redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Seville
Seville Hot
Fribourg & Treyer
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Styczeń 05, 2011)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Tabaki F&T w Polsce są chyba w ogóle niedostępne, kupić je można oczywiście przez internet w sklepach z tymi produktami, bądź też na Allegro. Jako że czytałem wiele recenzji tabak tej firmy i wydały mi się one jakieś tajemnicze, postanowiłem sam się o tym przekonać. Znalazłem więc sprzedawcę na Allegro, który posiadał kilka tabak Fribourg and Treyer. Tabaka kosztowała mnie 18 zł - dużo, ale jak się zaraz przekonamy warto. Po otrzymaniu przesyłki bardzo się zdziwiłem gdy zobaczyłem piękne pudełko. Nie spodziewałem się, że będzie tak duże. Pudełko wykonane jest z metalu zapewne aluminium, polakierowane jest białą farbą, na której znajdziemy 4 rodzaje czcionki w tym 2 napisy gotyckie. Tekst na opakowaniu brzmi: "Tobacconists and purveyors of foreign snuff to their late majesties the kings of Hanover and Belgium and the late royal highnesses the Dukes of Sussex, Cambridge, and the Duchess of Kent". Czytając to można poczuć się jakbyśmy trzymali w ręku skarb :) i tak pewnie jest. Oczywiście prócz tego napisu widnieje tam ostrzeżenie o szkodliwości produktu, które jednak nie razi w oczy tak jak np. naklejki na puszkach WoS, oprócz tego widnieje tam rysunek przedstawiający hmm... tabakierę, w postaci trapezu z wieczkiem, w postaci korony oraz napis Medium Size. Z tego co wiem dostępne są także puszki 50 gramowe, jednak o mniejszych niż 25g nie słyszałem. Puszkę zamyka świetnie wykonane, tłoczone, zakręcane wieczko z uszczelką, wszystko po to aby nic tegoż szlachetnego proszku się nie wysypało oraz aby tabaka nie straciła na aromacie. Na wieczku znajduje się naklejka z nazwą tabaki w tym przypadku napis Seville, nazwa producenta oraz malutki słabo widoczny napis o szkodliwości. Otwieramy tabakierkę i naszym oczom ukazuje się maksymalnie zmielony proszek, jedynym porównaniem będzie tutaj chyba Magnet Menthol firmy Leonard Dingler, który jest podobnie mielony przez co przy mocniejszym pociągnięciu tabaka leci do gardła. Warto zaznaczyć, że pudełko jest wypełnione tabaką po brzegi. Kolor tabaki to jasny brąz z dodatkiem złotego. Tabaka jest bardzo mocno mielona, tak więc nie zobaczymy w niej jakichś grubszych elementów tytoniu. W dniu kiedy do mnie dotarła po otworzeniu zbijała się w grudki, jednak po kilku dniach stała się bardzo sucha, nie mniej jest w niej trochę wilgoci. Po otworzeniu puszki czuć bardzo intensywny zapach, jednak co to jest ciężko mi powiedzieć. Wiem na pewno, że skądś ten zapach znam. Moim znajomym ten zapach po prostu się nie podobał, mnie natomiast bardzo, dlatego postanowiłem się bliżej mu przyjrzeć. Jak pisałem zapach ten jest ciężko określić w porównaniu np. do tabak niemieckich gdzie dość łatwo rozróżnić aromat. Jest to więc tabaka z pewnością aromatyzowana. Po zażyciu czuć ten sam aromat, nie zmienia się on w żadnym stopniu. No ale jaki to w końcu jest aromat? Nie wiem, nie potrafię tego dobrze opisać, czuć w tej tabace jakieś kwiaty, coś słodkiego. Producent podaje że: A moist fine ground snuff that uses Neroli oil (Seville orange essence). Ja tutaj z pomarańczy nic nie wyczuwam. Do tej tabaki jedyne co mogę porównać to krem do rąk firmy Nivea, każdy wie jaki to zapach. Mnie bardzo się ten zapach podoba i do tabaki chętnie wracam. Co jeszcze mogę o niej napisać? Tabaka po zażyciu nie kłuje tak jak inne tabaki, lekko wchodzi do naszych nozdrzy, a zapach utrzymuje się na prawdę długo, czuć go nawet jeszcze po wydmuchaniu nosa. Nie każdemu przypadną do gustu tabaki firmy Fribourg & Treyer, jednak uważam, że każdy szanujący się "niuchacz" powinien w swojej kolekcji mieć przynajmniej jeden produkt tej firmy. Firmy, która produkuje bardzo specyficzne tabaki, w których ciężko rozróżnić aromat, dodatkowo niedostępność i cena sprawia, że jest to tabaka z nutką tajemniczości. Mnie osobiście ten zapach odpowiada. Ocena smaku 5/5 Ocena opakowania tylko 5/5 - powinni dostać jakąś nagrodę za to Ocena ogólna 5/5

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or