Brasil Fresco

 
0.0
 
4.7 (6)
0 1 0 0 0
Brasil Fresco

Informacje o tabace

Producent
Bernard Tabak
W sprzedaży
Zawiera tytoń
Tak

Parametry tabaki

Smak tabaki
Aromat bliżej nieokreślony
Waga tabaki
10g
Opakowanie
Plastikowe pudełeczko

Bardzo aromatyczny "Schmalzer" dla miłośników jego smaku.

Recenzje użytkowników

6 reviews
 
100%
4 stars
 
0%
3 stars
 
0%
2 stars
 
0%
1 star
 
0%
Ocena ogólna
 
4.7
Ocena smaku
 
4.8(6)
Ocena opakowania
 
4.7(6)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
Świeży Brasil
Ocena ogólna
 
4.5
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
4.5
Po przeczytaniu barwnych, fantazyjnych opisów Brasila Fresco moja wyobraźnia szalała. Kupiłem, zażyłem i gorzko się rozczarowałem. Jedyny opis, jaki przychodził mi na myśl to mniej intensywny Brasil Doppelt-Fermentiert. Aromat wciąż przyjemny, jednak nie umywa się do opiewanego przez recenzentów. Trudno, postanowiłem cieszyć się tym co mam. Im dłużej jednak raczyłem się tą tabaką, tym więcej przede mną odkrywała (i nadal odkrywa).
Przed zażyciem aromat jest słodki, łagodny, z jakąś intensywną, gęstą nutą, którą mogę porównać do orzechów lub mielonej kawy. Po zażyciu – niby zwykły schmalzler, ale delikatniejszy – nie przytłacza ciężkim tytoniem. On oczywiście jest, ale ma mniejszą moc (nie mam tu na myśli nikotyny, jej jest raczej sporo). Bardzo wyraźnie czuć owoce – zdecydowanie śliwki oraz coś kwaskowego – ja odbieram to jako rodzynki, ale spotkałem się nawet ze skojarzeniem z cytrusami. Może stąd pochodzi nazwa ‘Fresco’ – świeży. Bo o ile tabaka ta nie odświeży, to aromat jest, jak na schmalzlera, świeży i radosny. Ma się wrażenie, że tytoń fermentował krócej niż np., w BDF.
Zmielenie jest nieco drobniejsze niż w innych tabakach tego typu, również tu Brasil Fresco objawia swą łagodną naturę.
Tabakierka jaka jest, każdy widzi – mnie taka dyskretna, skromna etykieta odpowiada.
Podsumowując, tabaka bardzo dobra, wprowadza pewną nowość do świata schmalzlerów, tabak ciężkich, o przytłaczających aromatach. Jak najbardziej polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Coś świeżego wśród schmalzlerów
Bogata nuta owocowa
Nie przytłacza
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0
Warto spróbować
Ocena ogólna
 
4.5
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
4.5
To bardzo aromatyczna tabaka, której przyjmowanie jest miłym doznaniem. Ma doskonale zbalansowany aromat, jak na Schmalzlera nie jest jednak zbyt ciężka. Aromat owoców jest ledwo wyczuwalny i nie przytłacza pozostawiając miłe wrażenie. Opakowanie solidne, z dobrym zamknięciem. Rysunek na etykiecie to kwestia gustu, ale nikt nie każe go wąchać. Barwa ciemna, tytoń grubo mielony.

