Packard's Club

Hot
 
0.0
 
4.6 (87)
0 1 0 0 9
Packard's Club

Informacje o tabace

Producent
Pöschl Tabak GmbH & Co. KG

Parametry tabaki

Smak tabaki
Cytrusy, róża, mentol
Waga tabaki
6.5 g.
Opakowanie
plastikowe

Pöschl Tabak GmbH & Co. KG

Recenzje użytkowników

87 reviews
 
64%
 
31%
 
5%
2 stars
 
0%
1 star
 
0%
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.6(87)
Ocena opakowania
 
4.7(87)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
Packard's Club Snuff
(Updated: Listopad 08, 2014)
Ocena ogólna
 
4.4
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
4.0
Gdy tylko odwiedziłem sklep w celu kupna tabaki mój wzrok przyciągnął Packard's Club Snuff, strasznie zaintrygowało mnie opakowanie, więc przez dziecięcą ciekawość postanowiłem zakupić pięknie zapakowanego snuffa. Opakowanie może i wygląda pięknie i z początku wydaje się praktyczne, lecz potem łatwo dostrzec lekkie problemy z dozownikiem, który raz dozuje mniejsze z raz większe dawki w zależności od dawki. Co do samego smaku, po pierwszym zażyciu byłem w niebie, wyczułem różę z lekkim mentolem, lecz po kolejnych zażyciach w odstępach czasu między dziesięcioma a piętnastoma minutami czułem już praktycznie sam lekki mentol i jedynym moim skojarzeniem był Red bull. Tą tabakę należy zażywać co najmniej raz na godzinę inaczej będzie ona "słabszym Red bullem" z lekkim przytłumionym przez mentol aromatem. Są dni w których lubię spróbować czegoś mocniejszego i są dni kiedy na odwrót lubię słabsze snuffy. Packard's jak i Alpinia idealnie nadają się na takie właśnie dni, myślę że ten snuff na stałe zawita w mojej kolekcji.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Lekka (niezbyt mocna).
Dobra jeśli zażywać w dużych interwałach czasu.
Minusy Tabaki
Ciekawe opakowanie, jednak dość zawodne.
Przez mentol ciężko wyczuć aromat cytrusowy, a po dłuższym zażywaniu i aromat róży.
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Pöschl'owska tabakiera?
Ocena ogólna
 
4.4
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
4.0
Cytrusy i róża, jak o tym pomyślałem to wiedziałem iż Packard's Club napewno znajdzie się w mojej skromnej kolekcji i to na czołowym miejscu. Nie zwracałem uwagi na mentol, gdyż Pöschl bez mentolu to jak tabacznik bez nosa, w dodatku mentol w tej właśnie tabaczce jest prawie niewyczuwalny.

Tabakiera o specyficznym, jak dla Pöschl'a, kształcie jest koloru różanego po czym można rozpoznać iż w Packardsie można wyczuć różany aromat. Kolejnym niespodziewanym elementem tabakiery jest dozownik o białej barwie, który powoduje ciężkie wysypywanie pięknego proszku z tabakiery.

Zmielenie Packardsa jest pomiędzy grubym a średnim. Barwa: jasnobrązowa o niejednorodnej konsystencji-widać w niej elementy sam nie wiem czego. Tabaka niezbyt długo trzyma się w nosie, ponieważ prawie od razu spływa, ale aromat utrzymuje się dość długo.

Packard's Club to wyrób do zażywania na specjalne okazje, ale ja preferowałbym zażywać go raz dziennie, ponieważ nie potrafię oprzeć się cytrusowo-różanemu aromatowi Packard'sa.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-inna tabakiera
-trzy wyczuwalne aromaty
-cena
Minusy Tabaki
-dozownik
Z
Top 500 Recenzent 3 reviews
Zgłoś tę recenzję Komentarze (2) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 1
PACKARD'S CLUB
Ocena ogólna
 
3.1
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
3.5
Patrząc na oceny tego wyrobu, kupowałem Packards'a z wielkimi nadziejami. Marzyłem sobie o cudownych cytruskach, czymś lekkim.
Zacznijmy od opakowania. Mamy tu do czynienia z niestandardową tabakierką w kształcie nerki. Widzimy dozownik który jednak nie zawsze chce dozować tak jak chcemy. Raz leci więcej tabaki, raz mniej. Owszem, jak porządnie wstrząśniemy powinno być okej, mimo wszystko jest przekombinowana.
Tabaka jest średnio zmielona, niezbyt wilgotna (jak na Poschla), kolor jasny brązowy. Przystąpmy więc do konsumpcji. Pierwsze co nas uderza to metol. Za dużo mentolu. Próbuję się doszukać cytrusów, ale nie umiem. Kończę już opakowanie, a dalej ciężko mi się doszukać tych cytrusów. No, może gdzieś w oddali.. Są one jednak zagłuszone mentolem. I to nie mentolem z, przykładowo, Medicated No.99 tylko tym niezbyt tolerowanym przeze mnie Poschlowskim. Jak pierwszy raz spróbowałem tą tabakę przyszedł mi na myśl Red Bull. A to nie jest dobrze.
Podsumowując, nie tego się spodziewałem. Może i Packard's orzeźwia, ale nie przypadł mi do gustu. Zawiodłem się na nim.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-orzeźwia
Minusy Tabaki
-nieprzyjemny mentol
-prawie nie czuć cytrusów
-denerwujący dozownik
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 1
"Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach"
Ocena ogólna
 
