redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Original and Genuine Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.7 (12)
17209   0   1   0   0   3
 

Informacje o tabace

Producent
McChrystal's

Parametry tabaki

Smak tabaki
Mentol
Waga tabaki
3.5 g.
Opakowanie
metalowe
McChrystal's

Recenzje użytkowników

12 reviews

 
(10)
 
(1)
 
(1)
2 stars
 
(0)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.7
 
4.7  (12)
 
4.4  (12)
To write a review please register or
View all reviews View most helpful
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Najlepsza miętowa tabaka

Nigdy nie wąchałem miętowej tabaki która by mogła się z tą równać, jest jedyna w swoim rodzaju. Ze względu na niską moc i wilgotność brak odczucia sływu oraz drobne zmieleni, można wciągnąć pół paczki w ciągu jednego wieczora, tak więc zabawa szybko się nie kończy. Jedyna tabaka do której mógłbym ciągle wracać. W dodatku opakowana w ładne metalowe pudełeczko.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ładne opakowanie
- wilgotna
- drobnozmielona
- idealnie wyważona mięta
- dobry tytoń
- mało nikotyny
- brak odczucia spływu
Minusy Tabaki
-Aromat dość jednolity przez co może nudzić
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Unikalna

Mniej więcej dwa miesiące temu zdałem sobie sprawę, jak szlachetną i przyjemną do zażywania używką jest tabaka. Od tamtego czasu wypróbowałem może z kilkanaście różnych tabak, w tym także kilka mentolowych i aż do czasu spróbowania Original and Genuine, żadna z nich nie zrobiła na mnie aż tak pozytywnego wrażenia.

Na początku nie do końca wiedziałem co o niej myśleć, wydawała mi się jakaś słaba, dość przeciętna. Żaden aromat nie wychodził od tak na pierwszy plan, do czego byłem przyzwyczajony podczas zażywania Poschl'owskich produktów. Olśnienie przyszło po paru dniach, a to co wcześniej wydawało się wadą okazało się największą zaletą.
Na zdecydowany plus zasługuje więc właśnie złożony i niejednoznaczny aromat, (wciąż nie wiem jak bym go określił) kojarzy mi się z orzechami, może trochę miodem, jest to cudowny miks naprawdę ciężki do opisania. Mentol nie przeważa, jest delikatny i orzeźwiający, a także nie blokuje nosa po zażyciu większej dawki. Zmielenie jest dość drobne, ale odpowiednia wilgotność powoduje, że tabaka jest puszysta.

Podsumowując, obcując z tym produktem można zachwycać się wysoką jakością, starannie przemyślanym aromatem oraz porządnym wykonaniem. Dla mnie ideał.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-intrygujący, ciężki do zdefiniowania aromat
-świetnie wyważony mentol
-odpowiednia wilgotność
-puszysta
-piękna, stylowa puszka
-ma to coś
Minusy Tabaki
-brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Wrzesień 22, 2014)
Ocena ogólna 
 
4.9
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.5

Klasyka Sceny

Receptura nie zmieniana od 80 lat i taki właśnie jest McChrystals Original & Genuine, aromat tej tabaki jest klasyczny, naturalny i prosty, ale w tej prostocie jest prawie, że ideał, jak wiemy prawie robi wielką różnice w tym przypadku O&G jest jedną z najlepszych mentolowych tabak jakie próbowałem w swoim krótkim 21 letnim życiu.

Ta medyczna tabaka uderza prostym mentolem, ale uderza delikatnie i w bardzo stonowanym stopniu, nie ma tutaj takiego uderzenia mocy jak w Redbull’u czy Radfordzie. Receptura na tą tabakę jest tajemnicą trzymaną w zamknięciu od 80 lat, poza mentolem ja osobiście wyczuwam lekki Orzechowo-kwiatowo-słodki aromat który podejrzewam, zawdzięczamy tytoniowi. Poza słodkawym aromatem można wyczuwam aromat który opisuje jako zapach ziemi.

Ta tajemnicza mieszanka sprawia, że O&G jest jak dla mnie jedną z najlepszych tabak dostępnych w tym momencie na rynku, wielu starszych stażem tabaczarzy wypowiadało się, że jest to ideał do rozpoczęcia swojej przygody z wciąganiem tabaki.

Zmieszanie tej tabaki jak dla mnie jest średnio-drobne z naciskiem na drobne a tytoń jest wilgotny co jak dla mnie jest zaletą. Kolor tej tabaki jest brązowy, ale bardzo głęboko brązowy przypomina mi świeżo przekopaną ziemię u rodziców w ogrodzie.

Teraz zajmijmy się opisem tabakierki, która jest zrobiona z metalu z najprostszą naklejką producenta, jaką kiedykolwiek widziałem i większość produktów od McChrystals posiada. I właśnie tym to opakowanie przyciąga mnie to siebie jest podobne w budowie do produktów od Wilsons of Sharrow jednak etykieta O&G daje jej tą klasę i większe poczucie produktu dla gentlemen’a niż WoS.

