redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

D Doppelaroma
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.1
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

4.5

D Doppelaroma - Poschl Schmalzler

Odkąd zacząłem swoją przygodę z tabaką zawsze chciałem trafić na nienaganną tabakę o aromacie banana. Wiąże się to pewnie z tym ,iż jest to mój ulubiony owoc i jednocześnie wydał mi się trudny do odwzorowania. Początkowo natrafiłem na Samuela Gawith'a Banana i przyznam szczerze że było to wielkie rozczarowanie. Wyrób strasznie pylisty, aromat przypominał bardziej zgniłe mleko o smaku banana niż faktyczny świeży owoc, potwornie zatykał nos. Po tej przygodzie całkowicie zrezygnowałem z poszukiwania idealnej tabaki bananowej. Jakiś czas temu przeglądając nasz ranking natknąłem się na D Doppelaroma...

Produkt wydał mi się niezwykle interesujący! Po pierwsze schmalzler od Poschla ,który słynie głównie z ogólnodostępnych mentolówek. Po drugie rzadko spotykane papierowe opakowanie. Po trzecie cena około 9 zł za 25 g tabaki. Wisienką na torcie był dla mnie oczywiście aromat banana.

Ciężko jest cokolwiek napisać o "tabakierce" w przypadku Doppelaroma. Dość proste papierowe opakowanie w niebiesko / czerwonych barwach. Na przodzie widzimy jakiegoś dżentelmena na białym tle zażywającego tabakę. Pod nim logo Poschla. Pomimo prostego wykonania jest całkiem przyjemna. Fantastycznie trzyma aromat tytoniu ponieważ jedna z warstw jest aluminiowa. Wystarczy lekko zwinąć i spiąć opakowanie spinaczem, tabaka długo nie straci swoich walorów.

Brazylijski tytoń to niewątpliwie zaleta tego wyrobu. Jest bardzo tłusty, czarny, grubo mielony. Przed pierwszym zażyciem polecam zaciągnąć się samym aromatem z opakowania. Z łatwością wyczujemy banana, dużo słodyczy i początkowo schowaną kawę. Pierwsze zażycia proszku uraczą nas dokładnie tym samym. Jednak z czasem aromat się zmieni. W pierwszej kolejności banan zniknie na drugi plan, wyostrzy się za to kawa i słodycz. Pójście dalej w przysłowiowy "las" doprowadzi do następnej zmiany aromatu. Słodycz wyjdzie całkowicie na pierwszy plan, kawa będzie delikatnym uzupełnieniem, a banana nie wyczujemy w ogóle. Z jednej strony bardzo cieszy mnie lekka wielowątkowość tabaki. Z drugiej bardzo żałuje tego że banan znikł ,gdyż był na prawdę fantastyczny. W przeciwieństwie do innych schmalzler'ów ten nie uraczy nas dużą dawką nikotyny. Wyróżnia go również delikatność. Szczerze poleciłbym go ludziom którzy swą przygodę z tą rodziną tabak mają zamiar dopiero rozpocząć. Nieważne który raz zażywamy D Doppelaroma zawsze aromat będzie towarzyszyć nam długo i przyjemnie o sobie przypominać. Świetnie nadaje się do kawy, ciasta lub leniwego letniego wieczoru gdzieś na świeżym powietrzu.

Czy polecam tą tabakę? Tak i nie. Z jednej strony to na prawdę dobry wybór Poschla, przyjemnie zaskakuje nasze nozdrza. Z drugiej kiedy nie możemy w tytoniu wyczuć już banana i dominuje słodycz bardzo szybko stajemy się produktem znudzeni. Niemniej jednak warto zakupić za tą cenę 25g i samodzielnie wystawić ocenę dla D Doppelaroma.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Udany wybór Poschla
- Brazylijski tytoń
- Zmiany w gamie aromatów
- Tabaka bananowa
- Dobry start w rodzinę schmalzler'ów
- Opakowanie
- Cena & Ilość
Minusy Tabaki
- Banan po jakimś czasie całkowicie znika
- Potrafi stać się bardzo nużąca
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or