Menthol Strong

 
0.0
 
2.9 (2)
0 1 0 0 0
Menthol Strong

Informacje o tabace

Producent
Paul Gotard

Parametry tabaki

Waga tabaki
10g.
Opakowanie
plastikowe

Bardzo mocna mentolówka od Paula Gotarda.

Recenzje użytkowników

2 reviews
Ocena ogólna
 
2.9
Ocena smaku
 
2.5(2)
Ocena opakowania
 
4.5(2)
Already have an account? or Create an account
(Updated: Marzec 15, 2011)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Tabakę tę dostałam, razem z PG Cinnamon, od pewnej trafiki internetowej w zamian za Bernard Brasila, którego w ofercie nie było (acz, szkoda, że niby na stronie był i, że niby go zamówiłam, ale...kiedyś się i Bernarda kupi).

Tabakierka radfordowska, lecz cieńsza, jeśli chodzi o gabaryt. Brązowa, z fajnym szlaczkiem/znakiem/logo wydrukowanym na papierze, przyklejonym do owej tabakierki. Każdy > Gotardowiec < taką zna, ot co.

Średnie zmielenie, sucha, lecz nie pył, jasny brąz.

No więc pierwszy niuch. Mocny mentol, a jak kłuje w nos! Od razu małe kichnięcie, a po chwili czuję spływanie jej...Ech, mocny to produkt. Solidnie mnie odświeżył, jest to mentol bez żadnych innych aromatów atakujący od razu nasze receptory węchu.

W sumie, przyjemna mentolówka, w sam raz, jeśli potrzebujemy odświeżenia. Jako > przeczyszczacz < się nie zda, zapycha nos i spływa. Ale jednak warta zauważenia. Nie będzie to moja ulubiona tabaka na co dzień, nie mam do tego żadnych wątpliwości.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Solidna, plastikowa tabakierka
- Mocny mentol, aż za mocny chwilami, ale w małych dawkach...
- Odświeża dość mocno
Minusy Tabaki
- Brak takiego tytoniowego aromatu, który cenię
- Dostępność
K
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Menthol Strong
(Updated: Marzec 15, 2011)
Ocena ogólna
 
1.6
Ocena smaku
 
1.0
Ocena opakowania
 
4.0
Paul Gotard naprawdę mnie zadziwia. I tym razem nie chodzi o jakiś wyjątkowy aromat, a o zwykły mentol. No bo ileż można zrobić tabak mentolowych? W ofercie Paula znajduje się Mint (mięta z mentolem), Iceberg (mentol z czymś kamforo-podobnym), Medicated 1790 (chyba najlepsza ich mentolówka), White, White Caffeine, White Cherrymint, White Bananamint (wszystkie białe, mentolowe, czasami z jakimś dodatkiem zapachowym). I jest jeszcze Menthol Strong, który jest przedmiotem tej recenzji.

Ja naprawdę nie mam nic do mentolu, dopóki jest stosowany z umiarem i pomysłem. Moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby ludzie od Paula zrobili jedną, dwie dobre, ponadprzeciętne mentolówki, zamiast tak rozmieniać się na drobne. Co prawda Medicated 1790 ich trochę rehabilituje, ale niedosyt pozostaje. Wróćmy jednak do „Silnego Mentolu”

Produkt zamknięty jest w „radfordowskiej” tabakierce, z praktycznym suwakiem. Muszę przyznać, że im dłużej obcuję z tym typem opakowania, tym bardziej je sobie cenię.

Po wysypaniu na rękę naszym oczom ukazuje się stosunkowo jasny, średnio wilgotny i jednolicie zmielony tytoń – standard, do którego przyzwyczaił nas już Poschl.
O ile do tej pory wszystko wygląda w porządku, o tyle wrażenia po zażyciu nie są już takie fajne.

Momentalnie w nos uderza ogromna dawka mentolu, zbyt mocnego jak na mój gust. Będę z Wami szczery. Menthol Strong jest po prostu zbyt „strong”, jego zażywanie jest zwyczajnie nieprzyjemne. Cały nos niemiłosiernie szczypie i piecze. Nawet szybkie wydmuchanie go nie przynosi ulgi – tabaka na kilka godzin podrażnia atrybut tabaczarza.

Powiem tak: Moim zdaniem ta tabaka została stworzona tylko po to, żeby sprawdzić ile da się wycisnąć z mentolu. Żeby nie było, lubię od czasu do czasu potraktować śluzówkę jakąś mocną mentolówką, ale ta jest po prostu przesadzona. No ale jeśli ktoś lubi bardzo mocne, mentolowe kopnięcie to czemu nie. Tylko, żeby potem nie było jęczenia, że nie ostrzegałem.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- naprawdę się starałem...
- może jakiś wyjątkowo zawzięty fan mentolu się skusi
Minusy Tabaki
- zbyt mocny mentol
- bardzo drażniąca
- bardzo przeciętna
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0

Dodaj komentarz