redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Co zażywasz? III

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21489

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Będę musiał spróbować Ozony Anis. Jednak przede wszystkim chciałem napisać, że jeśli widzicie swojego avatara u Kaszëbszczé_tôbacznika albo innych użytkowników, to jest to wynikiem błędu, polegającego na wyświetlaniu avatara zalogowanego użytkownika u każdego zbanowanego. Ja też widzę swój avatar w tym miejscu. O tym błędzie była już mowa w innym wątku ale widzę, że nie każdy do tego dotarł.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Waszka

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21492

• Malice
  • Malice's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Do mnie doszła paczuszka z tabakami, więc pora na degustacje!

Zapachy z pakunku były intensywne, od mdląco intensywnego tytoniu przez aromaty chyba świerku z Fichtennadel, po słodką różę z English Rose.

Wypróbowałem już Toque Peach. Trochę jestem zaskoczony - wszystkie tabaki, które wciągałem wcześniej były grubiej zmielone i wilgotne. Ta jest dość sucha, starta na pył - chyba za mocno wciągałem, bo trochę przeleciało mi do gardła(ale nie było to mocno nieprzyjemne, całe szczęście).
Parę tabak jeszcze czeka na spróbowanie, zdążyłem też uraczyć się Paul Gotard Irish Creame. Niestety, jestem zawiedziony - nie czuję w ich tabakach zbytnio tych aromatów. Nie wiem, czy trafiłem na zwietrzałe tabaki - w co wątpię, bo mam dwie z różnych sklepów - czy po prostu ich aromaty są słabe.
Teraz natomiast udało mi się wygrać pojedynek s SG Kendal 2013 Christmass Snuff - aromat nietuzinkowy, sama tabaka natomiast jakby zaprzeczeniem Toque - ciężka, wilgotna. Wyczuwalne chyba pomarańcze i goździki? Pachnie na pewno świętami i jakimś ciastem - biszkopt jako baza? Ciekawa.
Trochę ich przyszło - powciągam, porównam i może zabiorę się za jakiś czas za recenzje? :)
Last Edit: 3 years 7 months ago by Malice.

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21493

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 54
Gratuluję pierwszych mam nadzieję że udanych zakupów.

Toque to Toque, jak na anglika a w zasadzie szkota przystało musi być suchy.

Nie przejmuj się że po kilku zażyciach nie znajdujesz tego aromatu który widniał jako opis w sklepie. Jak powiedział bodaj Karaś: tabaka jest o tyle fajna że każdy czuje w niej coś innego. Od siebie mogę dodać że tabaka to nie wódka że czujesz ją po pierwszym zażyciu, pożyj z nią chwilę, pooddychaj nią, wyjdź i zażyj na zewnątrz.
Na forum przyjęło się że recenzje piszemy po ok miesiącu zażywania (choć nie jest to regułą). Zachęcam do spróbowania swoich sił w recenzjach oczywiście po uprzednim "zjedzeniu" wszystkiego ;)

Zdrowie z Tia Maria! Ostatnio tylko u mnie to króluje.

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21494

• Malice
  • Malice's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Wcześniej raczej nie mam zamiaru. Całość myślę starczy na długo, ale gdy będę gotowy to spróbuję swych sił. Na razie delektuję się aromatem Lachmann Medicated no. 666 - fajna tabaka! Ten słodki aromat, który utrzymuje się po zażyciu, pozostaje naprawdę długo, jednocześnie będąc intrygującym. Szkoda tylko, że to opakowanie... Ono chyba nie jest odkręcane - gdy próbowałem otworzyć podważając śrubokrętem(tak jak rozluźniłem SG Christmas), to był on zbyt gruby. Próbując z każdej strony ręką, okazało się, że nagle puścił - i spodnie do prania... Mimo wszystko po zamknięciu dalej mocno trzyma. Macie jakieś sposoby na takie niesforne opakowania? Następnym razem będę ostrożniejszy, ale nie chciałbym się z nią siłować za każdym razem - tym bardziej, gdy będzie - prawdopodobnie - częściej zażywany...

Tak czy inaczej dzięki za rady. Postaram się tu raz na jakiś czas pisać, by ożywić forum, chociażby nieznacznie :)

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21498

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 13
Witam po dłuższej przerwie od regularnego zażywania tabaki. Zasadniczo w planach mam pozażywać do lata i zakończyć przygodę, jeśli nawyk nie okaże się silniejszy :) Póki co, zdrówko z Viking Brown, którego już chyba ze dwa lata w nosie nie miałem a to przecież tak zacna tabaka.
-

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21500

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Wielka szkoda, bo jesteś jedną z (w sumie wielu, ale napiszę ładniej, żeby Ciebie podbudować) kilku osób, z którymi chciałem się w końcu spotkać przy piwku i tabace - szczególnie przy planowanym spotkaniu w Poznaniu na lato. A tutaj takie szalone wieści, oby na zapowiedziach się skończyło :)

Twoje zdrowie!

