redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Braniff Whisky
Villiger
by Filek     Sierpień 11, 2010    
Ocena ogólna 

3.3
Ocena smaku 

3.0
Ocena opakowania 

4.5

Bombonierka w baardzo poeschlowskim stylu

Nie przemawiają do mnie mentolówki. Jestem w tym odosobniony, zatem spokojnie można brać poprawkę na moją ocenę smaku. Braniffa kupiłem, szukając tabak o smaku whisky. Teraz używam go żeby odpocząć po bernardach, wystarczy mi pewnie na parę miesięcy.
Przede wszystkim, jak już pisano niżej: braniff zdecydowanie przypomina poeschla. Jest to przystępna, lekka tabaka, dość sypka i z mentolem na pierwszym planie. Różni się natomiast tym, że po mentolu wchodzi delikatny, choć wyraźny tytoń. Ten przypomina mi mieszanki, którymi ojciec nabijał fajkę. Nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się też ze śmietanką. Propsik.
Niestety, główny motyw nie przypadł mi do gustu. Nie czuć whisky, wyraźna jest natomiast alkoholowa bombonierka, utrzymująca się zaskakująco długo.
Nie wiem, skąd inni użytkownicy biorą informacje o zawartości nikotyny. Nie mam dostępu do żadnych danych. W moim przypadku to tylko własne odczucia, nie podejrzewam jednak braniffa o moc odróżniając go od poeschli. Nie znam zwiefachera, ale nie widzę absolutnie żadnego podobieństwa do klostermischunga. W bernardach wyraźnie czuć to coś, co bezbłędnie wpasowuje się w moje preferencje, a czego brakuje poeschlom i braniffowi.
Tabakierka ma ciekawy, zwracający uwagę kształt. Odejmuję jej pół punkta za jakość wykonania, która nie wytrzymuje konkurencji z bernardowskim klasykiem.
Z czystym sumieniem mogę polecić braniffa fanom poeschli. Tylko nie spodziewajcie się aromatu whisky, bo zamiast niego jest nieco zalatująca taniochą bombonierka.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- lekki, ale wyraźny tytoń
- przyjemy dla oka kształt tabakierki
- łączy przystępność i nietypowy smak
Minusy Tabaki
- mentol
- smak niezgodny z nazwą
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or