Kendal Snuff

 
0.0
 
5.0 (1)
0 0 0 0 0

Informacje o tabace

Producent
Samuel Gawith

Parametry tabaki

Smak tabaki
mentolowo- eukaliptusowy
Waga tabaki
10 g
Opakowanie
Metalowa puszka

Świetny aromat eukaliptusa

Recenzje użytkowników

1 review
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0(1)
Ocena opakowania
 
5.0(1)
Already have an account? or Create an account
Kendal Snuff
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0

Z zakupem tej tabaki wiąże się dość zabawna historia. Po wybraniu sobie w trafice 2 tabak J&H Wilson Top Mill (8zł) oraz właśnie SG Kendal Snuff (5,50zł) zauważyłem że puszka SG nie jest już pierwszej świeżości. Postanowiłem więc zapytać o rabat na tą tabakę. Jednak Pani Kasjerka powiedziała że ona musi się trzymać cen, i nabić na kasę każdą sprzedaną sztukę. Po krótkich negocjacjach dostałem rabat na obie tabaki i razem zapłaciłem 8 zł... :p

Ale przejdźmy do konkretów. Tabaka zapakowana w metalową puszeczkę mieszczącą bez problemu 10g proszku oraz 2 paluchy nabierające szczyptę. Nie ma mowy o żadnym rozsypywaniu tabaki. Na wieczku naklejona jest żółta etykietka przedstawiająca róg, oraz podająca nazwę tabaki i jej producenta. Oczywiście nie zabrakło również ostrzeżenia o szkodliwości. Na odwrocie tabakierki widzimy naklejkę z informacjami o importerze, wadze tabaki, oraz jej "diablo mocnym" aromacie. Z otworzeniem tabakiery nie ma problemu, ale też nie trzeba się bać że przypadkiem sama się otworzy. Jak dla mnie puszeczka idealna. Pragnę również zauważyć że pomomo iż minęło sporo czasu od kiedy SG przestał ptodukować takie puszki to aromat nadal jest mocny. Mam wrażenie jakby czas wogóle nie dał się jej we znaki.

Po otworzeniu tabakiery naszym oczom ukazuje się dość drobno (jednak nie na pył) zmielony, suchy proszek. W czekoladowej barwy tabace doszukać się można jaśniejszych drobinek. Przybliżając nos do tabakiery wyczuwamy silny zapach mentolu (który potrafi zaszczypać) oraz ukryty za nim eukaliptus- 2 główne aromaty tejże tabaki.

Zażywamy... Pierwszy aromat jaki udaje się wyczuć jest to oczywiście mentol. Mentol który wita nas przyjemnym szczypnięciem i rozbudza komórki węchowe. Mentol który jest intensywny, ale nie nachalny. Mentol który po powiedzeniu nam "cześć" zaczyna powoli słabnąć. Ustąpienie aromatu mentolowego robi w naszym nosie miejsce na eukaliptus- drugie dno Kendal Snuff. Jest to zapach który kojarzy mi się z rozgrzewającą maścią znanej marki;). Wracają wspomnienia z dzieciństwa kiedy to rozkoszowałem się zapachem tej maści prosto ze słoiczka. Zapach eukaliptusa nie jest już tak ulotny jak mentol. Trzyma się w nosie dosyć długo, chłodząc i odświeżając. Warto wspomnieć że ów eukaliptus nadaje słodki, ale nie przymulający aromat. Słodycz ta buduje podkładkę dla kolejnego aromatu jaki można wyczuć w Kendal Snuff czyli cytrusów. Jest on dużo słabszy niż 2 główne aromaty. Mi ten aromat kojarzy się najbardziej z zapachem czerwonych pomarańczy. Przez jakiś czas aromaty eukaliptusa i cytrusów biegają po nosie ciesząc tabacznika. Na koniec zapachy te zostają rozpędzone przez lekki, przyjemny aromat ziemistego tytoniu.

Tabaka SG Kendal Snuff chyba już nie jest produkowana jednak polecam jej zdobycie i spróbowanie. Za nienachalny mentol, oraz piękny aromat eukaliptusa i cytrusów należy się jej wysoka ocena.

P. S. Jest to moja pierwsza recenzja, więc jeśli ktoś ma uwagi co można by było jeszcze poprawić to czekam na komentarze.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-nienachalny mentol
-następowanie aromatów jeden po drugim
-świetne odwzorowanie aromatów
-tabakierka
Zgłoś tę recenzję Komentarze (2) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0

Dodaj komentarz