redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Aramis Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
3.7 (5)
13946   0   0   0   0   1
 

Informacje o tabace

Producent
C.I.T Cygara i Tytoń
W sprzedaży
Zawiera tytoń
Tak

Parametry tabaki

Smak tabaki
Mentol
Waga tabaki
10 g.
Opakowanie
plastikowe
C.I.T Cygara i Tytoń

Recenzje użytkowników

5 reviews

Ocena ogólna 
 
3.7
Ocena smaku 
 
3.7  (5)
Ocena opakowania 
 
3.6  (5)
To write a review please register or
(Updated: Listopad 29, 2013)
Ocena ogólna 
 
4.0
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Mentolowa Szpada

Razem z kolegą jako jedni z fanów mocy, szukaliśmy tabak, które będą nas zwyczajnie rozkładać na łopatki. Po czasie zastanawiania się wybraliśmy tego właśnie muszkietera.

Pierwsze dobre wrażenie zrobiła na mnie tabakierka. Etykieta zdecydowanie ma swój własny, specyficzny charakter, którym mnie właśnie do siebie przyciągnęła.

Aramis w przeciwieństwie do znanej każdemu tabaki Red Bull Strong Snuff, miażdzy swoją mocą i efektywnie przeczyszcza nos, podobnie jak w przypadku Jip Medicated Snuff, lub Medicated No.99. Nikt kogo znam, a w tym także ja, nie był w stanie powstrzymać strumieni łez jakie z nas wyciskał. Myślę, że bez przesady można zdobyć się na określenie, iż Aramis jest mentolowym gwoździem, choć w tym przypadku bardziej adekwatną nazwą była by szpada, która wbija się w nozdrza i zatoki tabacznika. Myślę, że jest to jedna z lepszych mentolówek i jej przeszywający chłód jest bardzo dobrym powodem do tego żeby jeszcze kiedyś zakupić drugą sztukę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-w tym przypadku bardzo dobry mentol
-Moc
-przyjemnie chłodzi, zaraz po tym jak skończy mentolową masakre
Minusy Tabaki
-szybko się kończy
-nie zachwyca
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Luty 13, 2014)
Ocena ogólna 
 
3.6
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Łzy i szpady

Legenda Trzech Muszkieterów wydaje się być wiecznie żywa. Wyczyny trzech szlachetnych mężów, zawsze gotowych do walki i poświęceń do dziś wzbudzają zachwyty i podziw. Postanowiono przenieść ich legendę również na rynek tytoniowy, a ściślej mówiąc - tabaczany, tworząc serię trzech tabak sygnowanych imionami walecznych śmiałków. Angielscy blenderzy stworzyli produkty różniące się od siebie, choć w pewnych aspektach podobne. Tak samo jak Muszkieterowie, różniący się od siebie znacznie, ale zgodni w wielu kwestiach. Odważnego Portosa opisałem jakiś czas temu. Uważam ją za tabakę solidną, całkiem wartościową, mocną... i chyba najlepszą z całej trójki. Aramis potrafi również ostro ciąć, a co oferuje oprócz tego? Za chwilę wszystko stanie się jasne...

Tabakierki Muszkieterów znamy chociażby z tabak Samuela Gawitha czy braci Bernard. Każda z etykiet przedstawia wizerunek danego szermierza, a także nazwę produktu, nazwę serii i logo CiTu. W przypadku Aramisa mamy do czynienia z jasnobrązową, wręcz musztardową etykietą, która współgra z kolorem samej tabakiery. Wszystko jest w dość ciemnej tonacji. W moim mniemaniu nie prezentuje się to najgorzej, ale od zachwytów też jestem daleki. Samo opakowanie jest szczelne i funkcjonalne - jest więc nieźle.

Konsystencja swym drobnym zmielenie przywodzi nam na myśl angielskie produkty. Wilgotność jest średnia. Barwa natomiast niemal identyczna jak ta z etykiety na tabakierce. Konsystencja daje nam podpowiedź, że pojedynek będzie całkiem dla nas bolesny. I tak jest w istocie. Dodajmy do tego składnik jaki w niej zawarto, a gwarantuję, że niejedna łza pocieknie po Waszych policzkach.

Moi drodzy, Aramis to mentolowa agresja w najczystszym wydaniu. Jedna z najmocniejszych tabak jakie penetrowały moje nozdrza. Drobno mielony tytoń w mentolowej polewie wdziera się do nosa i bez ostrzeżenia atakuje nasze śluzówki, wyciskając łzy. Nie mamy najmniejszych szans w tym pojedynku. Lekko wyczuwalny tytoń jest całkiem smaczny. Czuć tutaj angielski charakter, w końcu to dzieło blenderów z Sharrow.

