redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
D Doppelaroma
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Sorte D ?

Tabaka o aromacie banana. Pomysł, powiedziałbym, ekstrawagancki. Tym bardziej, że schmalzlery stanowią dość konserwatywny i jednolity nurt. Jako fan tego typu tabak, nie mogłem sobie odmówić.

Doppelaroma pakowana jest, jak wiadomo, w saszetkę o dość specyficznym designie. Czerwony z niebieskim ? Toż to kicz, można by pomyśleć. Niespodzianka, opakowanie prezentuje się fantastycznie, wieje nieco przeszłością, mnie taka stylistyka odpowiada. Poza tym, saszetka jest wykonana bardzo solidnie – mocna, papierowo – foliowa, gwarantuje szczelność jak żadna inna tabakiera. No i, moi Państwo, 25 gramów tabaki w takiej cenie…

Proszek niebywale tłusty, mokry wręcz. Bardzo ciemny brąz, lecz nie czerń. Zmielenie naturalnie grube, choć dużym ziarnom towarzyszą drobniejsze, średniej wielkości. Tabaka jest tak oleista, iż, faktycznie, wciąga się ją do nosa nieco opornie.
Świeża tabaka pachnie przede wszystkim kakao. Pierwsze zażycie było dla mnie rozczarowaniem – aromat banana wyczuwałem słabo, a gdy dał się już we znaki – miał mydlany, sztuczny posmak. Byłem niezadowolony, ale każde następne zażycie okazywało się przyjemniejsze. To prawda – ta babaka pięknie się starzeje. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że im dłużej Doppelaroma leżakuje, tym więcej zyskuje na aromacie. Bananowa nuta staje się mniej duszna, a bardziej naturalna. Równocześnie do głosu dochodzi wyborny tytoń. Ciężki, słodki, o bogatym aromacie. Nie wędzony – nie smolisty, do jakiego przyzwyczaił nas Bernard. Tu tytoń jest łagodniejszy, czuć w nim tę roślinną nutę, ten charakterystyczny, niemożliwy do opisania aromat. Przez długi czas od zażycia towarzyszy nam wspomniany już zapach kakao – łagodny, słodko-gorzki, pasuje tu idealnie.

Doppelaroma kojarzy mi się ze słonecznym dniem, radością, błogim, beztroskim lenistwem. Bardzo ciekawa tabaka, udany eksperyment – nietypowy aromat osadzony w solidnej, niewymagającej żadnych modyfikacji bazie. Świetna tabaka w świetnej cenie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Pyszny tytoń
Trafnie dobrane aromaty
Przyjemna dla oka i szczelna saszetka
Cena
Minusy Tabaki
Na początku może rozczarować
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or