Orange

 
0.0
 
2.2 (3)
0 1 0 0 0
Orange

Informacje o tabace

Producent
STOK

Parametry tabaki

Smak tabaki
Orange
Waga tabaki
8g.
Opakowanie
metalowe

Orange

Recenzje użytkowników

3 reviews
Ocena ogólna
 
2.2
Ocena smaku
 
2.3(3)
Ocena opakowania
 
1.7(3)
Already have an account? or Create an account
Orange
(Updated: Czerwiec 25, 2011)
Ocena ogólna
 
1.8
Ocena smaku
 
2.0
Ocena opakowania
 
1.0
Kupując Stoka Orange, człowiek ma prawo spodziewać się pomarańczy. Zamiast niej, dostajemy tylko jej ledwo wyczuwalną namiastkę...

Tabakierką jest tutaj zapożyczona od Paula Gotarda, metalowa puszka. Nie jest ona ani ładna, ani praktyczna. Wykonana jest ona z cienkiej blachy, którą bardzo łatwo można pogiąć. Jest to wielce prawdopodobne, bowiem wieko łatwo nie odpuszcza.
Grafika natomiast woła o pomstę do nieba. Każdy grafik złapie się za głowę widząc ten nieudolny projekt. Czcionki zostały dobrane w Wordzie, tło również. Jelonek został przemalowany na czarno, pochylony i rozciągnięty. W ten sposób powstał jego cień. Cóż za finezja.

Produkt właściwy, to grubo zmielony tytoń, z widoczną całą zawartością liścia tytoniu. Przewijają się tu grudki a także nerwy liścia. ;)
Wilgotność tej tabaki trzeba zaliczyć do średnich.
Po zażyciu da się wyczuć wiele. Czujemy tu złożony aromat tytoniu, mentol, jakieś przyprawy i na samym końcu, ledwo wyczuwalną pomarańczę. Kolejność co najmniej źle trafiona. Wychodzi z tego mało apetyczna mieszanka. Pomarańcza w ogóle nie współgra z tytoniem. Zapach owoców powinien kojarzyć się z czymś smakowitym, a mocno wyeksponowany tytoń, w ogóle nie jest apetyczny.
Tytoniowy aromat, najlepiej smakuje gdy jest sam, ew. z mentolem. Ale kompletnie nie pasuje tutaj. Równie dobrze można byłoby połączyć go z czekoladą. Wyszedłby taki sam absurd.

Mimo to, tabaka może się spodobać. Gdyby nie próbowano mnie oszukać, że jest tabaka pomarańczowa, to potrafiłbym ją zaakceptować. Gdy ją zażywam, po prostu mam żal, że zmarnowano pomysł, bowiem tabak pomarańczowych jest jak na lekarstwo.
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Stok Orange
(Updated: Maj 15, 2011)
Ocena ogólna
 
2.6
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
1.0
Pamiętając moje poprzednie wyroby Stoka postanowiłem zakupić kolejny. Tym razem padło na pomarańczę i niestety zawiodłem się. Od puszki na dobrą sprawę nie oczekiwałem już nic pozytywnego. Pamiętając jak łatwo zmienić ich kształt i jak trzeba się z nimi mocować, by je otworzyć lub zamknąć byłem nastawiony bardzo sceptycznie. Tutaj się jednak lekko zaskoczyłem. Moja puszka jeszcze się nie zdeformowała i otwiera się dość dobrze, pomimo, że mam ją ok. 2 tygodni. Jednak znalazło się w niej coś innego co jest olbrzymim minusem. Otóż górna jej cześć była już pokryta... rdzą. ;/ Z tego co przyuważyłem, to na dnie też mogę spodziewać się rdzy. Poza tym puszka bankowo się powykrzywia i będzie trzeba używać nie wiadomo jakich kombinacji by ją zamknąć. Chyba najwyższa pora by Stok zmienił wszystkie puszki na plastik, bo jeśli tabaka wyprodukowana miesięcy temu 4 do 5, zachodzi rdzą to jest coś nie tak.
Konsystencja to przyjemny w dotyku, grubo mielony puch. Koloru brązowego, mlecznej czekolady. Pojawiają się jasne drobinki. Było początkowo kilka grudek, lecz niewiele. Tabaka ta jest dużo suchsza od innych Stoków. Jednak nadal jest tabaką wilgotną.
Aromat był dla mnie rozczarowaniem. Nie ukrywam. Początkowo czujemy chłodną mentolową nutę. Następnie jest bardzo delikatna pomarańcza. Nie jest to już intensywny zapach jak w przypadku Stoka Strawberry czy Peach. Tutaj aromat bardziej można porównać do Ozony Orange. Zdecydowanie za słaby. Może inaczej nie dało się tego zrobić i stąd ten zawód ? Po tym jak pomarańcza trochę uleci z nosa, czujemy posmak tytoniu. Takiego samego jak w innych Stokach. Aromat lekkiego mentolu, bardzo słabej pomarańczy i leciutkiego tytoniu utrzymuje się dość długi czas.
Podsumowując Stok Orange to zwykły średniak, trzeba do tej tabaki podejść z dystansem, lub kupić ją jako pierwszego ze Stoków, by później nie przeżyć zawodu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Konsystencja
- Cena
Minusy Tabaki
- Puszka
- Aromat
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Tak to jest
(Updated: Marzec 08, 2011)
Ocena ogólna
 
2.2
Ocena smaku
 
2.0
Ocena opakowania
 
3.0
Oj! Obawiam się, że to najsłabsza tabaka spod znaku renifera, jaką miałem zaszczyt próbować. Wizualnie wszystko wydaje się być w porządku: ładny, cętkowany kolorek, tytoń grubo - puszyście mielony, moc słuszna, aromatu natomiast brak. W smaku dominuje nuta tytoniowa, oranż też niby jest, lecz w takim natężeniu, że początkowo myślałem, że trafił mi się zwietrzały egzemplarz. Tak to jest, jak się rozbestwi klienta takim słodziutkim, aromatycznym Strawberry albo fantazyjnym Banana, to potem byle pomarańczo podobną namiastką się nie zadowoli. I jeszcze taka uwaga: udało nam się z kuzynem "wyfukać" całe opakowanie podczas jednego wieczora - czy ta puszeczka, to naprawdę 8 gramów? Tak to jest, jak się pod pomarańczową tabakę pije cytrynówkę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- "puszystość"
Minusy Tabaki
- mało aromatyczna,
- fatalnie wykończona puszka,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0

Dodaj komentarz