redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Tabaka w świetle prawa

Tabaka w świetle prawa 1 year 8 months ago #21871

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Uwaga Drodzy Koledzy Tabaczarze! Otóż mogłem gdzieś wcześniej wspomnieć, że nie ma co się martwić o rynek brytyjski. Otóż zapewnienia tamtejszych producentów, że mają gdzieś European Union jest niestety groteskowym stwierdzeniem, bo prawo unijne nadal sięga ich kraj. Na razie wiem, że WoS ma zamiar ukrócić swój zestaw produktów do 1/3 czego posiadają obecnie. Temat niestety mam zamiaru śledzić jakoś szczególnie - od lat się tutaj nic nie dzieje, a z tak beznadziejnymi czasami człowiek nie wygra.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Nekroskop, Pablo, Statek

Tabaka w świetle prawa 1 year 4 months ago #21900

• Myteq
  • Myteq's Avatar
  • Fazowicz
Witam.
Chciałem zapytać czy grozi jakaś grzywna za zakup tabaki z zagranicy. Chciałem kupić ok. 130 g z Anglii i teraz nie wiem czy nie będzie przez to problemów.

Tabaka w świetle prawa 1 year 3 months ago #21903

Nie będzie, co najwyżej urząd celny przechwyci i paczka nie dojedzie.

Tabaka w świetle prawa 10 months 6 days ago #21913

• Apollo
  • Apollo's Avatar
  • Fazowicz
Czyli jak chce WYSŁAĆ tabakę do Anglii (3-4 małe opakowania po ok 10g) to co z tym będzie? Ryzyko , że zabiorą ? Czy bez problemu?

Tabaka w świetle prawa 10 months 4 days ago #21914

• Filek
  • Filek's Avatar
  • Historyk tabaczny
  • Thank you received: 248
Ale z Bolka żartowniś :) Urząd celny to przecież żadne wielkie zło, które przejmuje sobie paczki na własność. Przy wszelkich wątpliwościach wysyłają pismo do adresata, w którym proszą o wyjaśnienia dotyczące zawartości paczki. W przypadku 130 g nie powinno być żadnych problemów.

To samo tyczy się sytuacji w drugą stronę, w tym wypadku pytanie o Anglię. Choć nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja w prawie brytyjskim z cłem na tytoń... no ale 40 gramów, to przecież nie jest taka duża ilość, żeby się przejmować.

Tabaka w świetle prawa 10 months 3 days ago #21915

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 67
Tera je wojna, kto handluje ten żyje.
Jak sprzedam Dholakię, Medyka, Alpinę,
to bimbru się też napiję.

Zaszedłem do tytoniowego, w którym się kiedyś zaopatrywałem w różne cuda. Dramat: z tabak jeno Poszle, tytoni fajkowych brak (sic!), królują tytonie do skrętów o smaku skrętów, Mac Baren wykombinował jakieś dziwne buteleczki z aromatami do sprayowania tytoniu - co to w ogóle jest? "Prohibition makes gangsters like Al Capone", jak śpiewał Kazik. Fajki już dawno kupuję "od Ruskich" - po 7,50/paczka, znajoma ze Szwecji ma przywieźć dużo snusu, także jest wesoło... Pozdrawiam, Panowie!
Tera je wojna...
Time to create page: 0.239 seconds