Black Snuff

 
0.0
 
3.5 (4)
0 1 0 0 0
Black Snuff

Informacje o tabace

Producent
Dholakia Tobacco pvt Ltd

Parametry tabaki

Smak tabaki
Tytoń
Waga tabaki
4g.
Opakowanie
plastikowe

Dholakia Tobacco pvt Ltd

Recenzje użytkowników

4 reviews
Ocena ogólna
 
3.5
Ocena smaku
 
3.5(4)
Ocena opakowania
 
3.6(4)
Already have an account? or Create an account
Zapach ziemi po deszczu
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Wyjątkowe spotkanie zachodu z kulturą Indii, Tabaka ma mocny ziemisty aromat coś w rodzaju zapachu który można wyczuć na ulicach Dheli w Indiach po krótkim ulewnym deszczu w porze deszczowej, wtedy cała ziemia ma ten właśnie zapach, to można zrozumieć dopiero wtedy kiedy się to przeżyje samemu. Mnie ta tabaka przynosi wspomnienia z pobytu w Indiach. Miłe wspomnienie i oderwanie od naszej szarej rzeczywistości. Piękny czarny kolor.To tabaka dla konesera więc nie można jej oceniać w kategorii łatwe i przyjemne.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
mokra o ciekawym indyjskim harakterze
ziemisty aromat to ciekawa kompozycja
Minusy Tabaki
troszkę za małe opakowanie
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Czarne Indie
Ocena ogólna
 
2.1
Ocena smaku
 
2.0
Ocena opakowania
 
2.5
Kupiłem tę tabakę, ponieważ znam i cenię inny produkt Dholakii - ich genialną czekoladkę.
W tym wypadku zawiodłem się niestety srodze.
Tabakierka była zawinięta w przezroczystą, mało estetyczną folię, ale to jeszcze nic nie znaczy. Tabakierka jest w całości czarna, plastikowa, drobna i poręczna, cztery gramy. Z przodu czarna etykieta z logo firmy - wysuszony liść tytoniu, nad nim napis w trzch liniach Nasal Snuff - Dholakia - BLACK SNUFF. Z tyłu ostrzeżenie w trzech językach (polski, angielski, niemiecki), dystrybutor (CiT), dopisek Made in India.
Po wysypaniu w oczy rzuca się bardzo drobny, prawie czarny proszek o nietypowym aromacie; konsystencja i kolor bardzo mi się spodobały. To wiele obiecywało!

Niestety po zażyciu... moim skromnym zdaniem ta tabaka po protu śmierdzi. Porównać ją mogę do czekoladowej Dholakii, tyle, że bez czekolady... Tytoń indyjski jest niepodobny do europejskiego - mogą to potwierdzić palacze, którzy palili "śmieszne" indyjskie papierosy - cieniutkie, z jednego, zrolowanego liścia tytoniu. Mi ten aromat zdecydowanie nie pasuje. Nie mogę polecić tej tabaki chyba nikomu - może tylko jako ciekawostkę "do kolekcji".

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Fajny, prawie czarny kolor
Bardzo drobne zmielenie
Drobna, poręczna tabakierka
Jest inna, niż europejskie wyroby
Minusy Tabaki
Nie odpowiada mi jej aromat - jak na mój nos po prostu śmierdzi
Wieczko łatwo się otwiera - może się wysypać w kieszeni
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Czarna Dholakia
(Updated: Czerwiec 25, 2011)
Ocena ogólna
 
3.2
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
4.0
Czarną Dholakię mam niecałe dwa lata. To dość długi czas, lecz wydaje mi się, że mam tabaki, które leżakują już dłużej. Pomimo jej wieku dalej utrzymuje świetnie aromat, oraz konsystencję taką jaką miała pierwotnie. Potrzeba jej pewnie jeszcze co najmniej tylu samo lat co już ma by zwietrzała, albo może i więcej ? Myślę, że nie zdążę się przekonać, bo pozostało jej mniej niż 1/4 zawartości pudełka.
Skoro już przy pudełku jesteśmy to do czynienia mamy z czarnym, kanciastym, czteogramowym, plastikowym pudełkiem. Z przodu mamy naklejkę także czarną, lecz lekko innego odcienia. Na niej spory biały napis Dholakia i Black Snuff. Powyżej Nasal Snuff, czyli tabaka do nosa. Widnieje jeszcze liść tytoniu. Skoro tabaka do nosa i liść tytoniu, to możemy się domyślać, że będzie czysta tytoniówka. Sypiemy na rękę i...
Black ! Czarne mocno wilgotne, rzekłbym mokre grudki spadają na naszą dłoń. Grudki nie rozbijają się, a raczej rozgniatają. Zmielona jest bardzo drobno. Czerń to taka jak ta z tabakierki. Po wciągnięciu pozostawia nam czarny ślad na ręce. Skoro już jesteśmy po wciągnięciu, to przyszła pora na aromat.
Od pierwszej chwili czujemy, że nie jest to wyrób z Europy. Czujemy tytoń, ale zdecydowanie inny, bardziej orientalny. Jest dość jakby to określić kwaśny. Dalej prezentuje nam się jakby zapach lekko spoconej skóry. Kwasowość lekko spoconej skóry utrzymuje się dość długi czas. Mogłoby się wydawać, że spocona skóra, to straszny aromat. Pewnie wielu z was od razu na myśl przyszła spocona pacha z autobusu/tramwaju komunikacji miejskiej. Jeśli tak to jesteście w błędzie. To raczej coś jak po wędrówce w gorącym słońcu, gdy usiądziemy w cieniu, i nasz pot wyschnie. Jest to dziwny aromat, aczkolwiek nie przeszkadzający. Taki neutralny aromat. Taka też jest ta tabaka, taka neutralna.
Czy ją mogę polecić ? Podejrzewam, że raczej tylko fanom tabak od Dholakii, reszcie może się nie spodobać. Ewentualnie fanom czystych tytoniówek.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Aromat
- Wilgotność
- Zgodność tego co ukazuje nam tabakierka z jej zawartością
Minusy Tabaki
- Nie ma tego czegoś
- 4 gramy w tabakierze
- Brudzi dłonie
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0
(Updated: Styczeń 22, 2011)
Ocena ogólna
 
3.8
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
3.0
Krótko: tabaka bardzo zmielona, czarna. Opakowanie, z którego jej używałem zawierało grudki tabaki. Nie wiem czy to przypadek, czy reguła. Wrażenia zapachowe dość trudne do sprecyzowania. Pierwsze co mi przychodzi na myśl do Indie. Tak... bo tabaka smakuje jak Indie. Dokładniej jeśli ktoś miał okazję obcować z hinduską i pamięta zapach jej skóry to będzie okazja do wspomnień. Dla innych napiszę, że jej aromat albo przypadnie do gustu, albo będzie złym wyborem. Trudno wymagać skojarzeń zapachowy bardziej precyzyjnych, bo tabaka jest aromatycznie zdecydowanie nie europejska.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
nietypowy smak
Minusy Tabaki
może trochę zbyt nietypowy
T
Top 500 Recenzent 2 reviews
Zgłoś tę recenzję Komentarze (1) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 1

Dodaj komentarz