Cherry

 
0.0
 
4.2 (1)
0 0 0 0 0

Informacje o tabace

Producent
Toque Tobacco

Parametry tabaki

Waga tabaki
x

Silver Dollar

Recenzje użytkowników

1 review
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0(1)
Ocena opakowania
 
5.0(1)
Already have an account? or Create an account
Wiśniowy lizak
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Ciężko byłoby policzć obecne na rynku tabaki z aromatem wiśniowo-mentolowym (chociażby WoS Cherry Menthol, Ozona Cherry, Jaxons Cherry Metnhol czy dwie Dholakie, by wymienić te najbardziej oczywiste), nie mówiąc już o tych, które są po prostu wiśniowe (Chapman Cherry, SG Cherry), aromat tego owocu jest też popularny w namiastkach tabaczanych (odświeżaczach beztytoniowych, vide Tiger Cherry czy kilka PG). Muszę przyznać, że do tej pory moim faworytem była... Ozona Cherry, w sumie to dalej nim jest.

Silver Dollar Cherry jest bardzo podobny do nieco zwietrzałego WoSowskiego Cherry Menthola, powiem szczerze, że miałbym problem z rozróźnieniem gdyby zawiązano mi oczy. Podstawową róźnicą pomiędzy tymi dwoma produktami jest to, że Cherry Menthol jest tabaką z potężną dawką mroźnego mentholu, aromat wiśni jest tam na drugim planie, nieco inaczej jest w omawianym SD Cherry- mentol i wiśnia są tak samo intensywne, po chwili uwypukla się aromat tytoniu i... i tyle. Baza tytoniowa w WoSie i w SD jest bardzo podobna, być może nie identyczna. Złośliwi twierdzą, że kto spróbował jednego Toque (a Silver Dollar to marka Toque) ten spróbował ich wszystkich i coś w tym jest. Wracając do aromatu tytułowej wiśni, podobnie jak w WoSowskim dpowiedniku, także tutaj mamy do czynienia z czymś słodkim, czymś niedookreślonym, aromatem jak z lizaka wielowocowego (albo Fruit Mixa od PG czy Dholakii She Cherry Menthol). Podstawowym zarzutem z mojej strony w kierunku omawianej tabaki jest krótkotrwałość aromatu, po kilku chwilach od zazycia chciałoby się niuchnąć następną kupkę, bo ta zażyta jest już tylko wspomnieniem.. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych tabak wiśniowych na rynku, jest lepsza od WoSa bo aromat tytoniu jest bardziej odczuwalny, bo mentol nie jest tak mocny (co kto lubi). Jest moim zdaniem lepsza od Dholakii She Cherry Menthol ze względu na mentol, ten dholakijski jest nieco hmm "skarpetkowy" czy "gletscherowski". Od Ozony Cherry jest całkowicie inna, więc trudno znaleźć punkt odniesienia.

Podsumowując, kompozycja aromatyczna SD Cherry jest dość prosta, na uwagę zasługuje ciekawy tytoń (znany z innych Toque), a wiśnia to nie wiśnia tylko coś słodkawego. Całkiem przyjemna tabaka. Wśród innych owocówek zasługuje na 4,5. Z pewnością mogę polecić ją osobm niezaznajomionym jeszcze z brytyjskimi tabakami, to może być ciekawy i udany pierwszy krok. Wielibiciele owocówk i firmy Toque też ją docenią.

Proszek jest jasnobrązowy, drobno zmielony, nie jest całkeim suchy. Tabakiera typowa dla SD, poręczna i elegancka. Tabakę dozuje się poprzez obrót pierścienia, miejsce w którym pierścień napotyka otwór jest oznaczone wgłębieniem w denku tabakierki. Tabakierka jest nieco większa niż tabakierki tego typu od Pana Alojzego P. i mieści 5 gram tabaki. Przednia naklejka to wizerunek tytułowego srebrnego dolara, szarfa z napisem "Silver Dollar" oraz nazwa tabaki, to wszystko na czerwonym tle, jest też ostrzezenie (z dwóch stron). Ostrzezenie brzmi tak "Warning: Smokeless tobacco is addictive".

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Balans pomiędzy aromatem tytoniu, mentolu i wiśni
-Ładna i funkcjonalna tabakiera
Minusy Tabaki
-Krótkotrwały aromat
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0

Dodaj komentarz