redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Co znika z rynku?

Co znika z rynku? 6 years 2 months ago #16327

• ralf-p
  • ralf-p's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 65
Z "nowości" rynkowych źle się dzieje u Bernarda... :/ z oferty na ich stronie zniknęły Feiner Offenbacher Cardinal, Polar Prise i Wiesn Snuff :/ ktoś coś więcej wie na ten temat ?
The administrator has disabled public write access.

Co znika z rynku? 6 years 2 months ago #16330

• Tomaszb
  • Tomaszb's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 32
Z oferty SG Elmo's też podobno znika, ale potem się pojawia. Czytałem gdzieś, chyba po angielsku, ale nie dam głowy i nie pamiętam gdzie, że SG wycofuje ze strony to, czego akurat nie produkuje. Rynek nasycony, przechodzą na siekanie fajkowego Full Virginia Flake ;) To jest manufaktura na niemalże 300-letnich maszynach.

Z Bernardem może być tak samo.

No weź, Cardinala nawet jeszcze nie próbowałem! Łapię doła kiedy pomyślę o Brasil DF z posmaczkiem landrynki prosto od Poeschla... Ralf, nie dołuj! ;)

Co znika z rynku? 3 years 6 months ago #21731

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Krążą jakieś niepokojące wieści, że z rynku ma zniknąć Wild Duck od Samuela Gawitha. Informacja jest dość niepewna, więc będę starał się z miarę na bieżąco śledzić ten temat.

Co znika z rynku? 3 years 4 months ago #21763

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
Z żalem zawiadamiam o zniknięciu z rynku nie jednej tabaki, a całej serii. Jakiś czas temu pożegnaliśmy się z tabakami marki JK. Strata o tyle smutna, bo jedna z tabak tego producenta wygrała nasz stary plebiscyt na najlepszą nową tabakę (cholera wie jakim cudem, ale fakt jest faktem).

Nie ukrywam, że przyjąłbym w swoje łapska pierwszą wersję tabakierki JK (prostokąt).

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że chyba wiem co znaczy skrot JK, ale nie chciałbym sypać nazwiskami :)
The following user(s) said Thank You: Arash37

Co znika z rynku? 3 years 4 months ago #21766

• Arash37
  • Arash37's Avatar
  • Fazowicz
Zdążyłem zakupić całą piątkę z serii JK, dzięki serdeczne za informacje. Jeszcze takie pytanie niestety spóźnione ale przeoczyłem poprzedni post. Czy Wild Duck od SG została wycofana a jak tak to czy jest jeszcze gdzieś dostępna?

Co znika z rynku? 3 years 4 months ago #21767

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
Nie wiadomo nic ponad to co napisałem wcześniej.

Co znika z rynku? 2 years 11 months ago #21798

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 42
Zbieg okoliczności, czy sklepy masowo przestały zamawiać tabakę po tej nowej ustawie? Czy importer pracuje nad nowymi etykietami? Nigdzie, gdzie wcześniej kupowałem, za cholerę nie mogę dostać Ozony Cherry. Nawet Gawitha im zabrakło, choć widziałem wcześniej parę sztuk już bez "apricot".

Co znika z rynku? 2 years 11 months ago #21802

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
Przez tę śmieszną ustawę, że nie może być napisane smaku/aromatu na opakowaniu sporo będzie problemow dla działalności wielu firm. Zastanawiałem się ostatnio jak będą wyglądać teraz Ozony i jakie będą nosić nazwy. Szczęście jest takie, że producenci tabaki z UE większość tabak mają ponazywane jakość "czadersko". Gorzej, że z rynku znikną nam tabaki brytyjskie (szczęśliwi wychodzą z UE) chyba, że wymyślą jakiś myk, żeby dostarczać reszcie Europy swoje wyroby. Ale to musieliby wymyślić jakiś totalny rebranding. Ciekawe czy np. literowki przeszłyby (co się czasami im zdarzało) i kupowalibyśmy WoS Arpicot albo dać lekką cenzurę i byłby WoS Ap-cot.

Jest i rozwiązanie dla Ozony:
www.snuffstore.de/media/image/ee/12/e9/Poeschl_Ozona_Snuff_O_Type_5g.png
Last Edit: 2 years 11 months ago by Filek.

Co znika z rynku? 2 years 11 months ago #21819

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 67
Cześć Filku! Witam starych przyjaciół. Widzę, że nadchodzą mroczne czasy średniowiecza. No cóż, ja ze względów medycznych musiałem odstawić ukochaną używkę ale i tak muszę oddać salut i uronić łzę.

Co znika z rynku? 2 years 11 months ago #21820

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
Ten rok nie przynosi ze sobą żadnych dobrych wieści. Już ciarki mnie przeszły na myśl o zamknięciu młynow w Rotterdamie, teraz ta ustawa... Co jeszcze nas czeka? Na allegro są jeszcze niedobitki, ktore sprzedają tabakę, ale pewnie nie potrwa to długo, więc będzie trzeba zrobić ostatnie - nielegalne już - zakupy.

Co znika z rynku? 2 years 10 months ago #21830

• raciol
  • raciol's Avatar
  • Fazowicz
Masakra jakaś, na allegro albo nie umiem szukać, albo większośc tabak zniknęła O_0 Prawie same białe... :\

Co znika z rynku? 2 years 10 months ago #21834

• Tur
  • Tur's Avatar
  • Fazowicz
W związku ze zniknięciem większości tabak z polskiego rynku i zakazem sprzedaży internetowej poszukuję sprawdzonego, zagranicznego sklepu z tabaką, który wysyła towar do Polski. Znacie? Będę wdzięczny za namiary.
Time to create page: 0.387 seconds