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21501

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 29
To będzie niewątpliwa strata dla forum, miejmy nadzieje że pasja zwycięży :)

A tymczasem do grzanego piwa WoS Irish Toast No. 22

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21505

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
habanero wrote:
Witam po dłuższej przerwie od regularnego zażywania tabaki. Zasadniczo w planach mam pozażywać do lata i zakończyć przygodę, jeśli nawyk nie okaże się silniejszy :) Póki co, zdrówko z Viking Brown, którego już chyba ze dwa lata w nosie nie miałem a to przecież tak zacna tabaka.

Przykro to się czyta. Jeśli można spytać, to dlaczego zamierzasz zrezygnować z tabaki? Względy zdrowotne, znudziła Ci się czy jest też jakiś inny powód? Jeśli nie zechcesz odpowiedzieć zrozumiem. Pytam, bo zaintrygowała mnie Twoja zapowiedź tak zaplanowanego zakończenia przygody z tabaką.

Co zażywasz? III 3 years 7 months ago #21506

• Pablo
  • Pablo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 108
Habanero, nawet nie pisz takich rzeczy, to nie jest śmieszne:) A tak na poważnie, wielka szkoda, mam jednak nadzieję, że decyzja nie jest spowodowana problemami zdrowotnymi.
Zdrówko ze średnim, jak na mój nos, Burbonem od Toque. I słaby to burbon i średni "toast". Bekon ze słodką nutą i tytoniowym akcentem. Takie buty.

Odp: Co zażywasz?... 3 years 7 months ago #21507

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Alaundo wrote:
dlaczego zamierzasz zrezygnować z tabaki? Względy zdrowotne, znudziła Ci się czy jest też jakiś inny powód?

Pewnie śmieszna to będzie odpowiedź dla niektórych, ale przeszedłem na buddyzm i zwyczajnie pozbywam się nawyku, który mnie w jakimś stopniu ogranicza a i nos ostatnio lubi się zapychać, co przeszkadza w medytacji :)
-

Co zażywasz? III 3 years 7 months ago #21508

• Szatan
  • Szatan's Avatar
  • Fazowicz
Cześć. Moja przygoda z tabaką zaczęła się kilka tygodni temu, kiedy kumpel poczęstował mnie Red Bullem. Nawet nie pamiętam wrażeń poza tym, że był mocny. Jednak spodobało mi się to na tyle, że postanowiłem spróbować czegoś lepszego (wiedziałem, że Red Bull to mocno średnia półka). Wpisując w google hasło "ranking tabak" trafiłem na tą stronę i pogrążyłem się w lekturze recenzji. Następnie wyszukałem porządną warszawską trafikę i kierując się recenzjami i rankingiem kupiłem na początek Kowieńską i Starobawarską. Obie mnie zachwyciły i pojawiła się chęć wypróbowania kolejnych aromatów. U polecanego na tej stronie allegrowicza zamówiłem Fichtennadel, Offenbacher Kostlich, Jubilaums i Mentholin Molensa. Dostałem przesyłkę i... cały zestaw mnie rozczarował.
- Od Fichtennadela najwięcej oczekiwałem. Wyobrażałem sobie zapach lasu po deszczu itp. Niestety poczułem tylko chemię, a nawet kostkę do kibla jak ktoś to ujął w jednej z recenzji.
- Jubilaums. Dobrze przeczyszcza drogi oddechowe, ale jakoś nie potrafię wyczuć w nim czegoś poza mentholem.
- Kostlich. Ciężko mi zrozumieć tą tabakę. Początkowo czułem jakbym wciągał zwykły kurz. Nic nie czułem, nic się w nosie nie działo. Jednak z czasem ta tabaka zaczęła być trochę ostrzejsza. Nie wiem czy to efekt tego, że mój nos zaczyna "uczyć się" tabak, czy może jakiegoś podrażnienia śluzówki. Aha, i koszmarnie się zbryla, zwłaszcza w porównaniu do cudownie sypkiej Kowieńskiej.
- Molens Mentholin po jednym zażyciu powędrował do szuflady.

