Dr Rumney's Mentholyptus

 
0.0
 
4.6 (8)
0 5 0 0 0
Dr Rumney's Mentholyptus

Informacje o tabace

Producent
Van Erkoms Tabakke
W sprzedaży
Zawiera tytoń
Tak

Parametry tabaki

Waga tabaki
15g.
Opakowanie
metalowe

Van Erkoms Tabakke

Photos

Dr Rumney's Mentholyptus
Dr Rumney's Mentholyptus
Dr Rumney's Mentholyptus
Dr Rumney's Mentholyptus

Recenzje użytkowników

8 reviews
 
63%
 
38%
3 stars
 
0%
2 stars
 
0%
1 star
 
0%
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.6(8)
Ocena opakowania
 
4.7(8)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
Medyk prima sort
(Updated: Grudzień 29, 2011)
Ocena ogólna
 
4.9
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.5
Kolega Nitzo w zasadzie wyczerpał temat, nie sposób się z nim nie zgodzić. Ba, podpisuję się pod jego recenzją czterema kończynami. Piszę własną recenzję tylko po to, aby ta znakomita tabaka była o krok bliżej od zestawienia Top 25, uważam że należy jej się w nim miejsce.

Opakowanie sympatyczne, miłe dla oka. Brak szpecących napisów o szkodliwości na wieczku, dzięki temu zyskuje na uroku. Tabakierka mogłaby być ciut większa, bo w obecnej postaci wypełniona jest po brzegi i niestety pomiędzy jej części dostaje się zawartość i utrudnia otwarcie. Zawyżone 4.5 gwiazdki.

Konsystencja przyjemna, mocno ubita. Zmielenie i wilgotność średnie, widoczne gołym okiem większe kawałki nieprzemielonego tytoniu. Tabaka nie grudkuje się, jest sypka, przyjemnie się ją zażywa i nie ma tendencji do spływania. Kolor ciemnobrązowy.

Po otwarciu tabakierki najmocniej wyczuwam eukaliptus. Mentol i tytoń też jest łatwy do wychwycenia. Po zażyciu eukaliptus mocno mrozi nos, co za przyjemne uczucie! Zaczynam być od niego uzależniony, a tabaka z każdym dniem smakuje mi bardziej. Jednocześnie z eukaliptusem nasze zmysły atakuje mentol i razem z nim zanika odsłaniając aromat tytoniu i czegoś jeszcze, czego nie potrafię nazwać. Jest to dosyć ciężki zapach, duszący ale o dziwo przyjemny. 4,5 gwiazdki, zasłużenie. Gdyby aromat był bardziej długotrwały byłoby 5. Tak czy siak, polecam.

Edycja: tą tabakę trzeba regularnie rozbijać na puszystą konsystencję i mieszać bo jak jest mocno zbita (a ma tendencję do zbijania się w kamień) nie czuć tak dobrze eukaliptusa. Po dokładnym wymieszaniu odmrożenie nosa gwarantowane, wspaniała tabaka! Podwyższam ocenę z 4,5 gwiazdki na maksymalną.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- doskonale odświeża
- wspaniale oczyszcza nos
Minusy Tabaki
- po ustąpieniu mentolu i eukaliptusa aromat staje się "duszący"
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Primo tradycyjność
(Updated: Sierpień 28, 2011)
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Tabaka produkowana według receptury firmy Illingworth's Snuffs Ltd, na podstawie pomysłu tytułowego Dr Rumneya. Jest to pierwsza tabaka typu medicated.