3.0
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
3.0
Jeżeli jest coś, co mnie irytuje w środowisku tabaczarzy, to zbyt lekkie rozdawanie wysokich ocen produktom słabym lub przeciętnym. Jeśli tabaka smakuje, to dostaje z automatu 4/5 lub 5/5 co jest oceną niesprawiedliwą, bo jeśli jakiś wyrób Pöschla dostaje 4,5/5 to jak to się prezentuje przy choćby Elmo's Reserve, które według tej skali jest tylko pół gwiazdki lepsze?

Packarda kupiłem już dawno, w początkach tabaczenia, gdzie jeszcze nie wiedziałem wielu rzeczy i nie przypuszczałem nawet jak wspaniałe aromaty mają do zaoferowania inne tabaki. Jednak już wówczas miałem za sobą pierwszą puszkę Firedance.

Opakowanie zasługuje tu wyjątkowo na osobny akapit.

Nigdy nie byłem i nie będę fanem plastikowych pudełek - snuff zawsze w nich jest wysuszony, aromat zwietrzały a dozowanie niewygodne. Jeśli ktoś chce polemizować z tym faktem, to niech kupi dwie identyczne tabaki choćby Samuela Gawitha i porówna aromat, kolor i wilgotność tabaki z puszki z tą z plastikowego pudełka.

Tutaj pudełko wcale nie jest najgorsze pod względem szczelności, niestety jest mocno przekombinowane i na dłuższą metę mocno irytujące. Specjalny mechanizm, który miał ułatwiać dozowanie snuffu podoba się przy pierwszym zażyciu. Później niestety okazuje się, że często trzeba kombinować nie raz i dwa, by dostać się do tabaki. Czasem nasypie się od razu właściwa porcja, jednak częściej trzeba się naprzesuwać dozownikiem, trząść pudełkiem i irytować się. Na dłuższą metę opakowanie drażni - przynajmniej mnie. Myślę, że będzie irytowało każdego fana zażywania szczyptami z puszki.

Aromat. Pierwszy Pöschl z przyjemnym aromatem. Róża i cytrusy są tu faktycznie wyczuwalne a nie zduszone nadmiarem mentolu. Jednak mentol tutaj jest a mogłoby go nie być, albo mógł być w ilości symbolicznej. Sam aromat jest dość płaski. W zasadzie to tylko róża z cytrusowym dodatkiem i mentolem, którym Pöschl nie umie się posługiwać.

Według mnie, to dobry snuff jak na Pöschla - pewnie jedna z lepszych ich tabak. To jednak średniak w porównaniu z masą innych wyrobów i pewnie większość ludzi po zapoznaniu się z innymi tabakami wyższej półki zapomni szybko, że taka firma jak Pöschl w ogóle istnieje. Spróbować można, wielu tabaczarzy ją chwali i lubi. Na mnie jednak wrażenia nie zrobiła i pewnie, gdybym dostał ją w prezencie, leżałaby w szufladzie i wysychała, bo nie miałbym na nią ochoty.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ dobry snuff od Pöschla
Minusy Tabaki
- snuff od Pöschla :)
- przekombinowane opakowanie, które częściej irytuje niż cieszy
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 2
RÓŻA NIE KUJE :)
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
5.0
Oczekiwałem dużej ilości cytrusów z nędznym mentholem czyli tak sobie . Zaskoczyła mnie , wyczuwam grejpfruta z róża z pięknie wkomponowanym mentholem . Całość nadaje super słodkości i odświeżenia , pychota. Myślę , że w lato jeszcze lepiej smakuje . Tabakierka z dozownikiem nie dla kresek nadaje większej klasy tej tabace , polecam .

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Róża !
Ładnie wkomponowany menthol
"świeże" cytrusy
piękna tabakiera
Minusy Tabaki
czasami zbyt słodka
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 6
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

1 Comment

  1. Pingback:Top25 – grudzień 2011r. – Ranking Tabak – Top25snuff

Dodaj komentarz