Jedynym problemem jaki spotkał mnie z tą tabakierką jest to z czym spotyka się z większością produktów które są pakowane w puszki po 20g-21g, zawsze kilka pierwszych napoczęć robię na białej kartce papieru bo przy otwieraniu i zamykaniu można utracić kilka małych gramów i wiele cennych chwil radości z wciągania. Jedynym produktem który nie miał z tym problemów był Radford od Poschla. Nie wiem czy to są moje ciężkie ręce, czy słabsza budowa tabakierki, ale niestety przy pierwszym otwarciu lekko wgniotłem wieczko co nie stało się przy otwieraniu innych puszkowych tabak.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Oryginalny aromat
- Odświeżająca
- Elegancka tabakierka
- Jedna z najlepszych tabak z mentolem
- Dobrej jakości tytoń
- Jedna z najlepszych tabak dostępna na rynku

Minusy Tabaki
- Tabakierka nie jest odporna na wgniecenia
- Przy otwieraniu/zamykaniu dużo proszku ucieka
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

O(M)G

Fanem tabak mentolowych nie będę nigdy. Mentol powoduje, że jakkolwiek tabaka nie byłaby świetna, tak zażywać codziennie jej się nie da. Jest jednak jeden snuff, który jest bardzo bliski idealnej ilości mentolu w tabace (coś, czego Poeschl nie nauczy się nigdy) - McChrystal's The Original And Genuine. Nazwa mówi tutaj sama za siebie i nie są to bezzasadne przechwałki producenta.

Zazwyczaj, gdy opakowaniem jest puszka, nie ma się nad czym rozwodzić - ot puszka (chyba, że jest to WoS, wtedy czasami ciśnienie może się nam podnieść). W przypadku słynnego O&G można spotkać w Polsce chyba tylko dwa rodzaje: małą i dużą puszkę. Duża puszka ma ok 21g i to doskonała gramatura. Puszka zawiera sporo tabaki, ale jednocześnie nie wygląda tak topornie i przemysłowo, jak puszki Gawitha. Nadruk jest prosty, ale estetyczny i mam nadzieję, że nigdy się nie zmieni. Sama puszka jest lekka, łatwo się otwiera i nigdy nie zacina.

Po otwarciu puszki od razu czuje się aromat tabaki. Piękny aromat. Czuć mentol, tytoń, jakieś orzechowo-korzenne nuty, przewijają się tu jakieś goździki, czy coś podobnego. Wszystko to jest idealnie zbalansowane. Ten rasowy snuff ma piękny czekoladowy kolor, drobne zmielenie, ale jednocześnie jest dość wilgotny i puszysty. Zażywanie, to czysta przyjemność. Mentol, który pobudza i orzeźwia, nie zabija aromatu tytoniu i pozostałych komponentów bukietu. W zasadzie, gdyby mentolu było jeszcze trochę mniej, to zażywałbym O&G regularnie.

O&G - pod względem całokształtu (aromat, kolor, zmielenie, wilgotność, opakowanie, cena) - od pierwszego spotkania, jest moim cichym numerem jeden. Zawsze znajdzie się ją u mnie w domu, zawsze, gdy się skończy uzupełniam zapas. Gdyby nie mentol, pewnie byłaby jedyną przeze mnie zażywaną regularnie - ale czy bez mentolu, byłby to nadal ten O&G? Raczej nie.

Tabaka pełna uroku, na każdą porę roku. Pasuje do każdej sytuacji, nigdy się nie nudzi. Spróbujesz raz i zrozumiesz, czemu jest tak popularna i chwalona. Według mnie, to jej należy się miejsce pierwsze w rankingu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ najlepszy snuff z mentolem
+ najlepszy snuff w ogóle :)
+ dobry tytoń
+ doskonała puszka - szczelna, ale łatwo się otwiera
+ cena
+ dostępność
+ uniwersalny aromat dla każdego (dla fanów mentolu i dla tych, którzy go nie lubią)
Minusy Tabaki
- przez mentol nie można zażywać 24h/dobę ;)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Balans idealny

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem fanem mentolowych tabak. Ot biorę, bo mam problemy z nosem.
Jednak O&G to nie jest zwykła mentolówka dla mnie. To genialna tabaka, przede wszystkim ze względu na IDEALNY balans pomiędzy wspaniałym mentolem i wspaniałym tytoniem. Jedno nie zagłusza drugiego, obydwa smaki są wyczuwalne i uzupełniają się wzajemnie. Trzeba podkreślić, że mentol nie jest tu jakiś mega mocny i nie wszystkim jako medyk podejdzie. Przy tym wszystkim tabaka jest lekko wilgotna i przez to nie harata nosa, wręcz przeciwnie.
Jest to jedna z moich ulubionych tabak (mimo niechęci do mentolówek).
Co do puszki daję 5, zamiast standardowych 4, ponieważ mimo niewielkich różnic względem innych opakowań, jednak podkreśla wyjątkowość tej tabaki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- genialna... po prostu
Minusy Tabaki
- nie ma
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników
e-max.it: your social media marketing partner