Warto ją mieć w swojej kolekcji. Z własnego doświadczenia - działa ożywczo i pobudzająco.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- aromat
- sposób zmielenia
- pudełko
Minusy Tabaki
- dla niektórych może być ciężka, jak to Schmalzler
T
Top 500 Recenzent 4 reviews
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
BRASIL FRESCO
(Updated: Listopad 19, 2012)
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Bardzo ubolewam nad tym, że jest tak mało recenzji tego świetnego produktu, jakim jest Brasil Fresco .A ubolewam dlatego, że uwielbiam porównywać swoje doznania z doznaniami innych tabaczników, co uważam za piękne i dające szansę jeszcze lepiej poznać daną tabakę. Dzisiaj tak jak widzicie postaram się zrecenzować jak najściślej ten produkt. Jest to jeden z braci Brasil jak to nazywam, a dlatego tak mówię, bo firma Bernard Schnupftabak wydala kilka tabak z tym członem nazwy. Nasz Fresco jest tabaką typu Schmalzler, czyli grubo mielona, powiedziałbym tłusta, o barwie ciemnego brązu, podchodzącego pod czerń. Do tej pory mam za sobą cztery (Fresco jest piaty)tabaki tego typu za sobą, ale ta jakoś szczególnie mnie urzekła. Kiedy zażywam tą tabakę czuję się jak bym siedział w starej bawarskiej karczmie, gdzie piwko leje się przez całą noc, a dym tytoniowy rozchodzi się po całym pomieszczeniu gęstymi chmurami. Wszyscy ludzie są ubrani w typowo niemieckie stroje narodowe, a ja siedząc przy stole w blasku świec, oglądam to wszystko z daleka, zażywając tę właśnie tabakę i słuchając wspaniałej ludowej muzyki. Coś wspaniałego! Brasil Fresco dał mi słodycz podobną do Doppelaromy, ale moim zdaniem ta słodycz jest bardziej wyraźna we Fresco . Smak tabaki to oczywiście jak przystało na schmalzlera, świetny bezkompromisowy tytoń z małym dodatkami . Zaraz gdy wciągamy tabakę, czujemy delikatne podrażnienie i po nozdrzach rozchodzi się świetny zapach tytoniu. Gdy tytoń zaczyna słabnąć, czujemy coś słodkiego oraz na kolejny plan wskakuje nam woń wędzonki z jakimiś owockami. W tym wypadku to nie jest sama śliweczka, ciężko dokładnie stwierdzić co… Coś jak banan… W Doppelaromie czuć również ananasa, albo gruszkę, w każdym bądź razie, coś w tym stylu. Bardzo mnie zaskoczyło to, że tabaka choć tak mocno nikotynowa, jest taka subtelna, jest idealnie wyważona. Delikatna, a zarazem mocna. Po prostu piękne, wykwintne połączenie. Całe to piękno zostało zamknięte w 10 gramowej, typowo Bernardowskiej tabakierce, która jest na boczny suwaczek . Na przedzie widnieje bardzo elegancka naklejka, która nadaje tabakierce życia. Nabyłem tę tabakę za cenę 12 zł. Warta jest tego, aby dać za nią nawet i 15, czy nawet to 20 zł, ponieważ tabaka cofa nas w czasie i pozwala popaść w zadumę, w stan katharsis, a to wszystko dzięki nietuzinkowemu smakowi, który oferuje nam Brasil Fresco. Jeśli chodzi o spływanie tabaki do gardła, to tu jest troszkę mniej fajnie, bo nieznacznie podrażnia, ale dla tego aromatu warto się poswięcić. Zatem Wasze zdrowie z wehikułem czasu. Snuff!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Łagodna schmalzler
- Świetna by zacząć przygodę ze schmalzlerami
- Owocowy posmak
- Świetny tytoń
- Tabakierka
- Cena
Minusy Tabaki
- Dostępność, poza tym absolutny brak
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0
Fresco jest kobietą
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Tabaczarstwo jest dziedziną o tyle wspaniałą, że każdy może znaleźć w niej własną dykcję do mówienia o jej istocie. Dla jednych jest nią królewstwo aromatów, dla innych zwykłe zażywanie tytoniu, czy fazowanie. Gdzieś na boku jest też grupa tabaczanych mistyków i poszukiwaczy. Po kontakcie z tą tabaką jestem w stanie stwierdzić otwarcie i szczerze: dla mnie tabaczarstwo jest poszukiwaniem doskonałości.

Doskonałości jako wartości subiektywnej, będącej celem samym w sobie i wpływającej na świadomość mistyczną. Niektóre aromaty bowiem posiadają dziwną moc przenoszenia w czasie, przenoszenia do miejsc z pamięci. Tak na tabakę patrzę i tak ją odczytuję. Czym jest zatem Fresco? Fresco jest kobietą.

