Aniseed

 
0.0
 
3.4 (3)
0 1 0 0 1
Aniseed

Informacje o tabace

Producent
Gawith Hoggarth TT Ltd

Parametry tabaki

Waga tabaki
10g.

GH

Recenzje użytkowników

3 reviews
Ocena ogólna
 
3.4
Ocena smaku
 
3.2(3)
Ocena opakowania
 
4.3(3)
Already have an account? or Create an account
1/4 Spartana
(Updated: Styczeń 29, 2012)
Ocena ogólna
 
4.4
Ocena smaku
 
4.5
Ocena opakowania
 
4.0
W stosunku do tej tabaki nie jestem ,aż tak sceptyczny jak poprzednicy, nie mogę jednak ukryć, że nie jest to moim zdaniem produkt typu "musisz mieć", z początku byłem rozczarowany, niedawno jednak się do niej przekonałem. Owszem jest to tabaka dobra, jednak brakuje jej jakiegoś mocniejszego akcentu. Na aromat Aniseed składają się 4 zapachy, tytułowy anyż, bardzo lekki menthol, Spartanowa śmietanka i tytoń. Jak już pisali Someone i Pastor anyż nie jest mocny, jest bardzo delikatny, to taka anyżowa mgiełka. Mam wrażenie jakby ten aromat był "rozwodniony". Anyż nie jest podkreślony, po prostu sobie trwa. Aromat nie utrzymuje się zbyt długo, czasem do kilku minut maksymalnie. Owa anyżowa nuta czyni tę tabakę bardzo słodką. Mentol jest odczuwalny jedynie na początku, to takie lekkie uderzenie, "mentholnięcie", szybko zanika ustępując anyżowi. Śmietanka znana z GH Spartan pojawia się niestety co kilka zażyć, jednak jest to identyczny aromat, bardzo przyjemny, wręcz genialny, ale odczuwam go tak rzadko ,że wolę jednak sięgać po Spartana. Tytoń jest dobrej jakości, pojawia się, gdy dodatkowe aromaty zdążą już przebrzmieć, nie jest może jakiś arcyciekawy aromatycznie, ale nie jest zły. Jest całkiem przyjemny. Połączenie anyżu z tytoniem tworzy identyczny posmak jak w Aniseed Menthol Dholakii. Podsumowując całość "smakuje" jak taki 1/4 Spartan, wymieniony helleński wojownik jest jednak wybitny, a GH Aniseed jest tylko dobra. Tabaka jest dość mocna, jednak niezbyt bogata w nikotynę. Aby aromat trwał dłużej i był ciekawszy zażywam kilka szczypt zamiast jednej i w tym przypadku to się sprawdza,

Zmielenie: jednolite, drobne
Wilgotność: mała
Kolor: jasny brąz

Tabakiera Loewenowska cegiełka, powleczona złotym lusterkowatym lakierem. Na niej żółto-biała naklejka z nazwą firmy, aromatu i ostrzeżeniem. Tabakiera jest otwieralna, opakowanie nie jest zbyt wygodne ze względu na dużą dziurkę do dozowania, wystarczy na moment odwrócić wzrok by wysypać zbyt dużą kupkę. Zauważyłem ,że przy zażywaniu szczyptami aromat utrzymuje się dłużej.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Delikatny, słodki anyż.
-Tytoń.
-Lekkie mentolnięcie i śmietanka.
Minusy Tabaki
-Anyż jest chyba zbyt delikatny.
-Śmietanka pojawia się rzadko.
-Tabakierka nie jest przystosowana do tego typu tabaki.
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 5 0
Azbestowy pył
(Updated: Listopad 26, 2011)
Ocena ogólna
 
2.4
Ocena smaku
 
2.0
Ocena opakowania
 
4.0
Nie mam w zwyczaju pisać recenzji po pierwszym zażyciu, ale nie owijając w bawełnę tabaka ta jest tak jałowa i bezpłciowa, że nie sądzę aby opinia o niej uległa zmianie.

Opakowanie klasyczne, w kształcie prostokąta, kolorystycznie nie za bardzo mi odpowiada. Nie lubię w ten sposób otwieranych tabakierek, preferuję suwak lub zakręcane na gwint. Naklejki czytelne, ale bez polotu. Siląc się na obiektywizm: trójka z plusem.

Suchy tytoń zmielony na gwiezdny pył, chociaż ze względu na wątpliwej jakości aromat bardziej trafnym określeniem jest tytułowy azbestowy pył. Zażyty w zgodzie z tradycją, w umiarkowanej ilości nie miał tendencji do spływu.

Tabaka jest dosyć mocna, typowo angielska. Niestety anyż niewyraźny, mdły. Nie jest to aromat który cieszy zmysły, czy chociażby odświeża. Jest po prostu nijaki. Niby jest w nosie, ale tak jakby go nie było. Naciągana dwója, są pewnie na rynku bardziej podłe wyroby w pełni zasługujące na jedną gwiazdkę. Nie polecam. Fanów aromatów opartych na anyżu odsyłam do zakupu chociażby Edel Prise firmy Swedish Match.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- dla jednych zaleta, dla innych wada: mocna tabaka
Minusy Tabaki
- bezpłciowy aromat
- jak dla zbyt sucha i za bardzo zmielona
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0
Half Aniseed
(Updated: Kwiecień 01, 2011)
Ocena ogólna
 
3.4
Ocena smaku
 
3.0
Ocena opakowania
 
5.0
Tabaka niezwykle hogghartowska w obejściu, nie różni się wiele od większości produktów tej firmy. Sucha jak pieprz, mielona na pył, koloru jasnobrązowego, a mocna że łzy wyciska - czego chcieć więcej! Dla amatora angielskich tabak, to istny raj. Otóż nie, chcieć więcej można by, a mianowicie - smaku. Anyż jest potwornie monotonny i płaski, no może przesadzam, pisząc "potwornie", lecz spodziewałem się więcej "smaczków"; gdyby złamać go odrobiną, nie wiem... goździka, kardamonu, imbiru, czegokolwiek. A tak, nad wszystkim góruje nuta tytoniowa, owszem - tytoń, to całkiem zacny, ale... Jak na Hoggartha, aniseed to wyrób przeciętny. Polecam do mieszanek.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- dobra jakość,
- zmielenie,
- moc,
Minusy Tabaki
- "płaski" smak,
Zgłoś tę recenzję Komentarze (0) | Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 1 0

Dodaj komentarz