redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Polar Prise
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

3.8
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

3.0

Polarny Bernard

Cztery mentolowe tabaki od Bernarda jakie do tej pory brałem: Amostrinha, Jubileuszowa, Wiesn i recenzowany tutaj Polar.
Porównując trzy ostatnie można odnieść na początku wrażenie, że Bernard jest delikatnie mówiąc sztampowy.
Jednak po dłuższym zażywaniu (Polar jest na wyczerpaniu) znajdujemy subtelne różnice i to dość wyraźne. Oczywiście Wiesn szybko uderza mentolowo-kamforowym piernikiem, Amostrinha to inna wędzona bajka, ale już pomiędzy Jubileuszową i Polarem są mniejsze i bardziej subtelne różnice.
To co łączy te tabaki to podobne doznania mentolowe: śmietankowo-wędzone, lekko słodkawe. W niektórych występuje przechył w stronę wędzonki, w innych z kolei w stronę śmietankowo słodkawych aromatów. Wszystkie też mają podobny, doskonały mentol o takim samym zmieleniu (naprawdę nie widzę tutaj różnic).

Przejdźmy do sedna, czyli Polar Prise.
Tabakierka klasyczna, etykieta bez szału (drugi przypadek po Regensburger Pris).
Proszek ciemnobrązowy, dość drobno zmielony.
Bierzemy do nosa i czuć uderzenie gorąca, czego się nie spodziewałem, chłód przychodzi później. Jeśli chodzi o aromat to czuć tutaj zdecydowany przechył w stronę wędzonki, jednak w tle czuć słodkie aromaty, trochę śmietanki, a nawet amoniaku.
Określił bym mentol jako pieprzowy, stąd to uderzenie gorąca i ogólny pieprzny aromat w nosie.
Na początku byłem rozczarowany, ale w miarę jak tabaka się kończy, coraz bardziej się do niej przekonuje. Nie jest to wg. mnie najwybitniejszy produkt Bernarda, niemniej jest to dobra pozycja, która skrywa w sobie masę różnych aromatów.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- wieloznaczność aromatów
- odświeżająca
Minusy Tabaki
- etykieta
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or