Cinnamon

 
0.0
 
4.1 (1)
0 0 0 0 0

Informacje o tabace

Producent
McChrystal's

Parametry tabaki

Smak tabaki
cynamon
Waga tabaki
8,75 g
Opakowanie
metalowe

McChrystal's

Cinnamon

Recenzje użytkowników

1 review
Ocena ogólna
 
4.1
Ocena smaku
 
4.0(1)
Ocena opakowania
 
4.5(1)
Already have an account? or Create an account
Ciepło-zimna tabaka
Ocena ogólna
 
4.1
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.5
Wiele firm przygotowuje specjalne tabaki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Najczęściej mają one aromat piernika lub przypraw korzennych - smaki kojarzące się ze świąteczną kuchnią. McChrystal's Cinnamon wpasowuje się w ten nurt na swój oryginalny sposób.

Wydaje się, że nazwa mówi już wszystko - cynamon, czego więcej można oczekiwać? Zapowiada się nudna monoaromatyczna tabaka, a zapach jednej tylko przyprawy to trochę za mało żeby kompozycję uznać za "świąteczną". Przecież do piernika czy grzanego wina używa się wielu przypraw i odpowiednie dobierając ich proporcje można by skomponować kilka różnych tabak. Jednak producent jasno daje do zrozumienia, że to właśnie jest specjalna świąteczna tabaka. Na etykiecie nie ma co prawda słowa "Christmas" ani żadnego innego napisu, który by na to wskazywał. Jest zwyczajne duże logo McChrystal's, pod nim drobnym czerwonym drukiem nazwa mieszanki, słowo "snuff" i ostrzeżenie o szkodliwości w dolnej części etykiety. Nawet bladożółte tło jest standardowe dla wyrobów tej firmy. Tylko jeden szczegół świadczy o tym, że jest to edycja specjalna i świąteczna - dekoracja z zielonych listków i czerwonych owoców ostrokrzewu, umieszczona w okręgu na brzegu etykiety oraz przy nazwie tabaki. W krajach anglosaskich ostrokrzew jest typowo świąteczną ozdobą i symbolem Bożego Narodzenia na równi z choinką.
Puszeczka jest taka sama jak w innych wyrobach McChrystal's i Wilsons of Sharrow, z tą różnicą, że jest większa i mieści wewnątrz 8,75g tabaki. Mogliby nasypać więcej, może nawet 10g, bo w środku jest jeszcze sporo wolnego miejsca. Ale dzięki temu tabaka nie wysypuje się przy otwieraniu. Podoba mi się ten rozmiar. Jest to dobre pośrednie rozwiązanie między dużymi i nieporęcznymi tabakierami Mullins & Westley i J&H Wilson, a za małymi Kryształkami i WoSami. Żałuję, że te ostatnie nie są dostępne w Polsce w takich tabakierkach. Jedyną wadą puszeczki jest luźne dopasowanie wieczka i denka; nie mam pewności czy się przypadkiem nie otworzy w kieszeni.

Przy pierwszym otwarciu z tabakierki wydobywa się mocny i ostry zapach cynamonu i... mentolu. Byłem tym bardzo zaskoczony, niekoniecznie pozytywnie, bo lubię cynamon ale mentol dużo mniej. Tabaka szybko wietrzeje i po miesiącu aromat osłabł. Teraz da się wyczuć wspaniały zapach tytoniu, który wskazuje na wysoką jakość liści użytych do produkcji tabaki. Tytoń został zmielony bardzo drobno, prawie pyliście i jest nieznacznie wilgotny. Konsystencja nie powinna sprawić trudności tym, którzy mieli już kontakt z angielskimi wyrobami, a i nowicjusze powinni sobie poradzić biorąc małe szczypty. Po zażyciu nie ma niespodzianki - cynamon i mentol. Obydwa aromaty są dość ostre i intensywne, wymieszane w równych proporcjach. Ich połączenie uważam za ciekawe rozwiązanie, ponieważ są to zapachy w pewnym sensie przeciwstawne. Cynamon - ciepły, mentol - chłodny. Z McChrystal's Cinnamon w nosie czuję się tak, jakbym pił grzańca na mrozie. Wdycham jednocześnie zimne powietrze i rozgrzewający zapach cynamonu. Posmakowała mi ta tabaka na tyle, że zażywam ją niemal codziennie. Jednak dla mnie mogło by w niej być mniej mentolu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ dobrej jakości tytoń
+ ciekawe połączenie mentolu i cynamonu
+ puszeczka większa niż standardowa tej firmy
+ ładna, świąteczna etykieta
Minusy Tabaki
- luźno dopasowane wieczko w tabakierze
- dla mnie za dużo mentolu
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0

Dodaj komentarz