Aniseed & Eucalyptus

 
0.0
 
4.0 (7)
0 1 0 0 1
Aniseed & Eucalyptus

Informacje o tabace

Producent
Wilsons & Co (Sharrow) Ltd

Parametry tabaki

Smak tabaki
Eukaliptus
Waga tabaki
5 g.
Opakowanie
metalowe

Wilsons & Co (Sharrow) Ltd

Recenzje użytkowników

7 reviews
 
43%
 
29%
 
29%
2 stars
 
0%
1 star
 
0%
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
4.1(7)
Ocena opakowania
 
3.4(7)
Already have an account? or Create an account
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników View most helpful
WoS Aniseed & Eucalyptus
Ocena ogólna
 
4.0
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
4.0
Pamiętam jak kilka lat temu nasz drogi CiT, dystrybutor (oraz właściciel Trzech Muszkieterów i "motylków" zarazem) postanowił poszerzyć swoją ofertę o kilka WoSów. Wtedy też zgłosił się do nas tabaczarzy, które z nich chcielibyśmy zobaczyć w ich ofercie. Miły to był zabieg, bo sami mogliśmy zdecydować jakie tabaki najbardziej nam będą odpowiadać. Wśród grona wybrańców była ta tabaka - WoS Aniseed & Eucalyptus.

Chociaż nie pamiętam na co ja sam głosowałem (pewnie jakbym poszukał starych postów to bym się doszukał tej informacji), to wybór padł na solidną pozycję i bardzo orzeźwiającą. Dodatkowo ciekawe i intrygujące połączenie anyżu z eukaliptusem mogło spowodować, że chciano go spróbować. Także ten, także tego, dobrze, że nos polski zainteresował się tym produktem.


WoS z gracją połączył delikatność i "korzenność" anyżu z orzeźwieniem eukaliptusowym, co przyczyniło się do stworzenia bardzo dobrego produktu. Bardzo lubię ten pierwszy aromacik, więc z przychylnym nosem niucham tę tabakę. W końcu kombinacja dobra na upały, a jakaś miła słodycz w tle umila dzień.

Jedyną wadą, jaka została już zauważona, jest lekka "ciężkość" tego WoSa, ale nie jest to nic strasznego, więc nie ma co się zrażać.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- udane połączenie anyżu i eukaliptusa
- orzeźwiająca
Minusy Tabaki
- trochę ciężka
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Kolejne oblicze anyżu
(Updated: Luty 12, 2014)
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
5.0
Była to pierwsza tabaka ze stajni Wilsons of Sharrow, którą dane mi było skosztować. Odrywając zieloną tasiemkę zabezpieczającą, nie miałem pojęcia, z czym za chwilę obcować będą moje śluzówki. Na temat tej tabaki nie przeczytałem ani jednej recenzji - kupiłem ją zupełnie w ciemno. Nie wiedziałem również, że otwierania trzeba dokonywać ze szczególną ostrożnością, powoli.Ale cóż, stało się, niewielka ilość "uciekła" z puszeczki na podłogę. Nie zrażony tym faktem zacząłem przyglądać się zawartości, a następnie przybliżyłem nos, chcąc poczuć aromat przed zażyciem. Powiem Wam szczerze, że w tamtej właśnie chwili poczułem najpiękniejszy zapach spośród wszystkich zapachów tabak, jakie było mi dane wąchać. Zawsze, kiedy chcę zażyć tego WoSa, przykładam nos do puszeczki i nie mogę się nacieszyć tym aromatem (zresztą moja narzeczona podziela moje zdanie). Mistrzostwo świata. Sama degustacja również jest niezwykle przyjemnym doznaniem. W tym przypadku czujemy wszystko namacalnie, na własnej skórze. Drobno zmielona (wręcz na pyłek) tabaka wdziera się bez ostrzeżenia, rozsiewając przepiękny aromat anyżu z lekkim akcentem eukaliptusa. Tak, anyż tutaj wiedzie prym, a eukaliptus jedynie cichutko przygrywa, dodając uroku jakże pięknemu duetowi. Tabaka ma dość dużą moc, co stanowi ciekawą hybrydę ze wspomnianym przepięknym, wyrazistym aromatem, który towarzyszy nam przez jakiś czas, aczkolwiek niezbyt długo (wielka szkoda). Dodatkowo wspomnieć należy o podstawie, czyli dobrej jakości tytoniu. Zresztą w przypadku Wilsons of Sharrow o tą kwestię nie musimy się martwić.

