Apricot

 
0.0
 
3.5 (8)
0 1 0 0 0
Apricot

Informacje o tabace

Producent
Samuel Gawith

Parametry tabaki

Smak tabaki
Morela
Waga tabaki
10 g.
Opakowanie
plastikowe

Samuel Gawith

Recenzje użytkowników

8 reviews
 
25%
 
38%
3 stars
 
0%
 
25%
 
13%
Ocena ogólna
 
3.5
Ocena smaku
 
3.4(8)
Ocena opakowania
 
4.0(8)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
Morelka
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Powiadają że młody głupi nie wie co mówi jeszcze nie jedno w życiu go spotka ale co do jednego jestem pewny Samuel Gawith Apricot jest tym co pokochałem od pierwszej magicznej górki z opakowania kupionego za jakieś 15 zł, ooo tak jedyna sztuka w sklepie nawet niewytrzymała tygodnia w mojej kieszeni taka pyszna aż chciało się siedzieć i tabaczyć ale cóż nie czas na sentymenty a konkretną opinię :)

Aromat :
Zwykłe powąchanie naszej małej górki w ''naturalniej tabakierze'' nic nie daje w zasadzie kompletnie nic nie czuć dopiero jak otworzymy opakowanie to zaczniemy czuć tą delikatną i jak że specificzną woń. Jeżeli lubicie albo ubustwiacie wszystko co wyszło spod skrzydeł Polsh tabak to raczej od razu ją odłóżcie bo to nie wasza liga no chyba że … ale szczerze wątpię. :)
Za pierwszy razem może i nie poczujemy moreli ani troszkę tylko jakąś gumę może coś spalonego. Ja poczułem na początku zapach spalonej gumy ale po chwili czasu przyjemnie drapiący i wysuszający aromat morelki przechodzi przez nas nos. Podsumowując aromat JEST ALE I TO JAKI ale trzeba na niego poczekać i próbować bo za pierwszym razem Ciężko go poczuć.


Zmielenie :
Suche suche suche suche suche starte bądź zmielona na pyłek bardzo ładny kolorek zmielenie takie no typowo ''Angielskie''.

Tabakiera :
Bardo ładna biała z ładnie konkretnie zrobioną nalepką i bardzo fajny nie tuzinkowy kształt i pomysłowe otwieranie.

Ogółem :
Warto naprawdę warto bardzo polecam poszukiwaczom nowych smaków i lubiących wszystko co z angielskich hymmm młynów ???
Świetny aromat, ładny kolorek i bardzo drobno zmielona na pyłeczek więc nie zażywać dużych ilości tylko malutkie góreczki szczęścia ! :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Świetny aromat
- Ładna tabakiera
- Ładny kolorek i zmielenie
Minusy Tabaki
- Nie widze :)
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Samuel Gawith Apricot
(Updated: Kwiecień 25, 2011)
Ocena ogólna
 
4.2
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
5.0
Kiedy pierwszy raz spróbowałem tabaki Samuela, to pomyślałem sobie, że będzie to pierwsza i zarazem ostatnia tabaka tej firmy. Angielskie tabaki mają to do siebie, że są bardzo pyliste i suche. Pierwsze moje wrażenie było takie, jak większości osób, które miały kiedykolwiek kontakt z tymi tabakami, a mianowicie, że to nie snuff, a jakiś kurz, lub pył z popielnika. Wiedziałem, że będzie pylista, ale nie sądziłem, że aż tak. Po pewnym czasie przyzwyczaiłem się do takiej tabaki. Obecnie SG to jedna z lepszych tabak jakie zdarzyło mi się zażywać.
SG Apricot to morela w 100%. Wyczuwalna jest jej słodkość i soczystość. Inaczej niż w Gawith Apricot Alojzego Pöschla morela w SG wyczuwalna jest od pierwszych sekund i nie trzeba się jej domyślać, tak jak u konkurenta, ona tam po prostu jest. Jej aromat utrzymuje się bardzo długo lekko ustępując miejsca tytoniowi, nie spływa do gardła.
Polecam w szczególności tym, którzy lubią tabaki angielskie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- smak moreli
Minusy Tabaki
- drobno zmielona jak pył
B
Top 100 Recenzent 7 reviews
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Morelowy eden
(Updated: Luty 12, 2011)
Ocena ogólna
 
