Lemon Toast

 
0.0
 
4.6 (4)
0 0 0 0 0

WoS

Recenzje użytkowników

4 reviews
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.6(4)
Ocena opakowania
 
4.6(4)
Already have an account? or Create an account
Wznieśmy toast za wędzoną cytrynę
Ocena ogólna
 
4.7
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
3.5
Wilsons of Sharrow's Lemon Toast to jedna z pierwszych zakupionych przeze mnie tabak. Bardzo chciałam trafić na coś wybitnie cytrusowego, więc bez większego zastanowienia sięgnęłam właśnie po nią. Po pierwszym kontakcie byłam pewna, że nie o to mi chodziło, ale... to była miłość od pierwszego wciągnięcia.

Doskonale pamiętam tę chwilę, kiedy delikatnie przekręciwszy i otworzywszy metalowe, nieporęczne pudełeczko, ujrzałam bardzo suchą i wybitnie pylistą tabakę. Również pierwsze wrażenie zapachowe było nietypowe: istotnie, dało się odczuć cytrynę, jednakże mają wrażenie, iż była to cytryna w otoczeniu czegoś jeszcze. Odrobina jasnobrązowego proszku trafiła do mojego nosa delikatnie, by po chwili zachwycić mnie swoją obecnością. Początkowa woń cytryny stopniowo zaczynała ustępować miejsca czemuś, co kojarzyło się z wiejską wędzarnią, z której pochodzą najlepsze wyroby. Z czasem nowy zapach zupełnie wyparł poprzedni, rozchodząc się intensywnie, ale nie gwałtownie. Dopiero wówczas uświadomiłam sobie coś, na co wcześniej nie zwróciłam uwagi. Nastawiona na zakup tabaki cytrusowej, machinalnie zignorowałam słowo "Toast", jednakże ono samo niejako upomniało się o uwagę. Tak, intensywna, przypalona woń, która łagodnie roznosiła się wokół...
Jeszcze długo po wciągnięciu aromat unosił się, dając o sobie znać, a ja zdałam sobie sprawę, że bardzo mi się to podoba. To wszystko sprawiło, że po tę tabakę zaczęłam sięgać często i z przyjemnością. Bo posmak wciąż jest niezmiennie intensywny i porywający, konsystencja miła i łagodna a uczucia związane z jej wciąganiem - nie do opisania.

Podsumowując - tabaka jest łagodna, przez co dobra do wciągania często, ale w małych ilościach z powodu drobnego, pylistego zmielenia. Woń jest mocna, ale nie uciążliwa a wygląd aż kusi, by obcować z nią jak najwięcej.
Jedynie opakowanie jest wadą, na którą da się przymknąć oko, zwłaszcza gdy chodzi o coś tak dobrego.
Polecam każdemu, kto skory jest do nowych doznań.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
* Intensywny aromat, który zmienia się stopniowo a potem długo daje się odczuć
* Nietuzinkowa, niespotykana kompozycja
* Tabaka do delektowania się = starcza na długo
* Dobra cena
* Kusząca wizualnie
Minusy Tabaki
* Opakowanie typowe dla Wilsonów - niekoniecznie poręczne i trudne do dozowania.
* Wybitnie pylista (co jednak czasem bywa zaletą)
* Absolutnie nie do mieszania z innymi tabakami
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0
Przypiekana cytrynka
(Updated: Luty 09, 2012)
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
5.0
Lemon Toast to jednak z pierwszych tabak Wilsons of Sharrow jakie miałem okazje spróbować. Nie miałem pojęcia co zastanę w puszcze oprócz znanej mi z opisów angielskich tabak konsystencji. Jednak zostałem bardzo mile zaskoczony.

