Classic

 
0.0
 
3.3 (4)
0 2 0 0 0
Classic

Informacje o tabace

Producent
JK

Parametry tabaki

Smak tabaki
goździki
Waga tabaki
7g
Opakowanie
metalowe

JK

Classic

Photos

Classic

Recenzje użytkowników

4 reviews
Ocena ogólna
 
3.3
Ocena smaku
 
3.1(4)
Ocena opakowania
 
3.9(4)
Already have an account? or Create an account
Mocna herbata
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.0
Gdy kilka lat temu z linii produkcyjnej schodziły ostatnie Chapmany nie zdążyłem zakupić ich wystarczającej ilości by się nimi nacieszyć. A Chapmany miały w swojej ofercie Virginię - czystą, tytoniową tabakę o aromacie tegoż właśnie gatunku tytoniu.

JK idealnie uzupełnia powstałą po Chapmanach lukę na rynku.

Chyba każdy za grzdyla lubił powąchać paczkę niepalonych papierosów. I chyba każdy tabacznik potrafi bez problemu rozpoznać ten słodki, niemalże waniliowy aromat Virginii. Obydwa aromaty znajdziecie w JK Classic. Ale nie tylko - na pierwszy rzut nosa, drugi, trzeci i czwarty z resztą też, czuć tutaj herbatę. I to taką porządną. Przyrządzaną w zaparzaczu, liściastą, prosto z Indii. Bez bergamotek czy innych dodatków. Mocną. Z trzech łyżeczek. To sprawia, że JK Classic idealnie nadaje się na "fajfy", lepiej od ciasta i herbatników.

Nie napisałem jeszcze nic o wyglądzie - tabaka ma kolor niemalże żółto-zielony, raczej niespotykany.

Szczerze polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- świetny tytoń Virginia
- surowa, "męska"
- całokształt
- tabakiera się nie zacina ani nie zakliszcza a to ewenement w przypadku aluminiowych tabakierek
Minusy Tabaki
- jak już ugryzie w gardło to porządnie. Ale ma to swój urok.
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 4 0
Tajemnica
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.0
JK to tabaki enigmatycznie. Nie ze względu na aromaty, ale ze względu na markę. Nie spotkałem się dotąd z wiarygodnymi informacjami, kto tę tabakę produkuje. Podobno jest to polska firma, co cieszy. Cieszy tym bardziej, że to tabaki dobre. W szczególność JK Classic.

Ta tabaka jest więc tajemnicą. Tajemnicą zamkniętą w wyjątkowej puszcze. Większej od WoSa, rozmiarem porównywalnej do Toque. W mojej ocenie jest to jednak puszka brzydka i funkcjonalna. Zaleta i wada. Etykieta również do najpiękniejszych nie należy, ale to w sumie nieważne. Podkreślałem już kilkakrotnie, że o estetyce się nie dyskutuje. Dyskutuje się o zawartości, szczególnie, gdy jest tak ciekawa jak w recenzowanej tabace.

A jest ona tajemnicza, bo jaka inna może być virginia? Tytoń ten albo jest uwielbiany, albo znienawidzony. Że śmierdzi - słyszałem - że płaski. Nóż otwiera się w kieszeni. Virginia to bowiem jeden z najbardziej niejednoznacznych i trudnych do zinterpretowania tytoniów. Świeży i głęboki, po pierwszym kontakcie ubogi w aromaty, po dłuższym zapoznaniu otwiera przed zażywającym ogromny ich wachlarz. Virginia to tytoń w który trzeba się zagłębić. Nie bez kozery wybierają go smakosze fajki i tabaki. Pararelnie, tak jak znudzeni aromatami smakosze kawy poprzestają na zwykłej arabice, a smakosze herbaty na klasycznym earl greyu. Prostota potrafi bowiem zaskoczyć.

I JK Classic zaskakuje. Już od otwarcia tabakiery. Ciemna, brązowawa nieco virginia, pachnąca sobą i ziołami. Jakimi, nie wiem, być może jest to specyfika fermentacji, ale da się wyczuć wyraźny i złożony aromat ziół. Obok nich może jeszcze jakaś cytrusowa gorycz, jakby wgryźć się w pomarańczową skórkę, ale pewności nie mam. Jeśli tak, jest to na pewno jakieś dalekie tło tego zapachu.

W formie tabaka jest dość wilgotna i średnio zmielona, podobna do Santy Cateriny Blu. Smak to bajka. Niejednoznaczny i pociągający. Naturalny aromat virgini okraszony ziołową głębią i tą nieszczęsną domniemaną goryczą cytrusową w tle. Trwa długo i zmienia się. Jest pochłaniający i figlarny - aromaty zdają się przenikać, jednak bez jakiegoś specjalnego uporządkowania. Przekrzykują się bez ładu, a kiedy jeden zacznie dominować, zaraz ustępuje miejsca kolejnemu. Ma to zalety i wady, w zależności od podejścia: trudny do zinterpretowania, niejednoznaczny i pozostawiający niedosyt aromat, albo nijaki i niezajmując, pozbawiony wyszczególnionej nuty aromatycznej. Ja interpretuję tę tabakę na sposób pierwszy.

