Red Bull Strong

Hot
 
0.0
 
3.5 (114)
0 1 0 0 1
Red Bull Strong

Informacje o tabace

Producent
Pöschl Tabak GmbH & Co. KG

Parametry tabaki

Smak tabaki
Mentol
Waga tabaki
10 g.
Opakowanie
plastikowe

Pöschl Tabak GmbH & Co. KG

Recenzje użytkowników

114 reviews
 
18%
 
33%
 
27%
 
18%
 
4%
Ocena ogólna
 
3.5
Ocena smaku
 
3.3(114)
Ocena opakowania
 
4.1(114)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
Pierwszy wybór
Ocena ogólna
 
4.4
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
4.0
Jest to moja pierwsza tabaka i najmocniejsza tabaka. Dla początkujących może za mocna, ale od czegoś trzeba zacząć. Pudełko typowe jak na produkty Poschla. Korek lubi się po czasie urwać i trzeba pilnować, by go nie zgubić. Szata graficzna prosta, ale ładna. Tabaka jest dość sucha i się nie zbryla. Proszek jest niezbyt gruby. Po zażyciu czuć mocny mentol, a przy większych ilość ucisk zatok. Jednak ten mentol ma coś w sobie, że lubi się do niego wracać i przypominać tą pierwszą swoją tabakę. Dla początkujących polecam coś słabszego np. Gawith Appricot lub Ozona Mint, ale jak ktoś chce zacząć z grubej rury to polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Mocny mentol
-Cena
Minusy Tabaki
-Urywający się korek
T
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Kopniak
(Updated: Listopad 24, 2016)
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.0
Tania i dobra. Godna polecenia, popularna, mocna.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+kopie
+cena
+dostępność
+tabakiera
Minusy Tabaki
-otwieranie tabakiery lubi się urwać
-dla początkujących zbyt mocna
-chemia
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Codzienna corrida...
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.0
Zderzenie się z tym rogatym skurczybykiem zaliczyłem dosyć dawno, bo jeszcze w czasie gimnazjum. Jako, że pierwszy raz wciągałem wtedy tabakę, to po byku dzwoniło mi w uszach, a łzy leciały jak po śmierci papieża. Mimo tego, że od kilku lat wciągam regularnie, a mój nos zaszczycały różne gwiazdy światowego pokroju tabak, to akurat ten produkt stał się dla mnie tabaką podstawową, która zawsze znajduje się u mnie w kieszeni. Nie stało się tak za sprawą ceny, czy też popularności, a samego aromatu, zmielenia, idealnego wyważenia mentolu, który mimo ogromnego nakładu i hurtowej produkcji, nie jest odstraszający, czy też bardzo chemiczny! Często zamawiam tabaki, bo niestety w mojej okolicy ciężko o sklep z porządną trafiką, ale myślę, że tym, co najbardziej mnie czaruje i od zawsze uwodzi jest właśnie red bull.
Tabaka może się poszczycić swoim zewnętrznym pancerzem, który uważam za dosyć solidny, a prostota pudełka dodaje jej tylko wdzięku. Klasyczne czerwone opakowanie stało się wśród rasowych wciągaczy tabaki czymś na miarę Kevina wśród młodzieży. Niby każdy zna, ale chętnie się do tego wraca...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-przyjemne zmielenie
-wystarczająco odporne na wszelkie uderzenia pudełko
-bardzo świeży i wyrazisty mentol
Minusy Tabaki
-może być zbyt mocna dla początkujących
-ostatnie serie mają mniejszą zawartość tabaki w pudełku...
-po dłuższym wciąganiu może zapychać
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Ambrozja
Ocena ogólna
 
4.9
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.5
Red Bull był drugą tabaką, którą zażywałem, ale pierwszą kupioną.
Szkoda, że tak ciekawa i wyrazista tabaka jest zdaniem wielu "koneserów tabaczarzy" uważana za produkt skierowany dla gimbazy... Red Bulla miałem od zawsze i zawsze, nie zależenie od tego czy miałem akurat inne tabaki. Oczywiście zgadzam się, że nie jest to najlepsza tabaka, ale prostym równaniem stosunek/cena jest to jednak bezwzględny faworyt. Zażywam tabakę regularnie od jakiś 6-7 lat i od jakiegoś pół roku nie "snuffałem" nic oprócz red bulla i nie jest mi z tego powodu jakoś specjalnie przykro. Dodatkowo powiem, że przyzwyczaiłem się do mocy i aromatu i chyba nie zamieniłbym na nic innego. Oczywiście jestem otwarty na różne aromaty i rodzaje, ale gdybym miał wybierać to z wielu aspektów pozostałbym przy red bullu.
Pozdrawiam