5.0
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
5.0
Z dostępnych na krajowym rynku "apricotów" ten wydaje mi się być najsmaczniejszym, a w każdym razie daleko w tyle zostawia swojego bezpośredniego konkurenta firmy Pöschl. Dawno nie miałem do czynienia z tabaką tak soczystą, orzeźwiającą i aromatyczną, na długo wprowadzającą mój nos w stan owocowej euforii. Euforii zachęcającej wręcz do następnego snuffnięcia! Rewelacja, tym bardziej, że to rasowy anglik! Na pewno znajdzie miejsce w moim prywatnym TOP 10.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- mocno aromatyczna,
- aromatycznie mocna,
- angielski sznyt,
Minusy Tabaki
- nie dostrzegam,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 1
SG Apricot
(Updated: Styczeń 06, 2011)
Ocena ogólna
 
2.2
Ocena smaku
 
2.0
Ocena opakowania
 
3.0
Kupując SG Apricot zastanawiałem się ile ta tabaka może mieć wspólnego z innymi mi znanymi morelowymi pysznościami. Na naszym polskim rynku znajdziemy już kilka produktów, które w sobie mają nazwę Apricot. Jest np. znany wszem i wobec Gawith Apricot, angielski WoS Apricot oraz już wymieniony SG Apricot. O tyle o ile te dwie pierwsze zasługują sobie na miano „moreli”, tak produkt wuja Sama na niego nie zasługuje.
W aromacie bardziej przypomina cukierki, pianki czy inne słodycze niż sam owoc. Coś się chyba ktoś pośpieszył z nadawaniem tej tabace nazwy (oj bardzo się pośpieszył).

Kupując SG Apricot zastanawiałem się ile ta tabaka może mieć wspólnego z innymi produktami tej firmy. Na naszym polskim rynku znajdziemy trochę Samueli (mnie udało się ich zasmakować już całkiem sporo). Najbardziej przypomina „brata” Banana, ze względu na swoją intensywną „chemiczność” (bardzo intensywną). Z tą różnicą, że Banana w swoim nosie mogłem jeszcze znieść, a Apricota już nie. Gdy znajdzie się w naszych nosach zaczyna swoją chemiczną słodkością tak szczypać, że nie można długo wytrzymać i przynajmniej przez dobrą minutę jesteśmy osłupieni. Na pewno na słupie nie zawiśnie „WANTED”. Chociaż jak ktoś lubi słodycze to czemu nie. W sumie dziwię się, że nie sprzedają tej tabaki w jakichś „Delicjach”. Mnie osobiście aromat przypadł do gusty i tylko za to jestem w stanie przyznać plus. No i może tak jeszcze jeden plusik: tabaka na depresyjne jesienne dni (zapach słodyczy powinien poprawić nastrój).
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Kurzasta Morela
(Updated: Styczeń 06, 2011)
Ocena ogólna
 
2.4
Ocena smaku
 
2.0
Ocena opakowania
 
4.0
Styczność miałem raz z tą tabaką, z góry zakładając, że jej nigdy nie kupię (jak i innych produktów Samuela G.). I moje założenia były trafne, mimo wyraźnego smaku owocu, który pozostaje na dłuższy czas w nozdrzach, czuć również smak kurzu. Jakby tytoń został wpierw wymieszany z kurzem i dodany dopiero do tabakiery.

Drobne zmielenie i mocne wysuszenie sprawia, iż odechciewa się patrzeć na produkty tej firmy.

Sam suwak w tabakierze, dość ciężko chodzi. Lecz nie ma problemu z dozowaniem tabaki.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Wyrazisty smak Moreli
Minusy Tabaki
- Posmak kurzu
- Drobna jak miał
- Sucha
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

Dodaj komentarz