Cravo e Canela

 
0.0
 
1.0 (1)
0 1 0 0 0
Cravo e Canela

Informacje o tabace

Producent
Rapé Araça

Parametry tabaki

Waga tabaki
?

Rapé Araça

Recenzje użytkowników

1 review
Ocena ogólna
 
1.0
Ocena smaku
 
1.0(1)
Ocena opakowania
 
1.0(1)
Already have an account? or Create an account
Cravo e Canela
(Updated: Maj 02, 2011)
Ocena ogólna
 
1.0
Ocena smaku
 
1.0
Ocena opakowania
 
1.0
Jest to brazylijska tabaka ziołowa dla prawdziwych koneserów, ale od początku.
Cena jaką przyszło mi zapłacić za tę tabakę to 13,50 zł za 9 gramów tego wynalazku. Tabakiera na pierwszy rzut oka całkiem ładna, metalowa puszeczka z wytłaczanymi napisami firmy produkującej tę tabakę i jej nazwa. Oglądam z każdej strony uważnie no i zastanawiam się jak ją otworzyć? Przez szczelnie zamknięte wieczko wydobywa się ostry ziołowy zapach tabaki przypominający zapach piernika (?!). Mój sokoli wzrok zauważa iż wieczko tabaki trzeba zdjąć w całości (?!). Wolałem nie ryzykować i te czynność wykonałem nad kartką papieru. Z trudem i przy pomocy narzędzi udaje mi się zdjąć w końcu wieczko. Na szczęście kartka uratowała przed rozsypaniem zawartości na glebę (dywan), gdyż tabakiera wypełniona jest po brzegi...!!! Jednym słowem, mówiąc mało funkcjonalna tabakiera, tylko w warunkach domowych nad kartką papieru. Jedynym jej plusem, że jest metalowa i można ją później wykorzystać w innych celach (np. do trzymania swoich mieszanek...!!!). Gdy zawartości tabakiery jest mniej otwiera się ją całkiem łatwo, ale i tak nie zmienia to faktu, że jest mało funkcjonalna.
Sama tabaka ciemno brązowego koloru zmielona w pył, co w sumie mi nie przeszkadza (Paul Gotard ma cosik podobne zmielenie, a ja go lubię), ale piszę dla informacji. Czas na testowanie tegoż wyrobu...!!! Biorę szczyptę tabaki pomiędzy kciuka i paluszek wskazujący jak tradycja nakazuje przykładam do nosa i snuff...!!! Reakcja natychmiastowa niesamowita moc tabaki w momencie kręci w nosie i chce się kichać...!!! Nie radzę aby dostała się do gardła...!!! Aż zatyka...!!! Pali...!!! Momentalnie łzy stają w oczach...!!! Jeśli się dostanie warto mieć coś pod ręką do picia...!!! Zapach bardzo intensywny i jakiś czas jest wyczuwalny, noo chyba że się zaraz zacznie kichać, prychać i smarkać w tedy traci na intensywności, ale cały czas gdzieś tam jest wyczuwalny.
Pod sumując moje wypociny nie podeszła mi wcale...!!!
Osobiście jestem zwolennikiem tabak z mentolem lub klasycznych tytoniowych aromatyzowanych, lub nie, a ta jest dla mnie stanowczo za mocna...!!!
I w sumie zapach ziołowy jak i piernika mi jakoś nie podszedł.
Tabaka dla prawdziwych twardzieli.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ...?!
Minusy Tabaki
- mało funkcjonalna tabakiera
- cena
- dostępność
- zapach, smak, moc (ale to kwestia gustów)
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0

Dodaj komentarz