Puszka:
Za tabakierkę należą się brawa, jest to jedna z najładniejszych puszek jakie miałem okazję widzieć. Na wieczku umieszczony jest portret Dr Rumneya, nazwa oraz wysuszone liście tytoniu. Wieczko jest odkręcane, praktycznie nie ma możliwości ,żeby uronić chociaż ziarenko proszku przy otwieraniu. Tabakierka jest dosyć duża, mieści aż 15 gram tabaki.Konsystencja:
Tabaka przy opisywaniu zmielenia i wilgotności sprawia mi mały problem, można powiedzieć ,że jest średnio wilgotna i średnio zmielona, tyle tylko ,że z tymi określeniami kojarzą się wyroby pana Alojzego, a tabaka ta jest skrajnie od nich inna. Jest bardzo puszysta, nie klei się tak jak produkty Poshla. Ponadto co jak co, ale o tej tabace nie można powiedzieć aby była jednolita, praktycznie każde ziarenko,każdy pyłek jest innej wielkości, widać kawałki żyłek tytoniu. Barwę posiada ten proszek brązową, w klasycznym tego słowa znaczeniu. Po otwarciu tabakiery jest też dosyć mocno ubity, można odwrócić do góry dnem tabakierkę i nic nie wypadnie. Często robią się grudki ,które rozpadają się po dotknięciu palcem.
Wybaczcie moją nieudolność w opisywaniu formy tej tabaki, ale nie jest ona na pewno zwyczajna czy typowa.


Aromat:
Konserwatysta bardzo zgrabnie ujął zapach tej tabaki w słowa. Proszek jest trochę przyciężkawy pod względem aromatu, po zażyciu w nasze nozdrza jednocześnie uderza fala eukaliptusa i mentholu, w sposób genialny oczyszczają one nos. Tabaka jest dużo mocniejsza od Medyka nr 99. Aromat nie utrzymuje się w nosie godzinami, ale też nie znika w minutę po zażyciu.
Smak tej tabaki jest prosty, ale też chyba nikt złożoności od niego nie wymaga. Proszek ten był pomyślany jako tabaka lecznicza i w tej roli sprawdza się znakomicie, czy to podczas kataru czy też gdy oczyścić nos z aromatów, przed spróbowaniem innej tabaki. Do opisu warto dodać też wzmiankę o tytoniu, jest on maskowany z dużą skutecznością ale da się go wyczuć, mi on bardzo "smakuje", zostawiłem kiedyś otwartą jedną z tabakierek Mentholyptusa ,żeby sprawdzić czy menthol "wyparuje" odsłaniając tytoń i udało mi się,aromat tytoniu stał się dużo wyraźniejszy, polecam zrobić taki eksperyment z kilkoma ostatnimi gramami tej tabaki.


Można powiedzieć ,ze jest to tabaka pełna sprzeczności, niby wilgotna a jednak nie do końca, niby z mentholem a nie orzeźwia jakby się tego można było spodziewać. Dodam też ,że te 15 gram starcza mi na dość długo, chociaż zażywam jej często, Polecam fanom tabak mentholowych, gdyż Dr Rumney's Mentholyptus to coś innego niż inne tabaki o jakże banalnym aromacie mentholu i eukaliptusa.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Dobra do przeczyszczenia nosa
-Genialna tabakierka
-Tradycja
-Zmielenie- umykające zamykaniu w ramach
-Dobry tytoń
-Wrażenie ciężkości, przebywania w dusznym pomieszczeniu
Minusy Tabaki
-Wrażenie ciężkości, przebywania w dusznym pomieszczeniu
-Krótkotrwały aromat
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 7 0
Dr Rumney's Mentholyptus
(Updated: Czerwiec 15, 2011)
Ocena ogólna
 
3.8
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
3.0
Wpadłem dzisiaj przy okazji do jednej z poznańskich trafik i już z daleka widziałem że wybór mają dość spory. Nie mogłem sobie tak po prostu wyjść z pustymi rękoma i wybór padł na tabakę która w moim mieście jest niedostępna. Wyszedłem mając w kieszeni Dr Rumney's Mentholyptus. Wskoczyłem na motor i pomknąłem do domu. Chcąc już w końcu mieć ten nowy nabytek w nosie zabrałem się do tabakierki jak pies do jeża. Nie spostrzegłem że powinno się ją odkręcać a nie podnosić wieczko więc już na początku nieco sponiewierałem tabakierkę. Po otwarciu widać grubo zmieloną i wilgotną tabakę. Aromat unoszący się z opakowania przypomina mi ciężki zapach ciemnego wosku ze świecy. Jak takie coś miało by mnie niby odświeżyć?? Tabaka wygląda na raczej ciężką i duszącą. Po zażyciu jest równie interesująca. Jak nazwa sugeruje powinien być wyczuwalny eukaliptus. Faktycznie daje się go wyczuć. Jest jednak bardzo delikatny i czuć go bardzo krótko. Szybko za to można cieszyć się ciężkim lekko gryzącym nos tytoniem. Całość dopełnia intensywne uderzenie mentolu. Jednak i ono szybko idzie w niepamięć.
Tabaka zdecydowanie ciekawa i godna polecenia aczkolwiek bardziej na jesienne pluchy i zimowe wieczory.Polecam!

