Raspberry

 
0.0
 
3.9 (4)
0 0 0 0 0

Informacje o tabace

Producent
McChrystal's

Parametry tabaki

Smak tabaki
Malina
Waga tabaki
3.5 g.
Opakowanie
metalowe

McChrystal's

Recenzje użytkowników

4 reviews
Ocena ogólna
 
3.9
Ocena smaku
 
4.0(4)
Ocena opakowania
 
3.6(4)
Already have an account? or Create an account
O to chodzi w owocówkach
Ocena ogólna
 
4.8
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.0
Zużywam już czwarte opakowanie tej tabaki, więc łatwo się domyślić, że produkt mi podchodzi. W zasadzie jest to idealna owocówka dla mojego nosa. Ale po kolei.
Puszeczka standardowa, więc pomijamy ją milczeniem, następnie otwieramy i wąchamy.
Aromat tego brązowego proszku (delikatnie wilgotnego i puszystego) jest tytoniowo-malinowy. Czuć delikatnie tytoń, perfekcyjnie zmieszany z maliną.

Przy malinie musimy się na chwilę zatrzymać, ponieważ warto tutaj wspomnieć, że absolutnie nie jest to aromat jakiegoś syropu, czy wyrobu malinopodobnego. To po prostu malina w pełnej krasie: charakterystyczny zapach, który jest delikatnie tylko słodki. Dokładnie taki sam zapach bije od koszyczka malin. Czysta perfekcja jak dla mnie. Zarzut, że szybko ucieka owy aromat jest uzasadniony, jednak nie jest to wina akurat tej tabaki, ale samego aromatu malin, który ogólnie nie jest zbyt intensywny.
Ogólny smak to po prostu czysty aromat malinowy, który lekko dominuje nad tytoniem.
Do tej pory to chyba moja ulubiona owocówka.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- naturalny aromat
- delikatna
- po prostu genialna owocówka
Minusy Tabaki
- szybko znikający aromat
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Malina skondensowana w ~ 5 gramach tabaki.
Ocena ogólna
 
4.1
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.5
Co jest najważniejsze w tabace? Tytoń, przynajmniej moim zdaniem. A w przypadku tabak aromatyzowanych? Odwzorowanie danego aromatu i ogólnie "smakowitość", rzecz jasna. Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego ,że Ozona Raspberry, czyli jedna z najgorszych i najbardziej chemicznych tabak Poeschla tryumfuje i zajmuje 17 miejsce w naszym rankingu, a biedny Kryształ Malina ma tylko 3 recenzje. W naszym kraju obecnie dostępne są dwie owocowe tabaki MChrystal's Apricot i właśnie Raspberry, niestety ta druga nie cieszy się popularnością, a jest to w mojej opinii świetna tabaka.

Puszeczka to Kryształkow standard, mieści 4,4 gram proszku, jest podobna do puszeczek WoSów. Różni się tym ,że jest odrobinę mniej solidna, ale za to jej etykietka jest o wiele solidniejsza, nie ściera się i jest przy tym ładna. Tabaki jest nasypane do puszeczki akurat tyle, żeby nie wysypywała się przy każdym otwarciu (wystarczy wykonać kilka poziomych ruchów tabakierką).

Sam proszek jest dość mocno zmielony, zdarzają się większe, jaśniejsze ziarenka. Jest dość sucha, przy czym uwagę przyciąga barwa tabaki- jest dość ciemna, ciemniejsza niż większość Angoli. Proszek lekko pachnie "kurzowym" tytoniem. Sama tabaka jest chyba nisko nikotynowa.

