redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Andechs Spezial
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Kloster Andechs Spezial Snuff – to pełna nazwa owej tabaki. Nazwa, przynajmniej dla mnie nic nie mówiąca. Chciałem ją mieć od początku kiedy zacząłem swoją przygodę z tabakami. Jednak nie miałem możliwości jej kupienia. Ostatnio trafiła w moje ręce. Spodziewałem się po niej naprawdę wiele. Do tej pory nie mam w swojej kolekcji tej najlepszej tabaki, tej jedynej, tej która w każdym calu jest idealna. Czy tak jest ? O tym już niedługo. Na początek trochę o nazwie owego specyfiku. Po wpisaniu słowa Andechs w wyszukiwarkach internetowych pojawia wiele stron z końcówką .de. Postanowiłem więc sprawdzić co kryje się za tą nazwą. Klasztor Andechs – tak po przetłumaczeniu z niemieckiego brzmi nazwa opisywanej tabaki. Zainteresowało mnie to i trochę na ten temat poczytałem. Klasztor Andechs to klasztor benedyktyński znajdujący się na wzgórzu Heiliger Berg w Andechsie na wschodnim brzegu Jeziora Ammer w górnej Bawarii w południowych Niemczech. No cóż, nie trudno było się domyślić, jednak mi się to nie udało. Budynek ten znany jest z warzonego piwa Andechser. Zagłębiając się coraz dalej w internet można się dowiedzieć iż Klasztor ten sprzedaje licencje firmom, które produkują według receptur klasztornych i w ramach partnerstwa mogą używać marki Kloster Andechs. Asortyment jest bogaty, od bułek i sera aż po tabakę. Więc już teraz wiadomo z kąd wzięła się nazwa tejże tabaki. Za tabakę zapłaciłem 11.50 zł. Miałem problemy z przesyłką tak więc obawiałem się najgorszego, straty tej tabaki którą od długiego czasu chciałem spróbować. Jednak ją mam ! Tabakierka jest identycznych kształtów jak w przypadku Gawitha, Red Bulla i innych tabak z pod skrzydeł Poschla. Pudełeczko mieści 10 gram tabaki i jest ono koloru granatowego z białą zatyczką. Świetnie to połączenie wygląda. Na tabakierze widnieje naklejka w kolorze tworzywa z którego zrobione jest opakowanie. Na naklejce widnieje logo Klasztoru Andechs, jest ono identyczne z tym które możemy podziwiać po wejściu na stronę Klasztoru. Jest to pół okrągły rysunek przedstawiający owy klasztor, sporo zieleni, błękitne niebo a po środku na wzniesieniu znajduje się Piękny zamek w wysoką wieżą. Pod zdjęciem jest napis Kloster Andechs, to drugie słowo zostało napisane piękną dużą czcionką. Pod tym małymi literami zobaczyć można datę 1455. Jak się okazuje jest to data założenia Klasztoru. Wszystkie napisy utrzymane są w białym kolorze. Tabaka jest konsystencji Gawitha Coli, czyli średnio mielona oraz średnio wilgotna. Aromat po otwarciu tabakiery jest bardzo wyraźny. Od razu na myśl przyszła mi Alpina, ponieważ w Andechsie jest podobny aromat. Oprócz tego czuć trochę Gawitha Coli oraz jakieś zioła. Nie czuć natomiast ani grama mentolu, jest to więc typowa owocówka. Jednak nie do końca, snuff i w naszych nozdrzach pojawia się cudowny aromat a w raz z nim ukłucie. Po chwili, podczas oddychania czujemy się dosłownie jak w górach nad ranem, kiedy powietrze jest wilgotne i zimne. Przez mocne odświeżenie nie potrafimy początkowo wyczuć aromatu tabaki lecz po chwili wszystko się uspokaja i już można coś więcej o opisywanej ambrozji powiedzieć. Czuć nadal trochę aromatu z G. Coli, owoce z Alpiny oraz czekoladę którą wyczuwam w Sudfruchcie. Wyczuwam w niej dodatkowo słodką śmietankę oraz troszkę anyżu. Mogło by się wydawać, że to po prostu mieszanka kilku tabak które wymieniłem wyżej. Jednak tak nie jest. Aromat Andechsa, owszem przypomina inne tabaki ale nie jest identyczny a to wszystko powoduje że mamy do czynienia a czymś oryginalnym, niepowtarzalnym. Na początku zadałem pytanie czy ta tabaka jest idealna. Czas na odpowiedź. Kloster Andechs jest bez wątpienia tabaką jedyną w swoim rodzaju, tabaką po którą chętnie sięgamy i za każdym razem wyczuć można w niej coś innego. Jej aromat jest cudowny, świetnie dobrano tytoń do produkcji tego proszku i jeszcze lepiej uzupełniono go aromatami. Dla mnie jest to tabaka która zasługuje na specjalne wyróżnienie, jest pierwszą tabaką która tak pozytywnie mnie zaskoczyła. Zasługuje ona na ocenę większą niż 5/5 ale niestety idealna nie jest. Nie wiem dokładnie jak powinna wyglądać ta jedyna, idealna. Jeszcze wiele przede mną tak więc na pewno ją odkryję lecz nie będzie to Andechs. Czegoś w tej tabace mi brakuje. Mimo wszystko najlepsza tabaka jaką do tej pory miałem okazję próbować. Polecam wszystkim wydać na nią te 12zł i rozkoszować się cudownym aromatem i niemiecką recepturą prosto z Klasztoru Andechs. Jeśli ktoś jest zainteresowany to strona Klasztoru Andechs znajduje się pod adresem www.andechs.de Zdjęcia: http://www.iv.pl/images/q4ub8x27wwo0d66xjjxo.jpg http://www.iv.pl/images/sv6euxtgailmi9jbod.jpg Ocena smaku 6/5 Ocena opakowania 5/5 Ocena ogólna 5/5 - niestety nie mogę dać zasłużonej 6 :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or