Gdy dostałem paczkę i zobaczyłem puszki WoSa od razu mi się spodobały. Ot małe, pięcio gramowe opakowania z miłą dla oka naklejką na wieczku.
Po otwarciu tabakiery moim oczom ukazał się piękny jasnobrązowy, mocno zmielony i sypki proszek, który był załadowany w tej małej puszeczce po same brzegi. Osobiście zostałem całkowicie zaskoczony - toasted w nazwie sugerowało mi, że będę miał do czynienia z tytoniem przypiekanym, co w moim toku rozumowania powinno być bardziej ciemne niż jasne.
Przy otwarciu puszki niemal od razu do moich nosdrzy dotarł aromat pięknej cytryny, cytryny której zapach znam z herbaty. Nie jest ona taka kwaskowata jak w Packard's Club, tutaj obecna jest bardziej subtelna i mniej nachalna. Jednak zdziwił mnie fakt gdzie się podział aromat przypiekanego tytoniu. Byłem przekonany, że najpierw poczuję aromat tytoniu, potem aromat cytryny. Tak więc przesypałem szczyptę na łapę, wciągnąłem i... poczułem przypiekany tytoń. Dopiero po chwili aromat herbatkowej cytryny wybił się na pierwszy plan, który po chwili współgrał z aromatem przypiekanego tytoniu. Po ponad miesiącu obcowania z tą tabaką mogę stwierdzić, że aromaty tej tabaki losowo się przeplatają. Niekiedy na wstępie czuję cytrynę, niekiedy tytoń. Dla mnie ta nieprzewidywalnośc jest na plus.

Ogólnie tabaka bardzo miła dla nosa, jednak mam dylemat co do oceny. Póki co wystawiam 4,5.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ piękny aromat cytryny
+ przypiekany tytoń
+ zrównowazone i przeplatające się połączenie tytoniu i cytryny
+ puszka
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 3 0
Cytrynka
(Updated: Luty 25, 2012)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Aaaa... Lemon Toast. Obawiałem się tego smaku - z dwóch przyczyn: będzie to bardziej bergamotka znana z tabak SP lub smak cytrynopodobny, ewentualnie cytryna z herbaty. Na szczęście nie ma się czego obawiać, lecz należy się nastawić, że ta tabaka ma solidną bazę tytoniową. Wynika z tego to, że nie będziemy mogli doświadczyć czegoś na wzór, np. Mild Lemon od McChrystal's, gdzie owoc jest dominującym, a w zasadzie jedynym aromatem produktu. Taki urok mają już WoS'y - zresztą produkt tytoniowy bez tytoniu?
Należy się nastawić na to, że tytoń jest tu prawie równomiernie "rzucającym się" w... nos(?) aromatem. Ogólnie jest to TABAKA o smaku cytrynowym, a nie cytrynowy odświeżacz do nosa.
Baza tytoniowa - jak zwykle - wyśmienita, a jaka w ogóle jest cytrynka? Na pewno nie ustępuje tytoniowi, a jeżeli tak to niewiele. Naturalna, świeża, wyraźna odprężająca. Pewna odmiana od typowych tabak SP, choć w "techniczny" sposób z nimi spokrewniona. Nie wiem, czy można ją SP nazwać, bo amoniaku nie ma, a cytryna to jednak nie jest bergamotka.
Aha - amoniak... jego brak to plus - obawiam się, że wraz z nim miałoby się do czynienia z "herbacianką".
Jestem przekonany, że wielu osobom przypadnie do gustu - na pewno warta wypróbowania.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Podobna do tabak SP (?)
- świetny smak cytryny
- dobry balans pomiędzy tytoniem a owocem
Minusy Tabaki
- czegoś tu jednak brakuje
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 3 0
Lemon Toast
(Updated: Styczeń 07, 2011)
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
To druga z nowej serii WoSów, której spróbowałem. Po otwarciu puszeczki czuć zapach podobny do Morlaix, ale niewyczuwalnie jest geranium. Nie czuć w ogóle tytoniu Toast. Powiem szczerze, że zdziwiło mnie to ponieważ nazwa sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z tytoniem Toast. Ale po zażyciu wątpliwości się rozwiały. Wąchając tylko z puszki czuć było cytrus, a po snuffie na pierwszy plan wszedł tytoń Toast. Powiem, że było to bardzo miłe uczucie poczuć aromat tego tytoniu razem z nutką cytrynki. Nie wszystkim ona przypadnie do gustu, ale jak najbardziej polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- doskonała kompozycja
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0

Dodaj komentarz