Eucalyptus

 
0.0
 
4.0 (4)
0 1 0 0 0
Eucalyptus

Informacje o tabace

Producent
Gawith Hoggarth TT Ltd

Parametry tabaki

Smak tabaki
Eukaliptus
Waga tabaki
10 g.
Opakowanie
plastikowe

Gawith Hoggarth TT Ltd

Recenzje użytkowników

4 reviews
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
3.9(4)
Ocena opakowania
 
4.3(4)
Already have an account? or Create an account
1/4 Spartana- bis.
Ocena ogólna
 
3.6
Ocena smaku
 
3.5
Ocena opakowania
 
4.0
Tabaki Gawith Hoggarth stanowią od niedawna stałą pozycję w moim tabaczanym menu, z tego co zauważyłem większość tych tabak charakteryzuje się początkowym mocnym akcentem, tzw. "kopem" i dość delikatną nutą aromatyczną. Nie inaczej jest w przypadku Eucalyptusa. Jest to mocna tabaka, zapewnia wspomnianego "początkowego kopa", w sam raz na pobudzenie, gdy przysypiamy na książką, czy gdy nie możemy rano się dobudzić. Aromat eukaliptusa jest bardzo przyjemny, delikatny, słodki, ale można powiedzieć naturalny. Właśnie słowo naturalny przychodzi mi na myśl, gdy zażywam GH Eucalyptusa, chociaż rzadko to określenie występuje w pobliżu tego aromatu. Tutaj naprawdę pasuje. Menthol odczuwalny jest jedynie na początku, właśnie w czasie tego "wejścia smoka", później dość szybko się ulatnia. Trudno napisać coś o smaku tego mentolu, bo tak właściwie to nie jest zbytnio wyczuwalny, po prostu do naszych nozdrzy dociera fala mroźźźnego eukaliptusa, za chwilę eukaliptus ogrzewa się, staje się słodki, delikatny i znika. Następnie dosłownie na chwileczkę pojawia się tytoń, identyczny jak w GH: Cinammon, Strawberry, Aniseed i podobny do tego w Sandalwood, Ambassador, Spartan. Czyli tytoń dobrej jakości, tytoń smaczny. Dlaczego więc oceniam tę tabakę tak nisko? Ano dlatego, że aromat jest dość płaski, poza "kopem" nie oferuje nam tak naprawdę nic więcej, aromat eukaliptusa jest jak na mój gust zbyt stłumiony, zapach tytoniu pojawia się tylko na chwilkę, nie znajdziemy w Eucalyptus żadnej dodatkowej nuty, choćby zapachu kwiatów czy delikatnej bergamotki. Przydałoby się. Tak jak w recenzji Aniseed mogę napisać ,że Eucalyptus to tak naprawdę jedna z części składowych GH Spartan, tj. GH Eucalyptus + GH Aniseed + Gh....= Spartan.

Tytoń jest drobno zmielony, stosunkowo jednolity, i generalnie suchy. Kolor proszku to jasny brąz. Zawartość nikotyny: średnia.

"Tabakiera to standard GH, plastikowy prostopadłościan, identyczny jak w Loewen Prise. W moim przypadku bez złotego lakieru. Na tabakierze naklejka w barwach żółto-białych, z nazwą aromatu, nazwą firmy i ostrzeżeniem. Niniejszego pudełeczko to nie szczyt funkcjonalności- gdyż ze względu na zmielenie tabaki, możemy sypnąć sobie zbyt dużą porcję proszku." - czy ten opis nie robi się już nudny? Więc załączam jeszcze opis "kubełka", który został mi podarowany przez Pastora, za co mu serdecznie dziękuję.

Kubełek ten przypomina pudełko po tabletkach. Ma formę kociołka, ma biały kolor, zamykany jest funkcjonalnym wieczkiem. Pudełeczko mieści 25 gram proszku. Na "kubełku", nazywanym na zachodzie "bulk'iem" naklejona jest etykieta, o identycznej aparycji jak na tabakierach typu Loewenowskiego, z tym ,że wykonana jest z odrobinę lepszego materiału. Całość jest dość praktyczna, z tym ,że gdy proszku jest już mało w kubełku, ciężko wygrzebać ostatnie szczypty. Ze względu na rozmiar, wydaje mi się, że jest to raczej opakowanie domowe, chociaż z powodzeniem zmieści się w plecaku czy aktówce. Ma też jedną zaletę, można zażywać szczypty bezpośrednio z opakowania, nie kłopocząc się wysypywaniem na dłoń, jak w przypadku 10 gramowych tabakier.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-"wejście smoka= mocny kop"
-Smaczny, naturalny, słodki eukaliptus
-Dobry tytoń
Minusy Tabaki
-Aromat nie utrzymuje się zbyt długo
-Aromat jest bardzo delikatny
-Tabaka jest monoaromatyczna, w zasadzie tylko ten eukaliptus
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Eukaliptusowy kopniak
(Updated: Marzec 24, 2011)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Bardzo drobna, sypka, jasnożółta i sucha - tyle jeśli chodzi o konsystencję. W smaku, to po prostu mocny, eukaliptusowy kopniak. Osobiście, bardzo lubię takie tabaki - to mentol zupełnie odmienny, niż w tabakach niemieckich, medyka także nie przypomina. Tytoń wysokiej jakości - orzeźwia, a jednocześnie syci zbawienną nikotyną. Mocna, eukaliptusowa czwórka! Polecam z czystym sumieniem.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- angielski typ,
- dobry smak,
Minusy Tabaki
- nie ma,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 1
GH Eucalyptus
(Updated: Styczeń 04, 2011)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Mój pierworodny GH, który przyszedł w bardzo ładnej zaplombowanej tabakierce. Snuff daje wyczuć eukaliptus, ale bardzo słabo, bo ogólnie tabaka jest mocna, ale nie nasycona mentolem ani tytoniem. Jest to coś innego co ciężko mi nazwać i daje porządnego kopa.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Mocna;
Bardzo śliczna tabakierka;
Minusy Tabaki
Czasem ciężko wchodzi;
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 3
(Updated: Styczeń 04, 2011)
Ocena ogólna
 
3.8
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
3.0
Po tej tabace spodziewałem się eukaliptusowego kopniaka w nos, czegoś mocnego i orzeźwiającego. Teraz już wiem, ta tabaka taka nie jest. Nie znaczy to też, że jest zła. Po pierwsze, trzeba strasznie uważać przy wysypywaniu na rękę, bo prawdę mówiąc Eucalyptus wysypuje się sam. Po zaniuchaniu czuć (oczywiście) eukaliptusa, jednak jest on słodki i raczej nie orzeźwia. Często ludzie poczęstowani Eucalyptusem mówią, że czuć tam coś kwiatowego - może mają odrobinkę racji, ale nie jest to zapach pierwszoplanowy. Gawith Hoggarth nie jest tym czego oczekiwałem po tej tabace, ale mogę śmiało powiedzieć, że jestem bardzo mile zaskoczony.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 1

Dodaj komentarz