Quit

 
0.0
 
4.2 (3)
0 1 0 0 1
Quit

Informacje o tabace

Producent
Toque

Parametry tabaki

Smak tabaki
tytoń
Waga tabaki
10g
Opakowanie
metalowe

Toque Quit

Recenzje użytkowników

3 reviews
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0(3)
Ocena opakowania
 
5.0(3)
Already have an account? or Create an account
Toque Quit
(Updated: Marzec 10, 2012)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Toque Quit to kolejny produkt tej firmy, który wpadł mi w łapska. Z założenia ma pomagać palącym papierosy wygrać z nałogiem wedle hasła: „Don’t SMOKE – Snuff TOQUE” umieszczonego na każdej tabakierce. A więc…
Drobno zmielona oraz sucha – wiem, że wielu osobom może sprawiać to kłopot, bo tabaka może dostać się im do gardła. Z drugiej strony można się tego nauczyć i wg mnie nie jest to trudne chyba, że ktoś nie potrafi zażyć bez siły „ssania” odkurzacza. Pozostaje też kwestia gustu – niektórzy po prostu wolą grube i wilgotne, czy też tłuste tabaki.
Toque Quit raczej nie pomoże kobietom – one potrzebują raczej terapii, nie samej nikotyny. Opieram się tu na jakichś informacjach z zapomnianych przeze mnie źródeł: powody palenia mężczyzn i kobiet są po prostu odmienne. Jeżeli kogoś to interesuje w jakiś sposób to odsyłam do odpowiedniej literatury. :)
Nikotyna. Pragnienie sięgnięcia po papierosa złagodzi, choć – wiadomo – bez silnej woli się nie obejdzie. Dla kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z żadnym produktem tytoniowym będzie to na pewno ilość zbyt duża i nie warto od tego produktu zaczynać. W zasadzie nawet nie warto po niego sięgać, gdy nie musimy sobie zaaplikować nikotyny. Prawdopodobnie jest to tabaka, która zawiera najwięcej nikotyny z produktów dostępnych na rynku.
I to w zasadzie chyba jedyny plus, który można rozpatrywać z punktu widzenia terapii przewidzianej przez Toque.
Nie miałem nigdy do czynienia z plastrami, które mają pomagać rzucić palenie – sądzę jednak, że ten produkt jest zdecydowanie lepszy: ma smak, nikotynę i można go dawkować stopniowo, czy też skokowo. W zasadzie wedle uznania i potrzeb.
Smak – to w sumie najistotniejsze, zaraz po ewentualnych zastosowaniach, w tym produkcie. Mamy tu do czynienia z… Toque Natural. Różnicą jest ta terapeutyczna nikotyna.
Jest to baza tytoniowa Toque – w sumie nie trudno się, po nazwie, domyślić. Ktoś, kto miał już do czynienia z tym producentem wie dokładnie o czym mówię, bo jest to bardzo charakterystyczny element tych szkockich (formalnie angielskich :) ) tabak.
Tytoń jest lekko gorzki, a niekiedy nawet orzechowy. Syci, choć nie tak do końca – zawsze jest ochota, żeby „chapnąć” jeszcze szczyptę i poprawić efekt. Tabaka nie nudzi, nie przytłacza i jest odpowiednia, smakowo, na każdą porę dnia. Jeżeli ktoś naprawdę chce poddać się terapii, którą proponuje Toque, a jednocześnie raczyć się smakiem to powinien kupić Toque Natural albo inną tabakę tej firmy, żeby nie pogłębić nałogu. :)
Przypuszczam, że nie spotkamy podobnego tytoniu w asortymencie żadnego innego producenta tabaki.
Odnośnie tabakiery: od standardu odbiega dwoma znaczkami, które często wiszą w przeróżnych miejscach okraszone napisem „zakaz palenia”. Są to przekreślone, zapalone papierosy – taki „znak drogowy”.

Podziękowania dla Byka za udostępnienie mi tej tabaki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- nikotyna
- mamy "zamiennik" w postaci Toque Natural
- tytoń Toque
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0
Ostatnia nadzieja palacza
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Zostało mi naprawdę niewiele tej tabaki. Naprawdę malutka kupeczka na dnie sporego pudełka, wołająca:"wciągnij mnie!". Nie lubię pisania recenzji z pamięci, więc to ostatni dzwonek dla mnie, żeby postarać się przybliżyć ten produkt, bez konieczności zakupywania następnego opakowania. Nie żebym nie chciał kolejnego. Co to, to nie!