Chyba muszę dać trochę czasu tym tabakom. Poza tym mam słaby zmysł powonienia i wieczny katar. Wszelkie uwagi dla początkującego mile widziane.

BTW: czy są jakieś normy co do częstotliwości zażywania? Chodzi mi zarówno o tabaczaną etykietę, jak i kwestie zdrowotne.

Co zażywasz? III 3 years 7 months ago #21509

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
W takim razie witam w naszym gronie.

Widzę że kupiłeś dość wymagające tabaki jak na początek przygody, może dlatego też trudno jeszcze Tobie poznać ich magię, daj im trochę czasu, spróbuj za jakiś czas, a wrażenia mogą być zupełnie inne.
Co do Fichtennadel to jeśli chodzi o zapach lasu to znacznie bardziej wolę Molensa A/P jest przede wszystkim surowy w swojej formie, mimo że bez mentolu to o wiele bardziej przeczyszcza moje drogi oddechowe. Jubilaums ma swoje zalety też, da się w nim wyczuć przyjemny śmietankowy aromat, uważam że jest takim wstępem do Amostrinhii, która jest o wiele bardziej wymagająca.
Na zakończenie chciałbym dodać, abyś nie zrażał się do tabak po kilku zażyciach, bo za jakiś czas może się okazać, że trafia u Ciebie na wysokie miejsca w Twoim własnym rankingu.

Co do częstotliwości zażywania to jest sprawa indywidualna i nie poruszamy zazwyczaj tej kwestii, ale jeśli dobrze powertujesz forum to znajdziesz wątki na ten temat.

Życzę powodzenia i wielu niesamowitych wrażeń w Twojej nowej przygodzie.
Twoje zdrowie z w/w Molensem.

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21510

• Malice
  • Malice's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Również witam serdecznie :)
Opinie w sprawie Fichtennadel bywają podzielone. Ja ją mam, i ja ją lubię. Kojarzy mi się w przyjemny sposób z Włochami, tamtejszymi ośnieżonymi stokami górskimi, przepięknymi czapami śniegu, zjeżdżaniem z gór i podziwianiem tych zapierających dech w piersiach widoków. Każdy inaczej odczuwa aromaty, ale i sama tabaka potrafi dwa razy różnie pachnieć. Czy jest zbyt intensywna? Dla mnie nie - na początku intensywny świerk przykryty jest mentolem, który przypomina mi o w/w chłodzie i śniegu. Nie raz miałem do czynienia z żywicą i pamiętam, że nie dość, że kleista - jest bardzo intensywna, aromatyczna.
Ja przyjemnie zaskoczyłem się McChrystal Violet - fiołkową tabaką, która przy pierwszym spróbowaniu tak mnie zniechęciła, że po paru dniach po następną szczyptę sięgałem z trwogą - ale okazało się, że to, co wcześniej było dla mnie dobitną chemią, po pewnym czasie(dodam, że krótkim) już tak nie przeszkadzało. Nie jest to moja ulubiona tabaka, ale na pewno nie jest tak tragiczna, jak wydawała mi się na początku.

Również oglądając niektóre filmy na youtube widziałem, jak ktoś wspominał, że recenzował pewną tabakę dwa razy - bo po pierwszej recenzji, gdy poleżała trochę w szufladzie, po wróceniu do niej okazało się, że miała intensywniejszy, bogatszy aromat. Czy kwestia doświadczenia, czy leżakowania - tego nie wiem. Sam dopiero zaczynam przygodę.

Zdrowie z Toque W&H.

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21512

• Waszka
  • Waszka's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 1
Witam całą brać :)
Dzisiaj doszła do mnie niezapowiedziana przesyłka z Indii - od samej Dholakii.
W przesyłce znalazły się dwie próbki podpisane: "Madras-B" oraz "Herbal".
Przyznam się szczerze, że jestem całkowicie zaskoczony tak miłym prezentem! ^_^

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21513

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Ja również dostałem taką przesyłkę i też jestem nią zaskoczony. W końcu, nie przesłałem im swojego adresu z prośbą o wysłanie próbek. Przypomniałem sobie, że rok temu brałem udział w konkursie Dholakii i wysłali mi nagrodę, więc mają mój adres. Zacząłem się zastanawiać, czy (jeśli już wypróbuję) mogę zrecenzować tabakę np. Madras-B nie mając tabakierki do oceny? W załączonej ulotce jest wykaz dostępnych tabakier. Nie ma w nim niczego czego bym nie znał, więc myślę, że ocenę dało by radę wystawić.