Bardzo się ucieszyłem gdy wreszcie do mnie dotarła, już jej kiedyś próbowałem i najbardziej zapamiętałem ten słodki i co najważniejsze naturalny malinowy aromat. Zdecydowanie jest to najbardziej naturalna malina z jaką miałem styczność w tabakach. Nie ma tu nawet śladu chemicznego posmaku tak typowego dla 2 malinowych tabak Poeschla. Kolejną jej niewątpliwą zaletą jest brak mentolu i tytoniowy posmak. Tytoń ten jest typowy dla Kryształów, ja nie lubię nudy i powtarzalności, ale muszę przyznać ,ze tutaj ten tytoniowy posmak idealnie pasuje. "Mniam" chciałoby się zakrzyknąć. Malina w tej tabace jest bardzo orzeźwiająca, doskonale "smakuje" na świeżym powietrzu, jest słodka i delikatna. Niestety ta tabaka ma też wadę- krótkotrwały aromat, ale to bolączka większości owocówek angielskich, a nic bardziej nie cieszy niż dobieranie kolejnych szczypt z puszeczki. Ciekawe ,że Kryształ Apricot ma bardzo długotrwały aromat, a Malina tej samej firmy tak króciutki, widocznie maliny to już takie owoce.

Polecam zwolennikom tabak angielskich oraz osobom ,którym zbrzydła już ta niemiecka chemia jaką serwuje nam Poeschl w swojej Ozonie Raspberry. Kryształ Raspberry to świetna owocówka na lato, ale i zimą może dostarczyć nam wielu miłych chwil.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Naturalny aromat maliny
-Tytoniowy posmak
-Klimatyczna i funkcjonalna puszeczka
-Cena
Minusy Tabaki
-Krótkotrwały aromat
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Malina
Ocena ogólna
 
3.8
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
3.0
Kolejny McCrystals, który opisuję. I chyba najlepszy z tej trójki. O opakowaniu nie będę pisał po raz kolejny, wszyscy wiedzą jakie to ono jest. Tytoń jest drobno zmielony, ale odrobinkę wilgotniejszy i ciemniejszej barwy niż np. mild lemon tejże firmy. Słowem - typowo angielska owocówka. Z jej sypkością wiąże się niestety to, czego w nie znoszę, mianowicie przy snuffaniu wpada bezpośrednio do gardła, powodując kaszel. Jej moc jest całkiem duża.

Cóż powiedzieć o aromacie? Malina. Zdecydowanie. Całkiem naturalna. Przypomina...smak maliny, czyli to co z tymi owocami się najbardziej kojarzy. Bo czy wąchał ktoś kiedyś maliny, zamiast jeść? Dodać warto, że aromat długo się utrzymuje

Reasumując, polecam każdemu. Jest to pozycja obowiączkowa dla miłośników tabak angielskich.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+naturalna malina
+100% typ angielski
+/-duża moc
Minusy Tabaki
-powoduje kaszel
-opakowanie
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Malinka
(Updated: Marzec 01, 2011)
Ocena ogólna
 
3.0
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
3.0
Ozona Raspberry była zawsze moją malinką no.1. A teraz przyszedł czas na zapoznanie się z obiecującą puszeczką McChrystalsa Raspberry.

Co tu mamy? WOSowa puszeczka, niezbyt praktyczna, trzeba uważać przy otwieraniu, aby się nie wysypało. Brązowy kolor. Tabaczka dość sucha, ale nie pylista. Toć to rasowy angielski produkt, a McChrystalsa cechuje taka konsystencja. Dość mocno zmielona.

Niucham. Dziś ta tabaka ma dość sztuczny zapach, ledwo wyczuwam malinę. Wczoraj nie mogłam nachwalić się tej tabaki. Trochę mi przypomina produkty SG, o dziwnym zapachu. Wydaje mi się, że czuję bardziej coś malinowo-truskawkowego. Cóż, zero akcentu tytoniowego, który bardzo lubię, zero mentolu, co jest do przyjęcia.

Ta tabaka nie jest wydatkiem sporym, jest jej mało. Taka, ot, w sam raz do spróbowania. Zła nie jest, ale...myślę, że będę musiała jeszcze trochę popróbować zanim dojdę do konkretniejszych wniosków.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Słodka malinka, zapach dość naturalny i zachęcający
Minusy Tabaki
- Dość sucha, acz jednak jest to tabaka angielska, nie ma się co dziwić
- Dostępność
- Zapach czasami wydaje się sztuczny
- Niezbyt orzeźwia, raczej zapycha nos
K
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0

Dodaj komentarz