Pozostałości z dna wystarczyły akurat na dwa spore wciągnięcia. To był duży błąd. Powinienem zrobić z tego co najmniej 4 kolejki. Moc tej tabaki jest niebywała. Sporo daje tutaj drobne zmielenie i niewielka wilgotność, które tylko potęgują doznania w nosie. No bo wiadomo, że jak tabaka drobno zmielona to i potrafi solidnie zakręcić w kichawie. Myślę, że pod względem mocy, ta tabaka mogłaby spokojnie konkurować z medykiem, Hedgesem L.260, o poeschlowskim Red Bullu nie wspominając. Ale TYLKO pod względem mocy. Tabaka nie zawiera ani krzty mentolu. Powiem więcej: nie zawiera niczego, prócz pysznego tytoniu, tak charakterystycznego dla produktów Toque. No i bardzo dobrze. Tytoń, nawet po powąchaniu go tylko z tabakiery, pachnie orzechami (ziemnymi?) lub ew. masłem orzechowym. Po pierwszym snuffie nabrałem wątpliwości czy aby nie przysłali mi Toque Peanut Butter. Po zapoznaniu się z większą ilością wyrobów tej firmy doszedłem do wniosku, że u Toque ten specyficzny posmak to norma.

Po wciągnięciu tej niewielkiej ilości, od razu popłynęły z mych oczu łzy. Poczułem, jak to mówią amatorzy RB i gawcia, "fazę". Czyli delikatnie mówiąc: zawroty głowy utrzymujące się przez naprawdę długi czas. I to mimo tego, że obcuję z tym produktem bodajże 4 miesiące. A poza tym nie są mi obce naprawdę mocne tabaki.

Tabakierka, tak jak wszystkie od Toque, jest bardzo ładna. Nie mam jej nic do zarzucenia. W moim egzemplarzu naklejka z polskim ostrzeżeniem o szkodliwości, zasłania oryginalny napis na tabakierce. A brzmi on następująco: Don't smoke- snuff toque. Ale nie jest to przecież wina producenta tylko dystrybutora, więc nie będę szukał dziury w całym. Na froncie widnieją dwa przekreślone papierosy. Dochodzimy w tym momencie do ważnego pytania: czy Quit pomaga rzucić palenie??? Odpowiedź na pewno nie jest jednoznaczna. Wiadomo, że sama tabaka, bez dostatecznego wsparcia naszej silnej woli, nie pozwoli nam tego uczynić. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że po wciągnięciu solidnej porcji i odrobiny samozaparcia, chęć na papierosa odchodzi jak ręką odjął :)

(tytuł recenzji może odrobinę przesadzony, ale nic innego mi do głowy nie przyszło) ;)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-zapewnia wsparcie w rzucaniu palenia(przynajmniej w jakimś stopniu)
-ogromny nikotynowy kop
-świetny tytoń
-ładna tabakierka
Minusy Tabaki
-brak
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 6 0
Don't SMOKE - Snuff TOQUE
(Updated: Luty 02, 2011)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Ta tabaka, w zamyśle producentów, powstała po to, aby odzwyczajać od palenia papierosów; stanowić pewną alternatywę zdrowszego nałogu. Podkreśleniem tego ma być nazwa (Quit) oraz znak zakazu palenia dwukrotnie przystemplowany na etykiecie. W mojej ocenie, inspiracje może i szlachetne, lecz pomysł sam w sobie idiotyczny - z równym powodzeniem Toque Strawberry pomaga w rzucaniu truskawkowego dżemu.
Tak czy inaczej powstała tabaka o smaku czystej Virginii, tabaka niezwykle mocna, mocniejsza chyba nawet od osławionego "Medyka". Quit, to świetny dodatek wzmacniający do wszelkiego rodzaju tabak typu "soft", doskonale syci nikotyną, nie zmieniając przy tym zasadniczo akcentów smakowych wzmacnianej tabaki. Hardcore'owcy wszelkiej maści mogą zażywać solo.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ponadprzeciętna moc,
- wysoka jakość,
- stylowa puszka,
- dobra do tworzenia własnych mieszanek,
Minusy Tabaki
- wbrew woli producentów, bynajmniej od palenia nie odzwyczaja (ale czy to naprawdę minus?),
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0

Dodaj komentarz