redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Königsprise
Poschl Tabak GmbH & Co. KG
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.0
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

4.0

Z klasą, po królewsku

Królowie odeszli. Są częścią zamierzchłej przeszłości, a jedynym, co przypomina nam wciąż o ich niegdysiejszej świetności są współczesne monarchie. To jednak tylko relikt, jak eksponat w muzeum – dawni władcy nie upominają się o nas, historia już nas nie pociąga. Znacznie bardziej absorbuje współczesność, kolorowa, krzykliwa i pędząca. Tak jakbyśmy obawiali się za nią nie nadążyć, by nie stać się częścią tego minionego świata królów. Szkoda.
„Königsprise” pełni właśnie rolę współczesnych monarchii – jest świadectwem pewnej przeszłości. I tak jak historyczni władcy nie upomina się głośno o swoich poddanych. To zostawia nowoczesnym, na pozór atrakcyjniejszym tabakom. Trwa w swojej klasycznie zaprojektowanej saszetce i czeka na kogoś, kto po nią sięgnie, by dać chętnemu udział w swojej, jakże innej od współczesnej, rzeczywistości.
No właśnie – w saszetce. Przyjemna dla oka, stonowana, obniża koszt produktu (10g za 4 zł) i co najważniejsze, doskonale zachowuje świeżość tabaki. Wprawdzie wymusza posiadanie pustej tabakiery, do której przesypiemy zawartość, ale nie obniżam z tego powodu noty dla opakowania (poza tym, nie chcę zaniżyć oceny ogólnej). Zresztą, takie opakowanie jak najbardziej odpowiada swojej zawartości – klasycznej, szlachetnej, kierowanej do osób, które wiedzą, czego chcą i których taka drobnostka z pewnością nie zniechęci.
„Królewska” to tabaka bardzo specyficzna. Objawia się to w aromacie, konsystencja bowiem jest dość pospolita – średnie zmielenie, brąz, dość duża wilgotność. Po otwarciu saszetki, czuć kamforowo-sianowatą woń. Dla niektórych może okazać się niezbyt zachęcająca. Pierwsze zażycie również może okazać się rozczarowaniem. Ja np. musiałem się z tą tabaką nieco oswoić. Sama mieszanka jest bardzo prosta: przyjemny, orzeźwiający mentol w dość dużej, acz nie przytłaczającej dawce, ciepłe, kamforowe tchnienie i dość nietypowy tytoń. Jak pisał Nitzo – „sianowaty”. Choć nie tylko, wyczuwam też przyjemną, orzechową nutę. Znawcą tytoni mienić się nie mogę, jednak przywodzi mi on na myśl jeden obiekt porównawczy, a mianowicie cygara.
„Königsprise”, dzięki prostej kompozycji, opartej głównie na aromacie czystego tytoniu, jest tabaką dość uniwersalną – gdy wszystkie smaki się przejedzą i nie chce się nawet patrzeć na większość tabakierek, po „Królewską” sięga się nadal z ochotą. Podsumowując, jest to produkt jak najbardziej solidny i godny polecenia. Naprawdę warto przekonać się o istnieniu tak klasycznych, szlachetnych tabak.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Prosta kompozycja, na którą zawsze ma się ochotę
Specyficzny tytoń
Orzeźwienie
Stosunek ceny do ilości
Przyjemnie zaprojektowana saszetka utrzymuje świeżość
Minusy Tabaki
... jednak wymaga pustej tabakiery
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or