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21514

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
I ja również stałem się ofiarą tego stalkingu. Zażyłem. Bez rewelacji. Przynajmniej mam ulotkę reklamową do kolekcji papierzysk tabacznych.

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21515

• Waszka
  • Waszka's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 1
Dzisiaj raczę się próbkami przesłanymi przez Dholakię.
Madras-B (moim zdaniem) bez rewelacji ale Herbal jest całkiem smaczna.

Zdrowie!

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21533

• habanero
  • habanero's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Zanim skończę tabaczaną przygodę postawiłem sobie za cel skomponowanie mieszanki, która daje się zażywać z przyjemnością, tabaki składowe są łatwo dostępne (online), ma naturalny, nie męczący aromat i jednocześnie posiada umiarkowanego nikotynowego kopa. Całość nie powinna jakoś strasznie mocno bić po kieszeni.

Na początek wymieszałem cały kartonik gekachelter virginie dunkel z viking dark, który dodał pazura i lekkiego tła dla aromatu gekachelter. Myślę, że obydwie tabaki są dość regularnie w ofercie, mieszanka jest przyjemna, a koszt ok 42,50 pln za 75g uważam za znośny. Sądzę, że gdyby dorzucić tutaj 20g aecht altbayerischera dodającego bardziej czekoladowego posmaku wyszło by idealnie. Taką mieszankę sprawdzę w przyszłym miesiącu - co daje 95g tabaki za 67,50 pln co daje 4 25-gramowe puszki w cenie ok 17pln z groszami - chyba dobra cena zważywszy na jakość mieszanki.

Można też spróbować zamiast aechta dać amostrinhę - wyjdzie przyjemna mieszanka, lekko mentolowa i z wędzonką bardzo subtelną.

Na dziś, zdrówko z gekachelter viking dark dunkel :)
-
Last Edit: 3 years 6 months ago by habanero.

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21537

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Pierwsze zażycie Berliner Luft i stanowczo mogę stwierdzić, że wyroby Pana Rosinskiego reprezentują wysoki poziom i z pewnością odniosą sukces na rynku. Co do zażytej tabaki to kompozycja aromatów jest niesamowita, wspaniały tytoń virginia do tego orzeźwiająca nuta bergamotki przyprawiona szczyptą czarnego pieprzu, tabaka nie zatyka ani nie podrażnia nosa, wszystkie aromaty da się łatwo wyczuć, wypełniają się na wzajem i żaden nie jest dominujący, jak dla mnie cudo.
The following user(s) said Thank You: Pablo, Alaundo

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21542

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Zdrowych i wesołych Świąt życzę wszystkim zażywając Goldapper Rosinskiego. Pierwsze wrażenia: tytoń z czekoladowo-dymnym posmakiem. Mam przeczucie, że będzie to jedna z moich ulubionych tabak i zapewne nie jedyna z tej manufaktury. Szkoda tylko, że mój portfel się z tego nie ucieszy.

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21547

• visnia
  • visnia's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 17
Viking Brown jak zwykle miejsce numer jeden. Zdrowie!

Widzę, że same pochlebne opinie na temat tabak Rosinski krążą na forum, aż nie wiem od czego zaczynać. Przy następnej wizycie w Białymstoku nie omieszkam zajrzeć do fajkowa.

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21549

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Uckermarker, jeśli by uznać Virginie za wspaniały tytoń tabaczany, to ten wyrób Pana Rosinskiego jest koronnym dopełnieniem virginii, dodaje jej nutę szlachetności. Dymny aromat jakby nadpalonego drewna, w tle gdzieś czuć leśną ściółkę , przywołuje mi to na myśl ogniska z młodości.

Tak więc zdrowie...

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21551

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Twój opis jest bardzo zachęcający i na pewno drugą tabaką Rosinskiego będzie Uckermarker. Wahałem się między nim a Goldapper. Wybrałem tą drugą ale też nie żałuję. Dominuje w niej czekolada pozbawiona słodyczy, a właściwie kakao, jednak najciekawsze jest tło - tytoń, dym, suszone owoce. Zdrowie ze wspaniałą Goldapper!

Co zażywasz? III 3 years 6 months ago #21552

• Anapolon
  • Anapolon's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Ja myślę, że wszystkie Jego produkty są dobre i zawsze będzie się człowiek zastanawiał między jedną a drugą tabaką, metoda na to jest jedna, trzeba spróbować wszystkie :)
Last Edit: 3 years 6 months ago by Anapolon.
Time to create page: 0.330 seconds