Ale nie pięknością z żurnala. Jest skromna, dostojna, pomnikowa, epatująca intrygującą wyniosłością. Pachnie pięknie i słodko. Na początku czuć miłe ugryzienie. Długotrwałe i pobudzające, które z czasem zaczyna ustępować przyjemnemu owocowemu aromatowi. Wytrawna podwędzana śliwa, coś słodkiego, coś bananowego, ananasowego (?) są suknią dla rozkosznego smaku tytoniu. Pełnego i słodkiego. Ugryzienie mija i następuje wspomniana słodycz. Delikatna i nachalna jednocześnie, aporia! Momentami wręcz odurzająca. Wszystko to utrzymane w powabie miękkości, uwodzącej wręcz delikatnością. Nigdy wcześniej nie czułem takiego połączenia paradoksalnego - delikatnej i wykwintnej mocy.

Zaskakująco delikatnej. Ten szmalzler jest uwodzicielski i ciepły. Jest kobietą. Zgrabną, lecz nie wychudzoną, uwodzącą delikatnymi ruchami i flirtującą z napotkanym. Proporcjonalną i wyważoną w emocjach. Mimo subtelności nie polecałbym Fresco do codziennego użytkowania. Należy tej tabace poświęcić dużo uwagi. Jeśli tego nie zrobimy, ona nie odsłoni całego swojego piękna. Jej zażywanie powinno być celebracją, trzeba się jej poświęcić i pokochać. W pełni skupić się na jej aromacie. Trzeba okazać jej maksimum zaangażowania, a ona odwdzięczy się wtedy pięknie, będąc pogrążona w flircie nawet odchodząc.

Jej wytworność widać nawet po opakowaniu. Typowa bernardowska tabakiera z przesuwajką z piękną moim zdaniem etykietą. Trzy kolory: biały, czerwony, czarny świetnie razem się komponują, na pierwszy rzut oka można stwierdzić - klasyka.

A zmielenie? Nieco drobniejsze i bardziej suche niż w AA szmalzlerze. Łagodne w zażyciu tak jak łagodny jest jej aromat. To tak jakby przebywać z ukochaną w półmroku oczekując w napięciu na pocałunek.

Jestem szczęśliwy, po raz kolejny odnalazłem w tabace doskonałość. Inną niż pozostałe, lecz równie wyjątkową.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ wszystko
+ świetnie oczyszcza nos
Minusy Tabaki
- brak
Zgłoś tę recenzję Komentarze (1) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 11 0
Łagodny schmalzler
(Updated: Listopad 29, 2011)
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
5.0
Bardzo oryginalna tabaka jak na schmalzlera Bernarda. Przy wysypaniu na rękę nic tego nie zapowiada - typowy czarny kolor, nieco drobniejsze zmielenie i wilgotność od pozostałych wyrobów tego typu.
Po wciągnięciu odczuwamy jedna wyraźną różnicę w stosunku do tego czego możemy się spodziewać od rodziny tabak do której należą Starobawarski, Brasil Podwójnie Fermentowany czy Mieszanka Klasztorna. Przede wszystkim dużo słabiej wyczuwalna jest charakterystyczna śliwka oraz wędzonka. Łagodniejszy jest też aromat tytoniu. Mamy za to w Brasil Fresco bardzo fajny delikatny lekko kwaskowy lecz trudny do dokładniejszego określenia aromat owocowy Wyczuwalny jest też lekki posmak rumu jednak nie tak wyraźny jak choćby w Klostermischung. Czasem pojawia się też charakterystyczna dla schmalzlerów gorzka czekolada.
Tabakierkę pozostawię bez specjalnego komentarza - każda czarna tabakiera Bernarda z suwakiem otrzyma ode mnie maksymalną notę.
Cała ta łagodność (względna łagodność oczywiście) sprawia, że Brasil Fresco jest idealną rzeczą dla osób pragnących pierwszy raz spróbować tabaki typu schmalzler a chcących od razu przejść do rzeczy nie zawracając sobie głowy dziwnymi hybrydami typu Zwiefacher. Wszystkim fanom tradycyjnych tabak bawarskich też polecam - warto czasem spróbować czegoś lżejszego.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ dobra na początek
+ łagodna jak na schmalzlera
+ nietypowy posmak owocowy
Minusy Tabaki
- niektórym może nie odpowiadać stosunkowa lekkość tej tabaki
- 4 dla tego że nie jest genialna
Zgłoś tę recenzję Komentarze (1) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 4 0
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

Dodaj komentarz