Aramis to chyba najbarwniejsza postać powieści Dumasa. Zręczny szermierz, lekki egoista, a zarazem wierny towarzysz, człowiek uduchowiony, a jednocześnie nie stroniący od towarzystwa kobiet, gustujący w kosmetykach i perfumach. Nietuzinkowa postać. Trochę szkoda, że tabaka nie odzwierciedla swą naturą postaci książkowego Aramisa. Tabaczany muszkieter jest niestety produktem nieskomplikowanym, nastawionym jedynie na intensywne właściwości orzeźwiające. Zdecydowanie wolę różanego Portosa. Choć nie powiem, jeśli mam ochotę na porządny zastrzyk orzeźwienia, sięgam po Aramisa bez zastanowienia. Jest prosto, ale niezwykle skutecznie. Trzeba przyznać, że seria Trzej Muszkieterowie to doznania niezwykle intensywne, choć w trzech różnych wydaniach. Nie są to może produkty wybitne, ale mimo wszystko w mniejszym lub większym stopniu akceptowalne. Aramis w kategorii mentolówek wypada całkiem przyzwoicie, to trzeba mu oddać. Poza tym Trzej Muszkieterowie to całkiem oryginalny pomysł na serię tabaczaną. Może kiedyś doczekamy się jeszcze d'Artagnana...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Angielski charakter
- Moc
- Przeczyszcza i orzeźwia
- Szczelna tabakierka
Minusy Tabaki
- Brak głębi
- Podrażnia śluzówkę
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 02, 2011)
Ocena ogólna 
 
4.0
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Piękna, budząca poruszenie opowieść o trzech muszkieterach niewątpliwie wzbudziła w niejednym sercu wzruszenie. Dlaczego więc nie przywrócić do XXI wieku 3 muszkieterów. Podobnym stwierdzeniem mogła pokierować się polska firma C.I.T wprowadzając na rynek serię tabak "Trzej Muszkieterowie". Z pierwszą szablą jaką przyszło mi się zmierzyć było ostrze Aramisa... W walce z mocnym aromatem mentolu nie miałem żadnych szans, poległem!!! Ktoś mógłby powiedzieć nie ma się z czego cieszyć. Ja podszedłem do tego zupełnie inaczej było dla mnie dumą, iż owy soczysty aromat zdołał mną zawładnąć i do reszty zdominować. Cudowne uczucie po zażyciu utrzymywało mnie jeszcze przed dłuższy czas. Nabytek wyjątkowo trafiony. Szczelna tabakiera zatrzymuje aromat na nieprzeciętnie długi okres czasu. Drobne zmielenie powoduje szybkie rozproszenie się cudownego pyłu po komorach nosowych i w jednej chwili czujemy mocny aromat mentolu. Szlachetna zawartość została zawarta w bardzo praktycznej tabakierze, mimo naklejek na opakowaniu nie należy martwić się o ich żywotność, gdyż są bardzo wytrzymałe i co ważniejsze nie ścierają się. Jak mawiają w opowieściach do trzech muszkieterów dołączył jeszcze d'Artagnan, który okazał się bardzo pomocny i w niczym nie odstający od swoich kompanów. Miejmy nadzieje, iż i ten dostojnik pojawi się w wkrótce w ofercie firmy C.I.T

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 02, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.8
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Słyszałem, że każdy z Wielkich Muszkieterów miał zupełnie inny charakter i dzięki temu byli niepokonani... Nie inaczej jest z tabakami. Portos ma aromat olejku różanego, Atos pachnie kwiatami, a Aramis to kwintesencja czystego mentolu. Czy odmienność nie świadczy o fenomenie owych specyfików? Z Aramisem miałem po raz pierwszy do czynienia raptem kilka dni temu. Od pierwszego niuchania stwierdziłem, że odpowiada mi ten snuff. Może i nie jest jakiś zbyt mocny, ale smak mentolowo-tytoniowy w tej tabace wyjątkowo przypadł mi do gustu. Aramis odświeża i pobudza, ale nie otępia jak na przykład Red Bull. Szkoda tylko, że opakowanie trochę ciężko się otwiera, ale to nie zmienia faktu, że owy specyfik jeszcze nie raz zagości w moich nozdrzach...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 02, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.0
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Niedługo musiałem czekać, aby spełniło się moje życzenie: spotkać kolejnego muszkietera. Stało się i teraz mogę już go tylko opisać. W sumie ta tabaka wpadła w moje ręce przypadkiem, z resztą podobnie jak 9 innych. Ale o tym w następnych recenzjach. :) Mimo wszystko, Aramis jest co najmniej o klasę niższy od swojego kumpla Portosa. Portos miał w sobie olbrzymią, tabaczną charyzmę, był bardziej oryginalny w smaku jak i w odbiorze. Aramis nie jest zły, ale czegoś mu według mnie ewidentnie brakuje. To po prostu mentol, mentol i jeszcze raz mentol. Ostry i wyrazisty aromat jak u Red Bulla. Bardzo mocny. Spodziewałem się czegoś, co uczyni go prawdziwym rarytasem i ewenementem. Tabakiera identyczna jak u pozostałych. Dozownik się trochę zacina i trzeba użyć dużo siły, aby go rozsunąć.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner