redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Gletscher Prise Extra
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.0
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

4.0

Gletscher Prise Extra

Tabakę tą kupiłem będąc zaciekawiony, czym się różni od zwykłego Gletschera. Kupiłem więc ją, a że i zamawiałem tabaki ze znajomymi, koszt przesyłki był przystępny. Przejdźmy jednak do naszego głównego bohatera.

Tabakiera jest identycznego kroju, jak ta znana każdemu od Gletschera, czy polskiej Alpiny. Różni się jedynie kolorem, jest mianowicie kremowa. Jak już niektórzy zdążyli zauważyć, prezentuje się o wiele lepiej od starszego jej brata. Moim zdaniem to pudełeczko jest bardzo wygodne, jednak wadą jest fakt, że nie można go przez jego sklejenie otworzyć(rozdwajając obie połówki tabakiery), przez co nie mamy możliwości monitorowania, ile nam tabaki zostało, ani nie ma możliwości dokładnego wykorzystania końcówki tytoniu, jaki zostaje na rogach. Naklejka ukazuje nam to samo, co zwykły Gletscher, jednak w innej kolorystyce, dodany jest także napis "EXTRA", co jest oczywiste. Myślę, iż ocena 4 będzie najodpowiedniejsza.

Sam tytoń zawarty jest średnio zmielony, może troszkę bardziej od zwykłego Gletschera, na pewno jest wilgotniejszy. Mi to bardzo odpowiada. Zapach wyczuwalny z opakowania jest podobny do tego, który możemy poczuć w nosie. Przejdźmy jednak do samej kwintesencji.

Po zażyciu czujemy przez chwilę dużą świeżość w nosie, główną rolę odgrywa tutaj olejek kolumbijski. W celu napisania ciekawszej recenzji zapytałem wujaszka google o pomoc w stwierdzeniu, czym ów olejek może być, jednak bardziej pomocna okazała się strona samego Pöschla, w której napisane jest, że do tabaki dodana jest mięta pieprzowa. Być może taki jest skład tej tabaki, że jest mentolowo-miętowo-kolumbijskoolejkowa, mnie jednak bardziej to wszystko idzie w stronę jakiś ziół obok właśnie mięty i nikłego posmaku mentolu. Jednak nie określiłbym tego, jako tabaka miętowa lub mentolowa. Dla mnie jest ziołowo-orzeźwiająca, po głębszym wczuciu z jakimś elementem mięty, jednak ona na pewno nie gra tu pierwszych skrzypiec. Jedyny jej mankament to fakt, że gdy zapach znika, czuć charakterystyczną kwaśność w nosie dla kilku już przeze mnie zauważonych wyrobów Pöschla. Dlatego też dam jej ocenę 4, gdyż nie jest rewelacyjna. Nie jest też tabaką, do której czuję, że chcę wracać często, jednak przy okazji kiedyś(lub wprowadzeniu jej do Polski na stałe)chętnie ją jeszcze zakupię, gdyż przewyższa dla mnie zwykłego Gletschera.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ciekawy smak
- dobra wilgotność według mojej oceny
- ładne pudełko
Minusy Tabaki
- nie ma tego czegoś w sobie
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or