła by wielu amatorów. Jest do dobra tabaka codzienna jak i ciekawy kąsek dla poszukiwaczy nowych smaków w tabaczanym świecie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ puszysta konsystencja
+ lekka i delikatna dla nosa
+ dobra tabaka codzienna
+ wiele smaków w prostym produkcie
+ dla każdego
Minusy Tabaki
- niedostępna w Polsce
- mało nikotyny
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 8 0
Czerwonoskóry
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
5.0
Ni stąd, ni zowąd, dopadła mnie zachcianka, spróbowania czegoś nowego i niedostępnego. Po błyskawicznej konsultacji z Welem (naszego naczelnego na tabaczne projekty nie trzeba długo namawiać), postanowiliśmy pogadać z Taganzą, który zarekomendował nam blend Samuela Gawitha o enigmatycznej nazwie Red Crest. Ponieważ w doskonały gust naszego stałego dostarczyciela tabacznego proszku można wierzyć ślepo, sprowadziliśmy za jego radą i pośrednictwem od razu ćwierćkilogramowe wiaderko – dobrej tabaki nigdy za dużo. A co! Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę! Snuff, przysłany przez Michała, to absolutny klasyk. Najprościej można go opisać, jako naturalny SP, z którego usunięto cytrynowy posmak. Pozostał sam tytoń, ale jakże bogaty to aromat! Czego tu nie odnajdziemy: akcenty orzechowe, delikatną słodycz biszkopta, jakieś skórzane inkrustacje, korzenne, gorzkie przyprawy, korę, a nawet cięższe migdałowe nuty. Taka tabaka pobudza wyobraźnię, zmusza do poszukiwań, do błądzenia w gąszczu aromatycznych zakamarków, to labirynt smaku, mozaika krzyżujących się barw, wyrafinowana gra zmysłów, bajka i poezja. Tabaka nie jest mocno nasycona nikotyną, to w zasadzie jedyny zarzut, jaki mógłbym jej poczynić, ale… smak jest tak wspaniały że narzekanie byłoby nietaktem. Kolor jest dość nietypowy, brąz wpadający w rdzawą czerwień, moc średnia (a nawet powiedziałbym, że łagodna – dzięki temu nadaje się na snuff codzienny, można bez obawy zakrztuszenia się sypać większe szczypty), tabaka jest średnio mielona i średniej wilgotności. Ogólnie – znakomita rzecz, bardzo klasyczna i wyjątkowo bogata w naturalne, żywe smaki. Polecam; bezapelacyjnie!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- znakomity smak,
- wysokiej jakości tytoń,
- pokłon dla tradycji,
Minusy Tabaki
- zwolennicy nikotynowego "kopa" będą narzekać,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 8 0

Dodaj komentarz