redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Berwick Brown
Toque
by Gość     Kwiecień 30, 2010    
(Updated: Styczeń 07, 2011)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Toque Berwick Brown

W ofercie każdej niemal firmy tytoniowej zajmującej się tabaką znajdziemy produkty, które są bardzo mocno związane z miejscem, w którym mieści się siedziba firmy. Wystarczy wspomnieć chociażby Rose of Sharrow od WoSa, czy Kendal Brown od Samuela Gawitha. Nic więc dziwnego, że i Toque postanowiło stworzyć produkt, który będzie związany z „ich” miejscowością. Mówię oczywiście o tabace Berwick Brown, która przez użytkowników tego serwisu została uznana najlepszym produktem roku 2009.

Berwick Brown jest jedną z tych tabak, które ciężko zaklasyfikować do jakiegokolwiek gatunku. Początkowo wziąłem ją za nieco wilgotniejszego SP., lecz gdy zestawiłem ją z Toque Original wrażenie to zniknęło jak przekłuta bańka mydlana. Zmielenie również nie za bardzo odpowiada temu gatunkowi. Zacznę jednak od początku, bo mam wrażenie, że za chwilę zapanuje tutaj mały chaos.
Otóż otwierając puszkę Berwick Brown po raz pierwszy, mocno się zdziwiłem. Zobaczyłem bowiem tabakę wyjątkowo nierównomiernie zmieloną, o dość mocnym aromacie. Chciałbym, abyśmy się dobrze zrozumieli, owo nierównomierne zmielenie nie ma nic wspólnego z jakimiś niedopatrzeniami ze strony producenta, co to, to nie. Drobne fragmenty łodyg, włókna liści i małe ich skrawki, doskonale wpisują się w charakter tabaki, są niejako fizyczną podporą dla aromatu.

A ten jest niebanalny. Silny tytoń muśnięty odrobiną amoniaku, ze stanowczym dodatkiem cytrusów. Piszę cytrusów, bowiem ciężko jednoznacznie stwierdzić o jaki owoc konkretnie chodzi. W tle lekko wyczuwalna kwiatowa nuta. Całość doskonale skomponowana, tworzy jednolity, harmonijny zapach o tradycyjnym zabarwieniu.

Kolejną cechą, na jaką warto zwrócić uwagę jest wilgotność, która w tym produkcie jest całkiem spora, co w połączeniu z tym jakże niestandardowym zmieleniem sprawia, iż Berwick Brown jest całkiem przyjazny dla naszego nosa.

Obcując z tą tabaką mam wrażenie, iż Toque tworząc ją czerpało inspiracje z Kendal Brown Samuela Gawitha. Jednakże Szkoci nie byli by Szkotami, gdyby nie obarczyli swojego dzieła szkockim charakterem. Tak więc otrzymaliśmy produkt z pozoru bardzo podobny do większości angielskich SP, lecz będący tak naprawdę czymś zupełnie odmiennym. Mnie taka zabawa formą bardzo przypadła do gustu, dowodzi bowiem tezy, iż w temacie tabaki możliwe jest wszystko, szczególnie jeśli mamy do czynienia z Toque.

Gorąco namawiam do spróbowania tego wyrobu, z pewnością się na nim nie zawiedziecie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- wspaniała zabawa formą
- niecodzienne zmielenie
- genialny aromat tytoniowo-cytrusowy
- swoista lekkość aromatu
- dość dobrze oczyszcza nos
- lekko tradycyjny charakter
Minusy Tabaki
- osobiście minusów nie znajduję
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or