Tym aromatem rozpocząłem swoją przygodę z tabakami tego angielskiego producenta. Kiedy piszę te słowa, "zaliczyłem" już kilka innych tabak WoSa, ale to Aniseed & Eucalyptus przetarł szlaki, czuję do niej wielki sentyment. Za każdym razem czuję się, jakbym zażywał ją po raz pierwszy. Aromat przyjemnie łechce, moc orzeźwia, a metalowa puszeczka dodaje angielskiego charakteru i klimatu. Można się w tym zatracić. To jak pocałunek słodkich ust. Szkoda tylko, że ich smak czujemy tak krótko...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Urzekający aromat
- Jakość tytoniu
- Moc
- Klimatyczna puszeczka
Minusy Tabaki
- Za mało eukaliptusa
- Krótkotrwały aromat
- Napis na puszeczce łatwo się ściera (szczególnie przy kieszonkowym użytkowaniu puszeczki)
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
(Updated: Styczeń 08, 2011)
Ocena ogólna
 
3.0
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
3.0
Sama nazwa Eucalyptus wróciła mnie do przeszłości, kiedy to oglądałem reklamę pasty do zębów zawierająca wyciąg z eukaliptusa. Żeby nie powiedzieć brzydki (bo przecież są gusta i guściki) aromat po zażyciu produktu jest bardzo charakterystyczny. Mimo zawartego anyżu, który jest delikatnie wyczuwalny na pierwszym planie przez cały czas góruje eukaliptus. Dla mnie osobiście tabaka nie pod pasowała. Warto zauważyć, iż jest to produkt bardziej dla smakoszy, ten smak trzeba po prostu lubić. Zaznaczyć jednak trzeba iż bardzo warta uwagi, jest zupełnie odmienna od produktów zarówno tej jak i innych firm. Mimo, iż nie smakuje mi ten snuff to tabaka ma coś w sobie dlatego daje jej wyższą ocenę ze względu na swoją oryginalność.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
A
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
WoS Aniseed&Eucalyptus
(Updated: Styczeń 08, 2011)
Ocena ogólna
 
4.6
Ocena smaku
 
5.0
Ocena opakowania
 
3.0
Zażywam Aniseed & Eucalyptus już od dłuższego czasu i nadal nie mogę wyjść z podziwu nad kunsztem tej firmy. Dziwi mnie również mała ilość recenzji tej tabaki, która według mnie może śmiało rywalizować o miano najlepszego wyrobu Willsona na równi z Irish Coffee, Queens Extra Strong czy Honey Mentol. Wśród angielskich tabak mało jest wyrobów o tak ciężkim, acz przyjemnym aromacie. Z jednej strony mamy głęboki, bardzo słodki, czasami wręcz duszący anyż, z drugiej łagodny, odświeżający eukaliptus. Osobno te aromaty nie są niczym wyjątkowym (dla przykładu taki WoS Aniseed Extra jest dla mnie raczej przeciętnym wyrobem), ale razem tworzą niepowtarzalną mieszankę, ciężką i lekką zarazem. Trudno jest oddać słowami dokładnie to przedziwne zjawisko, co już samo w sobie świadczy o klasie tego wyrobu. W odróżnieniu od niektórych wyrobów tej firmy zapach utrzymuje się niezwykle długo, co jest ewidentnym plusem tej tabaki. Moja recenzja nie jest może zbyt obiektywna, jednak ciężko jest opisać tak wspaniały aromat, który budzi tak niezwykłe odczucia. Jeśli więc ktoś chce poczuć anyż inny niż wszystkie to powinien zaopatrzyć się w tego jakże wspaniałego WoSa.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Udane połączenie anyżu i eukaliptusa
- Ciężka i orzeźwiająca zarazem
Minusy Tabaki
- Nie każdy lubi anyż
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
(Updated: Styczeń 08, 2011)
Ocena ogólna
 
3.8
Ocena smaku
 
4.0
Ocena opakowania
 
3.0
Skąd ja znam ten zapach? Zupełnie nie mogę sobie przypomnieć... Może, jak to wspomnieli moi poprzednicy, to syrop, a może jakaś tabletka na gardło? Sam już nie wiem :/ Jedno jest pewne, ten wilsonowy wyrób z pewnością pochodzi od produktów farmaceutycznych. Zapach owego specyfiku jest bardzo interesujący, bo na pewno wielu tabaczników kojarzy go już z przeszłości. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że najpierw czuć eukaliptus, a potem anyż. Myślę, że mają tę samą intensywność. Muszę przyznać, że ta mieszanka całkiem mi zasmakowała i z pewnością nie raz zagości w moich nozdrzach. Szkoda tylko, że jak u wszystkich Wilsonów, tabakierka jest bardzo podatna na przetarcia etykiety...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 0 0
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników

Dodaj komentarz