Aniseed Extra

 
0.0
 
4.7 (4)
0 1 0 0 0
Aniseed Extra

Informacje o tabace

Producent
Wilsons & Co (Sharrow) Ltd

Parametry tabaki

Smak tabaki
Anyż
Waga tabaki
5 g.
Opakowanie
metalowe

Wilsons & Co (Sharrow) Ltd

Recenzje użytkowników

4 reviews
Ocena ogólna
 
4.7
Ocena smaku
 
4.9(4)
Ocena opakowania
 
3.9(4)
Already have an account? or Create an account
Ekstra anyż
Ocena ogólna
 
4.9
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.5
Na początku chciałbym zaznaczyć że bardzo lubię anyż, oraz że to moje pierwsze spotkanie z tabaką o takim smaku. Uprzedzam więc że recenzja będzie bardzo subiektywna.
Zacznę więc od samego opakowania - metalowe, okrągłe, sprawia wrażenie bardzo wytrzymałego i tak jest w istocie. Niestety, taśma którą jest ono przy zakupie zaklejone, przynajmniej w moim wypadku okazała się bardzo przydatna. Dlaczego? Często noszę w kieszeni, bądź w plecaku tabakę ze sobą. To opakowanie nadaje się do tego idealnie jeżeli chodzi o kształty i wymiary, ale niestety raz wieczko otworzyło się. Na szczęście niewiele jakże cennego proszku straciłem, więc aż tak bardzo nie bolało. Mimo wszystko - przezorny zawsze ubezpieczony.
Co zaś się tyczy samego pyłu - jest wyśmienity. Wąchając pudełko można wyczuć woń anyżu. Kiedy już się je wreszcie otworzy - coś wspaniałego. Intensywny, wyrazisty aromat, któremu nie sposób się oprzeć. Sama tabaka, jasna, drobno zmielona. Biorąc szczyptę w palce ma się wrażenie jakby brało się miękki puch, z którym trzeba obchodzić się jak najostrożniej. Każde ziarenko upuszczone to wielka strata.
Po wciągnięciu uderza nas aromat mentolu który natychmiast ustępuje miejsca anyżowi. Orzeźwienie trwa bardzo długo, umilając nam skutecznie tym samym życie.
Myślę, że pomimo mojego małego doświadczenia mogę powiedzieć że dla takich tabak warto pielęgnować to hobby.

Na zdrowie!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+Prawdziwy aromat anyżu
+Orzeźwienie
+Drobne zmielenie
+Solidne, metalowe opakowanie
Minusy Tabaki
-Nie znajduję
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Aniseed Extra
(Updated: Styczeń 12, 2012)
Ocena ogólna
 
4.4
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
2.0
Z tabak firmy WoS które przyszło mi spróbować niewiele z nich mi osobiście podeszło...nawet nie wiedziałem co na ich temat napisać więc przemilczałem recenzje. Przyznam że jestem zwolennikiem tabak z miętą a z dodatkiem anyżu to już mistrzostwo. No więc dałem szansę temu produktowi no i...w tym przypadku nie zawiodłem się. Wciągając tą tabakę czuję jakbym wciągał Ouzo nosem (Ouzo-grecka anyżowa wódka). Zmielenie typowy puch, wilgotność średnia kolor brązowy idealnie pasuje do tej tabaki. Wciągamy i od razu czujemy orzeźwienie jakie daje mieszanka mentolu z anyżem. Mentol po pewnym czasie ustępuje miejsca jakże przecudownemu aromatowi anyżu który dość długo jest wyczuwalny. Co do tabakiery...nie będę się powtarzał. Ogólnie bardzo polecam tę tabakę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- konsystencja
- aromat
- aromat
- aromat
Minusy Tabaki
- puszka
- dostępność
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 2 0
"anyżówka"
(Updated: Listopad 27, 2011)
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
5.0
Od dłuższego czasu zbierałem się, żeby napisać recenzję tego produktu. Przypuszczam, że to jeszcze by trochę trwało, gdyby nie to, że znalazłem tylko jedną recenzję Aniseed Extra w języku polskim.
Na stronie producenta możną ją znaleźć w kategorii „mentholated”. Wolę jednak określać tą tabakę jako „anyżówkę” (choć nie mając na myśli trunku), niż zwać ją po prostu „mentolówką”. Mentol jest oczywiście pierwszej klasy jak na WoS przystało. W odróżnieniu, np. od Honey Menthol, czy Cherry Menthol nie przysłania niczego, tylko staje się uzupełnieniem głównego wątku. Doskonale orzeźwia i nadaje świeżości.
„Extra” w nazwie musi oznaczać mentol, a nie podwójną dawkę anyżu, czy coś takiego. ;)
A sam anyż... intensywny, delikatnie słodki i bardzo smaczny. Towarzyszy nam przez długi czas nie zamieniając się w scukrzony miód, ani tym podobne ohydztwo.
Produkt pierwszej klasy. Pozycja obowiązkowa dla miłośników anyżu, choć wystarczy tylko anyż lubić, by się nie zawieść.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- świetny smak anyżu!
- dobrze skomponowany mentol
- orzeźwiająca
- długo utrzymujący się smak
- tabakiera WoS'a
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
(Updated: Styczeń 08, 2011)
Ocena ogólna
 
4.8
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
4.0
Kolejny raz muszę przyznać, że WoSy przywracają mi wiarę w aromaty, które popsuł Poschl. Tak jak było w pojedynku Crumbs Of Comfort vs Ozona Spearmint, tak teraz jest Aniseed Extra vs Lowen Prise. Nie przepadam specjalnie za anyżem, tę tabakę kupiłem tylko dlatego, że miałem ochotę na coś nowego. Właściwości fizyczne tego produktu są co najmniej dziwne; Aniseed Extra jest drobno zmielony, ale za to wilgotny, przez co ma tendencje do tworzenia grudek i jest strasznie dziwny w kontakcie z naszymi palcami. Zażyjmy. Anyż, lecz nie ten znany z Lowen Prise, powiedziałbym że jest bardziej podobny do Dholakii Aniseed Menthol. Jak dla mnie to ten anyż jest trochę kwaskowaty. Kontynuując, mamy tu również jak to określają Anglicy 'menthol kicka', który jest bardzo przyjemny i lekko eukaliptusowy. Polecam, szczególnie ludziom, którzy nie przepadają za anyżem. Dla mnie Aniseed Extra jest tym, co podpowiedziało mi na przyszłość, żebym nigdy nie skreślał anyżu, bo też potrafi być bardzo urokliwy.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0

Dodaj komentarz