redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Königsprise
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.4
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.0

Królewska saszetka

Pierwsze skojarzenie do słowa "król"? Przeszłość. Nie ma się co oszukiwać, prawdziwi królowie dawno odeszli z łask tego świata, a ludzie noszący obecnie tytuł królewski pełnią jedynie rolę reprezentacyjną. Drugie to majestat, majestat i król po prostu muszą iść razem w parze. Przy pierwszym spotkaniu z tym wyrobem nasunęło mi się pytanie: czy tabaka Królewska oznacza tabakę zażywaną przez króla (i godną tego "zaszczytu"), czy też tabakę będącą uosobieniem Jego Królewskiej Mości. Po dość długim procesie poznawania skłaniam się ku tej drugiej wersji.

Tabaka ma postać czystobrązowego proszku, zawiera też sporo wilgoci. Nie jest to wilgoć na wzór większości tabak Poschla uzyskana głównie przez mentol, dużo bliżej jej do schmalzlerowej tłustości, chociaż to określenie równiez jest nieco na wyrost. Z saszetki(a prawdopodobnie później pudłka) z tabaką wydziela się delikatna woń kamfory oraz tytoniu. Nie da się ukryć, że jest w tym coś szlachetnego - zapach jest słodkawy i głęboki. Woń jest przyjemna - słodycz nie jest mdła, jednak wielu przeszkadza lekko sianowaty aromat tytoniu.

Przy zażyciu wyczuć możemy aromat słodkawego tytoniu w mentolowej otoczce. Tabaka nie jest mocna. Ilość mentolu nie przeszkadza w zażywaniu większych ilości bez nieprzyjemności. Kiedy poczęstowałem Królewską psychofana GA zaczął się niemiłosiernie krzywić i spytał mnie jak stara jest ta tabaka. Fakt - delikatny, sianowaty zapach, odrobina słodyczy i słaby acz specyficzny mentol mogą dać razem wrażenie wiekowej tabaki. Jeśli chodzi o moje odczucia, Królewska przypomina mi zapachem najprawdziwszy miód, oddany lepiej niż w jakiejkolwiek innej "miodowej" tabace.

Całość zapakowana jest w niebiesko - złotą saszetkę mieszczącą 10g tabaki. Dla tabaczników to rozwiązanie ma więcej zalet niż wad, bowiem w chwili otwarcia mamy pewność, że tabaka jest świeża, a zawsze znajdzie się jakieś zastępcze opakowanie. Zamykanie saszetki agrafką też nie jest złym wyjściem. Podsumowując, Królewska sprawia raczej miłe wrażenie a jej delikatny i wyrafinowany charakter sprawia, że nadaje się zarówno na tabakę codzienną, jak i "Od święta". Niewątpliwą zaletą jest cena, tabaka kosztuje około pięciu złotych a z pewnością dostarczy wielu miłych chwil. Na zdrowie! :)

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Miły tytoń
Przystępna konsystencja
Ma to "coś"
Cena
Minusy Tabaki
Bardzo szybko się kończy
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or