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Mocna
-Wyrazisty mentolowy aromat
- Nie wysusza (zbyt mocno) śluzówki
- Łatwo dostępna
- Stosunkowo tania
- Solidna dość szczelna tabakierka
Minusy Tabaki
-Po otwarciu dosyć szybko zmienia swoje właściwości
(znam tą tabakę na wylot i mogę z całą pewnością stwierdzić, że po tygodniu normalnego przechowywania traci część swoich walorów.)
K
Zgłoś tę recenzję Komentarze (2) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Mocarny Byk
Ocena ogólna
 
2.6
Ocena smaku
 
2.0
Ocena opakowania
 
5.0
Red Bull strong niestety, ale ten produkt Poschla kojarzy mi się z gimbaziarnią wciągającą tabaki przez szklane lufki co jest jak dla mnie absolutnym nie nie w spożywaniu jakiejkolwiek tabaki, jest to zbyt piękna tradycja, żeby zepsuć ją widokiem dzieci mieszających tabakę i robiącej z niej ‘kreski’ na stole za pomącą karty bankomatowej jeżeli takową mają czy wciągania ją właśnie wcześniej wspomnianą fifką/zwiniętym banknotem.

Owszem wiele osób wciąga tabaki przez rurki czy inne akcesoria, ja robię to wprost z wierzchu dłoni, szczypty lub ewentualnie używając łyżeczki specjalnie do tego przeznaczonej.

Nazwa Red Bull kojarzy mi się ze słynnym energy drinkiem który dodaje skrzydeł, ta tabaka ma naprawdę w sobie czerwonego byka który swoim mentolem i siłą sprawia, że czuje się orzeźwienie przez dobre kilkanaście jak nie kilkadziesiąt minut, czujemy jego siłę w naszych nosach i na pewno nie są to skrzydła, to jest czysta moc mentolu i eukaliptusa która sieje spustoszenie.

Niestety jakość byka znacznie się obniżyła w ostatnich latach, jak dla mnie ta tabaka ma w sobie to coś co mi jest potrzebne przy częstym zatkanym nosie, wystarczy mała szczypta i oddycham już kilka sekund bo wciągnięciu, ale to samo daje mi Radford czy McChrystals lub Medicated No. 99.

Byk jest koloru jasno brązowego, dosyć mocno zmielony chociaż nie aż tak bardzo jak produkty Gawitha Hoggartha, i jest średnio wilgotny. Co jest jak dla mnie mieszanką praktycznie perfekcyjną do wciągania do nosa, wilgotność sprawia, że aromat będzie dłużej się unosił, co jest chyba celem każdego producenta tabaki huh?.

Tabakierka - ta tabakierka to coś co mi się bardzo podoba jest szczelna, nie wygląda bardzo klasycznie, ale ma w sobie to coś to co ma Gawith Apricot, niestety trafiłem wersje 7 gramową nie wiem czy są większe gramaże, ale ten mniejszy pojemniczek niestety odejmuje uroku. Gawith Apricot jest tego samego designu chociaż ma mniejszy połysk co w kolorze czarnym jest świetnym rozwiązaniem, a w naszym czerwonym byku połysk tabakierki to kremowe zamknięcie czy ta głowa Indianina na przodzie dodaje tylko uroku i czegoś czym opakowanie przyciąga do siebie ludzi, tak jak kiedyś reklamy papierosów, w których twardy, zarośnięty, cowboy noszący wielki kapelusz i jeansy wranglera wyciągał pomiętą, miękką paczkę czerwonych Marlboro i odpalał wymiętego papierosa z wyraźną satysfakcją na twarzy, to przyciągnie wszystkich do tej tabaki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Moc
- Świetna tabakierka !

Minusy Tabaki
- Pogarszająca się jakość
- Opinia produktu dla Gimbusów
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

1 Comment

  1. Pingback:Top25 – marzec 2010r. – Ranking Tabak – Top25snuff

Dodaj komentarz