Podsumowanie o tabace

Minusy Tabaki
Pudełko
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Menholyptus
(Updated: Maj 15, 2011)
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Dr Rummey. Kimkolwiek on był, to na tabace znał się znakomicie. Zachował on dla potomnych przepis znakomitej tabaki.

Tabaka ta zwie się Mentholyptus. Została ona wsadzona na ścisk do bardzo ładnej, blaszanej tabakierki. Być może i do najładniejszej jakiej widziałem. Puszka ta ozdobiona jest herbem przypominającym logo Metro-Goldwyn-Mayer. Tyle że zamiast lwa mamy twarz tytułowego doktorka.

Właściwy produkt, to całkiem mocno wilgotny, brunatny tytoń. Mimo iż jest to tabaka typu angielskiego, to zmielenie jest nadspodziewanie grube. Takie zmielenie sprzyja kichaniu i prawdopodobnie takie jest jej przeznaczenie. Mentholyptus jest tradycyjną tabaką o dużej dawce mentolu, o zacięciu medycznym. Swego czasu, zapewne była przepisywana była przez lekarzy jako remedium na katar i przeziębienie.
Warto też wspomnieć, że ta tabaka jest produkowana w RPA, a wizytówką tabak z tamtego regionu jest właśnie bardzo grube zmielenie.

Wspomniany mentol, jest typowo angielski. Czyli najlepszy z możliwych. Bardzo zbliżony spotkamy w WOS-ach. Zażywanie tej tabaki to czysta przyjemność. Chwilę po zażyciu, tabaka musi się wygodnie usadowić w nosie, trochę przy tym drapie. Gdy już to zrobi, możemy się delektować jej aromatem. Jeśli ktoś lubi mentol od Wilsona, to będzie tą tabaką zachwycony. Przy większych ilościach zapłaczemy, lecz będą to łzy radości. Delikatniejsze nosy z pewnością kichną.
W cenę zestawu wchodzi też dogłębne przeczyszczenie. Dzięki grubemu zmieleniu, tabaka nie atakuje zatok. Nie uświadczymy też spływania do gardła. Jak widać same plusy, ale to nie koniec. W cenie ok. 8 zł, dostajemy aż 15 gramów tej pierwszorzędnej tabaki. Jeśli miałbym się czegoś przyczepić, to tego że tabaka posiada dość krótkotrwały aromat. Choć nawet gdyby trał dłużej, to nie cieszylibyśmy się nim długo, bowiem przeczyszczenie następuje bardzo szybko, bo właśnie taki był i jest jej cel egzystencji, żeby: "zbytnie wyciągała z głowy wilgotności".
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0
Dr Rumney's Mentholyptus
(Updated: Kwiecień 01, 2011)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Ciekawa tabaka w metalowej tabakierce. Tabakiera solidna, koloru brązowego z napisami w kolorze białym. Żeby dostać się do tabaki, należy tabakierę odkręcić. Wewnątrz znajdziemy mocno zbitą tabakę ciemnej, brązowej barwy. Tabaka jest średnio zmielona oraz jest dość wilgotna. Czuć eukaliptusowy aromat.
Po zażyciu w nosie panuje orzeźwienie w postaci mentolu i eukaliptusa, jednak tabaka jest dość ostra, lekko powoduje pieczenie/kłucie. Kłucie szybko znika i dalej pojawiają się inne smaki w postaci tytoniu i korzennych przypraw. W moim odczuciu, tabaka przypomina trochę w smaku Taxi Menthol Snuff, ale oczywiście jest o wiele drobniej zmielona. Polecam do spróbowania.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- odświeża
- orzeźwia
Minusy Tabaki
- szybko przemija
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

Dodaj komentarz