Właśnie w tym tkwi tajemnica. Zażywam teraz ostatnią szczyptę i jest mi szczerze smutno, że nie będę mógł zaraz wziąć w kolejnej. Podobno po tym poznaje się dobrą tabakę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ virginia (!)
+ ciekawa puszka
+ złożony aromat
+ jedna z tych tabak do których się wraca
Minusy Tabaki
- bo nie sposób zażywać jej bez przerwy
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 6 0
Classic
(Updated: Maj 29, 2012)
Ocena ogólna
 
1.0
Ocena smaku
 
0.5
Ocena opakowania
 
3.0
Przeglądając aukcje allegro w poszukiwaniu jakiejś ciekawej tabaki natknąłem się na ten produkt. Nie znana firma i o tabace niewiele wiadomo?! A co mi to zaryzykuję, kupię, sprawdzę i...takiej lipy dawno nie miałem. Tabakiera metalowa niby i ładna ale nie szczelna, jedynie co cieszy to to że może się później przydać do własnych mieszanek itp...Ilość zawartego produktu nie powala, tabakiera nie pełna nawet w połowie...?! Tabaka hmm...koloru piasku?! Jakaś żółtawa, zmielona w pył, sucha. Co do aromatu to gdybym nie przeczytał recenzji Pastora w życiu bym nie wiedział że to goździk, wiedziałem że gdzieś już taki zapach czułem ale nie potrafiłem określic. Mimo wszystko tabaka w ogóle mi nie podeszła i nie polecam, ale przyznam się że jestem zwolennikiem tabak anyżowych, mentolowych i innych tego typu a każdy z nas lubi coś innego. Są gusta i guściki...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- tabakiera...???
Minusy Tabaki
- zmielenie
- ...
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 3
Widmo
Ocena ogólna
 
4.1
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.5
JK to, przynajmniej na chwilę pisania tej recenzji, firma-widmo. Strona internetowa producenta jest w budowie, a o dystrybutorze jest tylko niewielka, nic nie wyjaśniająca, wzmianka na Facebooku. Tabaka dostępna jest tylko w serwisie aukcyjnym Allegro, co więcej, posiada ją tylko jeden, nowo zarejestrowany sprzedawca, nie uświadczymy jej w żadnym ze znanych internetowych sklepów tytoniowych, ani polskich, ani zagranicznych, nie ma jej ani u taganzy, ani u BUBARU. Równie mało dowiadujemy się z etykiety na tabakierze: żadnego adresu firmy, żadnej wzmianki o kraju pochodzenia; jedynie napis „Made in EU” – co może równie dobrze znaczyć, że tabaka została zmielona przez sąsiada w bloku obok, z liści wirginii lub burleya, kupionych hurtowo na Allegro. No nic, nie wnikam – choć podejrzenia mam takie, że stoi za tym jakiś polski producent, sondujący anonimowo rynek. Tabaki Blender’s Snuff są jeszcze skromniej opisane, a przecież ich jakość i aromat wśród tabaczarzy oceniane są bardzo wysoko.
Po otwarciu tabakierki, czekała na mnie niemiła niespodzianka – proszku było mniej niż połowę. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy ta objętość faktycznie odpowiada zadeklarowanym na opakowaniu 7 gramom, czy też drobno zmielona tabaka po prostu wysypała się przez znajdujące się w puszce otwory przy zawiasach. W środku odkryłem mocny, aromatyczny, żółtawy tytoń o smaku goździka. Tabaka silnie przypomina wyroby hinduskie, a konkretnie Dholakię Manjul. W smaku zaś jest gryząca i gorzkawa, lecz nie aż tak mocna jak wspomniana Dholakia – oddechu nie zapiera, nie wywołuje spazmatycznego kaszlu i niepohamowanych łez. Może i nie jest najwyższych lotów, ale smakuje – jest w niej pewna intrygująca surowość, chropowatość, pierwotny instynkt. Doceniam fakt, iż producent nie kombinował ze smakiem, nie wydziwiał i nie eksperymentował – sam goździk w zupełności wystarczy, dobrze że nie uległ pokusie, żeby stworzyć jakieś cynamonowo-piernikowe ciasto.
Produkt może znakomicie wypełnić lukę, która powstała na rynku po zaprzestaniu produkcji Chapmanów. Chodzi o segment tabak „niskobudżetowych”, powszechnego użytku. Cena jest przystępna (7.99 PLN), a do tego zostaje nam całkiem zgrabna, prostokątna, metalowa tabakierka, w którą będzie można przesypać jakieś saszetkowe snuffy. Classic, oceniam jako udany debiut firmy JK na polskim rynku. Szkoda tylko, że nie wiem tak naprawdę, kogo chwalę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ciekawy aromat,
- dobry smak,
- metalowa, poręczna tabakiera,
Minusy Tabaki
- tytoń średniej jakości,
- mocno gryząca,
- brak informacji o producencie,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (2) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0

Dodaj komentarz